Přejít na obsah

Vynechávající klimatizace - climatronic


marthass

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Potřeboval bych od Vás odbornou radu.

1) Mám problém s klimatizací. Která spíše funguje, ale mívá nepěkné výpadky. Občas se mi stane, buď během jízdy nebo hned po nastartování, že klima prostě nefunguje. Když otevřu kapotu, ventilátor se netočí a ta hadice od kompresoru (nejspíš je to ona, taková silnostěnná, po většinu času studená) je horká. Vypnu motor, opět nastartují, ventilátor se roztočí a hadice začne být studená a klima běží. Jenže pak ujedu pár km a zase to přestane fungovat.

2) Nejhorší na tom je, že mi to dělá od doby, co jsem ji nechal naplnit a vyčistit v autorizovaném servise (za 4 tisíce s nějakým ventilkem navíc). Byl jsem tam s tím na reklamaci, přijedu, on sedne do auta, klima funguje, takže vše v pořádku.

Co to, prosím Vás, může být? Co mi s tím v tom servise udělali a co jim tam mám ohlásit za závadu? Před jejich zásahem to fungovalo jako švýcarské hodinky...

Děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď...

Objevil jsem u chladiče, tam u bílého víčka na imbusový šroub, že je kolem zeleno a jdou z toho malé bublinky. Tak to asi bude ono. Netěsní ten šroub asi...tak to jsem zvědav, jestli to mohu udat jako reklamaci...

Každopádně projev je takový, že klima funguje, ale jak se jede rychleji po dálnici, tak se vypne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o únik chladiva. Je to ale nerozebiratelný díl, takže pokud je auto v záruce určitě to můžeš reklamovat.

Pokud ne, tak to chyba servisu nebude. (respektivě nemůžeš reklamovat to, že oni to tím doplněním pokazili, jelikož to ani není možný - zkusit to můžeš samozřejmě).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi.Jestl nevadí připojím sem taky svojí otázku....

V autorizovaným servisu jsem byl nechat vyčistit a doplnit klimatizaci....Nápln utikala stejným spůzobem jak je popsano výše...Museli vyměnit cely kondenzátor klimatizace,takže 7000 kč se vším....

Problém ale nastal potom...Zdá se mi že auto je najednou línější.Turbo jako by zabíralo opožděně.Sešlápnu plyn a čekám než začne zabírat a celkově se mi zda že to jede až při vyšších otáčkách...

Chci se tímto zeptat jestli je nějaká souvislost s tím že dělali tu klimu,protože klimatizace taky navýší otáčky..Joo a spotřeba mi stoupla o cca 1 litr a to by taky neměmlo,protože dřív jsem měl klimu taky pořád zaplou,ale nechladila,takže by měla být spotřeba stejná...

Jestli mohu poporosit tedy o Vaše rady,protože tam zítra jedu zpět....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, co všechno se při výměně toho klima chladiče musí rozebrat, ale skoro to na první pohled vypadá jako vadná váha vzduchu. Ona je dost citlivá, stačí je relativně malá rána, klepnout nebo tak a je po ní.

Vadná váha vzduchu se projevuje přesně tím co píšeš (ztráta výkonu), jede to jako hlemýžď, mírně stoupne spotřeba, neakcelerute to, atd...

To mě tak napadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, co všechno se při výměně toho klima chladiče musí rozebrat, ale skoro to na první pohled vypadá jako vadná váha vzduchu. Ona je dost citlivá, stačí je relativně malá rána, klepnout nebo tak a je po ní.

Vadná váha vzduchu se projevuje přesně tím co píšeš (ztráta výkonu), jede to jako hlemýžď, mírně stoupne spotřeba, neakcelerute to, atd...

To mě tak napadlo.

Mě právě napadla taky váha vzduchu.dnes jsem to tam odvezl,tak jsem zvědav co řeknou.Doufám že je napadne to zkontrolovat a nebudou koukat jen na hodnoty pc....ale dík za stejnou myšlenku jako mám já.že to je váha vzduchu..Mě nic jiného taky nenapadlo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v servisu mi nic neřekli.Řkali že by to žádný vliv mít nemělo a že jim nejde diagnosika,takže to nemůžu zkontrolovat...Nadhodil jsem jim váhu vzduchu,jestli to nemůže dělat ona a odpověd byla že : Váha vzduchu u II octavií není poruchová,že poruchová je jen u I verzí...Ve finále tedy nevím nic. :-) Čeká mě dlouhá cesta,tak doufám že nikde nezustanu viset...volal jsem dnes ráno znovu a diagnostika jim pořád nejde :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych volal do Škoda - auto a ptal se jak je možné, že autorizovaný servis má nefunkční diagnostiku. (To je nějakej malej ne?) Já jezdím a tam mají VASy aspon 4.

Nicméně každej ví, že váha vzduchu není diagnostikovatelná formou připojíš diagnostiku a ono to napíše váha vzduchu vadná...... Je to trochu složitější a podle mě to umí tak 3 servisy, jelikož to tam je samej blbec........

Nicméně nejjednodušší je ju vyměnit (práce na cca 10 minut) a zkusit, když to pojede dobře, byla to ona), když ne je to něco jinýho....

(To jde i bez diagnostiky), ano u OI odcházeli, když jsi se na ně jenom podíval, to ovšem neznamená, že s ní ti experti neklepli že........

Mě takhle odešla po nehodě.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za rady.

Dal jsem to tedy do servisu a řekli mi, že to byl špatný ventil, který mi měnili. Oprava v rámci reklamace.

Nicméně...

