Přejít na obsah

Co takle dát si...chip?


Doporučené příspěvky

Jak říká Kibi, nalít soft (i když ti udělají diagnostiku) a nebo to odladit přímo na brzdě, je rozdíl..

Já když jel na chip, tak jsem vlastně nevěděl na kolika skončím, ladilo se to až přímo na brzdě a individuálně dle auta

a dle mých požadavků.

A po různých zkušenostech (mě, i jiných uživatelů) je bavlněnej filtr u TDI vyloženě vyhozený peníze, raději origo

a měnit v požadovaných intervalech. ;)

Ale jinak chip doporučuji, mám ho už přes rok a pořád jsem nadšenej.. Když potřebuji, tak to jede, Evropu jsem objel

s plně naloženým autem a autoboxem na střeše (3500km) (cca 60%dálnice, 40%okrsky) za nějakých 5,8l/100km.

Ani po roce se neprojevuje žádná výrazná kouřivost auta, či jiné závady, stačí se k tomu chovat slušně, olej měním

po 10tis. km, turbo nechávám dochladit.. atd.. atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chovat se k autu je priorita číslo jedna, aby fungovalo dobře.

Na filtr tedy asi prdím.

Ale ještě bych se zeptal. Kamarád mi říkal, že existuje nějaký ventil, který v sobě drží tlak, který vyjde z turba a pokud se sešlápne znovu plyn, tak se turbo netlakuje, ale je okamžitý náběh turba díky tomuto ventilu, který ten "našetřený" tlak pošle do turba. Mělo by to dělat takovej ten zvuk, při řazení apod., prostě dycky, když se sundá noha z plynu, toho nasátí tlaku do tohoto ventilu. Nevíte jestli to jde dát na TDI a kolik to stojí?

Chtěl bych si to tam dát, nejen kvůli tomu, že by to mělo šetřit to turbo, a že člověk dostane okamžitýho výkonu, ale taky kvůli tomu krásnýmu zvuku, který to vydává :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, kamarád mi psal o tom filtru, říkal, že ten filtr je sice fajn, ale že ho čistí každý 2 měsíce, aby byl pořád čistý a neničilo to váhu vzduchu.

tím právě tu váhu ničí ;) = olej se po čištění impregnuje speciálním "olejem" a z něho se dostávaj kapičk na výhu vzduchu...a to jí nesvědčí

jinak ten ventil se jmenuje Blow off valve - BOV, u přeplnovanýho benzínu funguje +- na principu co jsi popsal, u TDíčka takto nefunguje a fungovat nemůže = lze zakoupit za několik tisíc BOV na TDi, ale funkčně ti žádný výkon nepřidá, je zapojen elektronicky a slouží pouze pro vytvoření toho zvuku "odfuku" turba = za dost peněz žádná muzika....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, omlouvám se, už jsem si o tom blow off přečetl, našel jsem to přes google.

Našel jsem za 5000 kč BOV na TDI a přesně, má to jen ten zvuk, ale žádný účinek, protože nové nafty nemají utahovací klapku nebo tak nějak se to jmenuje. Možná až budu mít hodně peněz nazbyt, tak si to tam pro srandu dám :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mc2uba: BOV - koupit jen pro ten zvuk? :D si kup starou MP3 za 300,- nahrej si tam ten zvuk, pod kapotu repráček za 50kč a můžeš si to po cestě pouštět, výsledek stejnej.. :D;) Nebo existujou obvody pro záznam zvuku, cca jen na 16sec. (taky to tam nahrát) a po zmáčknutí tlačítka se zvuk přehraje, namontuj pod plyn tlačítko a bude ti to pouštět při každým sešlápnutí.. :D :D ;):) samozřejmě to bylo jen pro odlehčení daného dotazu, ale to už nepatří k tématu Chipování. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Tak sem si nakonec po svátkách přece jen zajel si doladit vánoce do Berouna, fa TDI Chip. Už mi tenkrát dělali audinu. Naprostá profesionalita, před i po na brzdě a výsledek, nádhera :kol-47: , jak je fábka lehoučká, tak jede jako bejk(ona už jela předtím). Mám cestou do práce a zpět dlouhý táhlý kopce a opravdu krásně se předjíždí, auto bere krásně odspoda. Kuva nedovedu si představit čiplou FRS, to musí bejt fakt mazec :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To doufám . Ikdyž jelo to docela pěkně .Teď je to jenom normální 74 Kw Fabka.

Zrovna mám ten PBOX na stole rozdělanej a koukám co v tom vlastně je.

Je to všechno zalitý v nějakým tvrdým bordelu tak to chci nějak rozebrat a hotit sem nějaký fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

No abych pravdu řekl tak bych do toho nešel. Možná jsem blbě četl ale podle mě nemají motorovou brzdu.

To zavání normální nalejvárnou ale soudit je nemůžu.Možná dělají dobrou práci ale nikdy jsem o nich neslyšel.

111 Kw se mě zdá trochu moc. Věřím že by se to dalo zvládnout ale motor a turbo by šlo brzo do kytek.

Cena je to sice pěkná ale na ty Kw by to chtělo ze základu 74Kw na 111 Kw jiný turbo.

Já jsem šel na jistotu a raději jsem si připlatil a nechal jsem si to odbrzdit a fakt nelituju.

Nehnal jsem to do extrému a mám 318 Nm a 101 Kw. Stálo to sice 5500 ale vím že ten motor je naladěnej tak jak má být.

Editováno: , autor: coffin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Náhodou jsem teď zabroušil na firmu BSR, která je špica v chip tuningu a úpravách aut v celé Evropě. Našel jsem tam samozřejmě chip tuning na TDI.. zajímalo by mě, jak je možné, že v ČR se dá nachipovat auto za směšných 8000 kč, když od nich to stojí nějakých 24 000 kč a ještě se tato úprava dá udělat pouze ve Švédsku :) mít ty prachy, tak bych tam to auto klidně odvezl, ale za 24 000 kč mít o 15 koní navíc, to fakt nejsem blázen :D

http://www.bsrczech.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak tam už mají aspoň tu válcovou brzdu ale nikdy jsem o nich neslyšel.

Když projdeš různá fóra tak ti většinou poradí Dieselpower ( mě osobně se moc nepozdávají )

a nebo jak bylo řečeno Tdifun. Taky jsem u něho byl a naprostá spokojenost.

Auto letí jak z praku. Navíc mě zadara poradil jak a co ještě upravit aby se mě líp chladilo turbo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tedy nehledal to co mám nejblíž u domu ale jel bych tam, kde vím, že mám kvalitu. Máš fábii v naftě tak ti to žere prd a uděláš si krásnej výlet.

Když jsem si nechával předělat komplet podsvícení v superbu tak jsem jel taky za kvalitou a tam kde jsem měl jen pozitivní reference. Praha - Karviná a zpět. Udělal jsem si výlet na dva dny a můžu ti říct, že jsem si to užil a té dálky jsem nelitoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...