Přejít na obsah

Výměna motorového oleje 1.4 MPI


Valach

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Hele ja nevim ale ja tenhle olej nechtel prave protoze je cistici .. je to dobra vlastnost ale tu by mel snad v mensi mire splnovat kazdy olej .. a prave k vuli teto vlastnosti jsem jej nekoupil asi jsem udelal chybu nevim ale znami dali prave taky skvely olej do auta a jak jim ten olej odstranoval usazeniny tak za 3 mesice uz motor nenastartoval a museli na vycisteni komplet motoru .. :) Je to peugeot 307 1.4 16V benzin ale mel jsem obavy .. Ja mam Castrol Magnatec 10W-40 sice se starsi normou 501.01 a jezdi to jako za mlada ;) ale asi jako dalsi dam shell .. uvidim :) tim shellem asi nic nezkazis no ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pristi tyden se jde na vec :D a na ty rozvody kaslu, protoze jsem koukal jen tak na papiry kdy jsme auto kupovali a melo najeto 128 000. Pred dvema rokama nez jsem se ho zmocnil :D se ty rozvody menili a znamej i rikal, ze tam dali nejaky lepsi, takze to menit nebudu. Auto i skoro rok stalo, takze moc nenajelo a vydrzet maji 150 000 ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty rozvody u MPI by mely vydrzet i 400 000 proste mely by byt "nesmrtelne" .. dve dvojite ozubene kolecka a dvojity retez by se nemel pretrhnout ale budou chrastit a casem by se melo zvysovat kolisani otacek ale jezdit se stim urcite da jestli jsou menene ve 128 000 tak to neres to dyt je mas skoro nove :palec2: .. ja myslim ze je budu menit tak po 50 000 proste az to chrasteni bude zase jak stary favorit tak je vymenim :) ale stryc ma puvodni rozvody a se 102 000km mu zas tak extra nechrasti ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zase slysel ze Moguly moc kvalitni nejsou ze se lijou jen do nakladaku a do traktoru a bere je jen ten co je ma zadarmo :smich: mam to tady z fora .. ale je to vec nazoru urcite ja myslim ze ty oleje jsou vsechny skoro stejne .. a neni nahodou castrol taky ceskej? Me se zda ze je :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem si vzpomněl na film Zítra to roztočíme drahoušku jak měl na své staré Škodovce nebo snad to byla škodovka jezdím na Castrol :D

A ty rozvody, mati rikala kdyz s tim jezdila, ze prej pomohla vymena oleje a uz to nechrastilo, mozna si to nepamatuje nebo nechavala rozvody i olej najednou, ale pry to bylo tim, ale neni si jista, treba to tak bude :) jsou totiz skoro jako novem tipuju, ze nejakych 135000 tam mohlo byt kdyz se to menilo, cedulku jsem bohuzel ztratil z toho... :(

V předešlých stránkách někdo psal, ze je to jedno jaký se dá olej v podstatě, takže ten Mogul asi vezmu, vyjde levnějš :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdriv ten olej a vyfuk, zere mi to vic a rve to na míle daleko :D pak to treba bude lepsi, uvidime no. No 1500 je hezky, ale kdyz to delat nemusim tak to delat nebudu, radsi ty penize schovam kdyby se prihodilo neco jinyho, coz se doufam nestane. Ja si na to chrasteni zvyknu nebo koupim kryt motoru, treba i to pomuze :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok rozumna volba :palec2: ja porad utracim za hovadiny :feve: a jakto ze nemas kryt motoru ja myslel ze to ma kazda 1.4 MPI .. ale doporucil bych i VIF koupit stoji 300 jestli mas penazky .. vydrzi dost dlouho a me uz po ctvrt nadrzi pomohl!! Motor za studena je takovy klidnejsi a snizila se o 1dcl spotreba na volnobeh u zahrateho motoru .. a hlavne u skoly me dycky skubal jak jsem jel domu jako by se zakaslaval .. ted uz tahne pekne od spoda ikdyz plyn jen lehtam proste skvele :) neskutecny rozdil jako by me nekdo motor vymenil :smich:uvidim jak dlouho to vydrzi jestli to nebylo predcasne radovani :kuk:

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VIF jsou aditiva do paliva... :noot:

Edit: Skoro jsem to prehlidnul cos psal ohledne toho Mogulu, jako vsichni vime ze ty oleje jsou vesmes totozne, a proste keci ze nekdo Mogul nenaleje ani do Fava jsou hloupe, a rozhodne nevypovidaji o kvalite.

Ja pouziva pouze Mogul a znamim ho doporucucuju a uplne bez problemu, takze zadny problem.

Napriklad Mogul 5W-50 Extreme Sport pouziva i Roman Kresta s Petrem Grossem ve voze Škoda Fabia S2000 v zavodech Rally. A myslim, ze tam dostava asi dobre pohulit a motor bezi perfektne ;) Proste Mogul neni tak medializovany, aby po nem lidi sileli jako po Castrolu atp.

Editováno: , autor: Grym
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VIF jsou aditiva do paliva... :noot:

Edit: Skoro jsem to prehlidnul cos psal ohledne toho Mogulu, jako vsichni vime ze ty oleje jsou vesmes totozne, a proste keci ze nekdo Mogul nenaleje ani do Fava jsou hloupe, a rozhodne nevypovidaji o kvalite.

Ja pouziva pouze Mogul a znamim ho doporucucuju a uplne bez problemu, takze zadny problem.

Napriklad Mogul 5W-50 Extreme Sport pouziva i Roman Kresta s Petrem Grossem ve voze Škoda Fabia S2000 v zavodech Rally. A myslim, ze tam dostava asi dobre pohulit a motor bezi perfektne ;) Proste Mogul neni tak medializovany, aby po nem lidi sileli jako po Castrolu atp.

Napadlo mě to no, alespoň jsem se ujistil :-)

Ten Mogul je levnej a oleje snad všechny stejný (kromě výrobce) a tak ho tam nejspíš dám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim co tady porad resite.. vymena oleje.. kdyz si ji udelam sam,vyjde na smesný prachy.. jezdit do servisu a davat za olej 1500 :-D .. proc?.. od ty doby co mam 1.4mpi coz je uz asi 6 let tam leju http://www.olejspol.cz/zbozi/castrol-magnatec-a3-b4-4-litry tohle a auto si jede jak ma.. najeto 275 400km.. a uz nejmin 120 000 tenhle typ oleje.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...