Přejít na obsah

Děsný zvuk při stahování okna


diksik

Doporučené příspěvky

Zdravicko, stahuju okno a najednou se leknu co se deje okno na me strane(u ridice) strasne kvili nez sjede zvuk to zacne vydavat jak okno stahnu vice jak 5cm. Jak to stahuju niz zvuk je to desny. Podotykam ze je to elektricky stahovane okenko. vite jak to vyresit premejslel sem ze nejak namazat ty gumy kery sou u okenka ale to by mi zase zasvinilo okno tak ja nevim mate nekdo podobny problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to jen vrže po obvodě ve svislých plastových vodítkách, doporučuju namazat suchým nastrouhaným mýdlem nebo parafínem. Jak tam dáš cokoliv skutečně mastného (vazelína, olej...), buď se to rozmatle po skle, nebo to naleptá ta vodítka.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sundej tapec a po vyndání 2 kulatých gumových záslepek, namaž kolejničky a plastový kolečka, po kterých jezdí okno

a kde vsude je to uchyceny abych neco nepoto...sem tu celkem novy a v autech sem se strachal naposled ve 120 tak abych neco neurval nebo tak. nenasel sem tema kde se rozebirani dveri zabyva nekdo tak kdybys mi mohl nejak popsat jen na co si davat pozor diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravicko, stahuju okno a najednou se leknu co se deje okno na me strane(u ridice) strasne kvili nez sjede zvuk to zacne vydavat jak okno stahnu vice jak 5cm. Jak to stahuju niz zvuk je to desny. Podotykam ze je to elektricky stahovane okenko. vite jak to vyresit premejslel sem ze nejak namazat ty gumy kery sou u okenka ale to by mi zase zasvinilo okno tak ja nevim mate nekdo podobny problem?

Je to jak se staršíma bezp. pásama, jsou špinavý, pak nenavíjí. To samý je s lyžinami , kudy jezdí okno, jsou zaprášené. Zkoušel jsem lyžiny prostříkat čističem na palubovou desku, pořádně, pak s hadrem na šroubováku pročistit, opakovat a zlepšilo se stahování, zmizely pazvuky. Rada na čištění pásů byla od Kibiho a pomohla mi i na okna. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych nejdřívě zkusil vystředit okno - to znamená sundej tapec, vyndej ty dva velký špunty, sjeď s oknem až v těch dírách uvidíš šrouby - mírně je povol - chvíli s oknem jezdi nahoru dolu a nech ho sednou do polohy, kde nebude vrzat. Pokud taková poloha neexistuje, povol okno úplně a vysuň ho z držáků, podrž nahoře a »jezdi« bez okna. Pokud zvuky přetrvávají, je v háji mechanismus. Pokud zvuky přestanou, jsou v háji sametky - mazat nemá smysl - bylo by to jen na chvíli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych nejdřívě zkusil vystředit okno - to znamená sundej tapec, vyndej ty dva velký špunty, sjeď s oknem až v těch dírách uvidíš šrouby - mírně je povol - chvíli s oknem jezdi nahoru dolu a nech ho sednou do polohy, kde nebude vrzat. Pokud taková poloha neexistuje, povol okno úplně a vysuň ho z držáků, podrž nahoře a »jezdi« bez okna. Pokud zvuky přetrvávají, je v háji mechanismus. Pokud zvuky přestanou, jsou v háji sametky - mazat nemá smysl - bylo by to jen na chvíli.

Tak nevím ale vrže ten jo tehdy pokud sou dveře rozupálené...jeeště sem se do toho nepustil chystám se tento víkend ale pokud vrže jen někdy tak to nic neznaci o mechanismu, nebo se pletu? sem tu novy tak nechci nekoho urazit nebo tak ale pokud to dela jen v urcitych podminkach a na rychlost stahovani to nema vliv staci o to jen pouze pecovat dle meho nazoru:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrzání není závada - ale pouze příznak. To že je tento příznak pozorovatelný pouze u rozpálených dveří, neznamená, že závada neexistuje u studených. Osobně tipuji, že je to tím špatně usazeným oknem. Když se dveře rozpálí tak to vrže (odlišná roztažnost materiálů a nedostatek se umocní), když jsou studené, tak se to jen tiše šponuje. Právě to je velmi často příčinou prasknutí plastového jezdce, který okno drží, a následného zamotání lanovodů. Mimojiné pokud to namažeš, tak to určitě na nějakou chvíli přestane, nicméně pravou příčinu neodstraníš. Buď rád, že ti to vrzáním dává najevo, že se ve dveřích něco děje, protože zaseklá stahovačka je hodně nepřijemná závada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...