Koukal jsem na ten šroub u chladiče a pořád z něho uniká zelená srajda :( myslel jsem, že to bylo to, co opravili...Museli se mi v tom vrtat, dřív to nedělalo. Nebo sem tam neměl zeleno a neviděl jsem to.

http://www.2imgs.com/70051c36e5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam rovnaky problem. Aj mne unika chladivo okolo toho vička, ale najjednoduchšie je asi vymeniť chladič za nový a pokoj. Kupoval som cena cca 80 eur a už na nom nieje ta debilna zatka.

Kamoš vravel že mi ho pomože prehodiť, vravel ze netreba zhadzovat naraznik a že to nieje nič strašne tak uvidime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a pri cisteni klimy se do toho vysousece leze?Jde mi o to, jak to udelat, jestli vymenit servis nebo tam jit zase otravovat. Kazdopadne pred jejich zasahem s tim problem nebyl, s klimou

Ne tam se ani při čištění klimy, ani při doplnění neleze. Navíc to předtím asi neunikalo, jelikož už nemělo co. (Pokud jsi i plnil, nechce se mi to číst celý znovu)

Než jsi to nechal naplnit, někudy to utéct muselo, to bude asi to místo.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, za jak dlouho průměrně začně climatronik teď v létě foukat studeně. Mně totiž začne v rozpáleném autě luftit až po 5 - 8 minutách. Myslel jsem, že je to nedostatkem chladiva, ale chová se to stejně i po doplnění. Předem díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak abych nezakládal další téma tak píšu dotaz sem.Už mě to začíná štvát, byl špatnej klima chladič, tak jsem ho vyměnil, u toho jsem musel rozpárat celej předek, no tak jsem dal kvalitnější Valeo, abych už to řešit nikdy nemusel, (nějaký zátky a podobný voloviny) no klimu nechal naplnit 510g chladiva 15g oleje, a fungovala co vím asi 3dny a dnes klima nevalí ani auto ani nijak jinak. Tak pohledem tomu nic není, po skontrolování všech pojistek a konektorů, po zkoušče ventilu a zjištění že je plná, jsem to napíchl na Diagnozu, ale ta nic neukázala, tak jsem z toho kok*ot. Napadá mě co jsem tu už někde viděl, že to chce udajně trochu přefouknout, aby to lí spínalo (nevím co je na tom pravdy, někde jsem to tu četl) a nebo že by se posral klimakompresor, po novém naplnění a doplnění oleje?? KDyž fungoval bezproblémů??? Já už fakt nevím :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co odchází na tom kompresoru?? Není to ten ventil??? JInak jsem se díval a točí se celá řemenice, nevím na co se mám zaměřit jestli to není "střihlé". Mámk nabídku na ten ventil. Potřebuji to vědět díky.

Editováno: , autor: vevca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to vysvětlete absolutně to nechápu, po týdnu co jsem klimu odepsla, dnes při jizdě kdy jsem tomu naložil, tak se roztočily ventilátory a klima začla valit, zkoušel jsem to vypnout a znova zapnout a bezproblémů chladila (auto bylo zahřáté a ručička na 90ti samozřejmě, klima trubky ledový, orosený, tak jak to má být, fungoval asnad 30km, auto jsem vypl po hodině odjíždím a klima opět nejede, tak jsem z toho magor. Může to bý tím co jsem tu někde četl, že je třeba v některých případech nutné ji lehce přefouknout?? třeba o 50g???? Prostě toto mi nejde do hlavy, klima normálně nádhlerně chladila, žádné zvuky ani pazvuky. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to vysvětlete absolutně to nechápu, po týdnu co jsem klimu odepsla, dnes při jizdě kdy jsem tomu naložil, tak se roztočily ventilátory a klima začla valit, zkoušel jsem to vypnout a znova zapnout a bezproblémů chladila (auto bylo zahřáté a ručička na 90ti samozřejmě, klima trubky ledový, orosený, tak jak to má být, fungoval asnad 30km, auto jsem vypl po hodině odjíždím a klima opět nejede, tak jsem z toho magor. Může to bý tím co jsem tu někde četl, že je třeba v některých případech nutné ji lehce přefouknout?? třeba o 50g???? Prostě toto mi nejde do hlavy, klima normálně nádhlerně chladila, žádné zvuky ani pazvuky. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Nechci zakládat další nové téma o kliamtizaci, proto se zkusím zeptat tady. Mám teprve chvíli Octavii 2 (r.v.2006, 1.9 TDI) a poslední dobou mám problémy s klimatizací. Problém je ten, že chvíli chladí a chvíli ne. Spíš teda nechladí, takže když je auto vyhřátý od slunce, tak si to pěkně užiju. Jsou nějaké časté příčiny tohoto problému? Abych věděl na co se upřít. Zkoušeli jsme měřit napětí na konektoru, který spíná kompresor a při zapnutí klimy se na něm objeví 6V a pomalu stoupá k 12V ..je tohle normální? Nemělo by se tam to napětí objevit skokově ihned? A poslední dotaz: když se zapne klima udělá to u O2 něco s otáčkami? Měl jsem předtím Vectru a u té otáčky na chvíli poklesly, ale u Octávky to neudělá vůbec nic.

Děkuji předem za každý tip a nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koonecne som nasiel temu s tymto problemom.

Kupil som si O2 a jedine co ma hneva je klima. Klasika, niekedy chladi niekedy nie. Resp mam v aute prijemnu teplotu a zrazu je v aute nedychatelne dusno az mam chut otvorit okna.

Neskor z nicoho nic zacne chladit. Precital som tuto temu, ale nejako som na nic neprisiel. Ked mi kamarat robil cornery povedel ze auto nehlasi ziadnu chybu.

Poznate niekoho v KE kto by sa mi na to vedel pozriet? Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...