Přejít na obsah

TEMPOMAT ZADARA


alco

Doporučené příspěvky

Osobne mám kontrolku tempomatu riadenú PICčkom (spolu s automatom svetiel), ale v princípe by malo fungovať aj niečo takéto. Otázny je len signál spojky, pokiaľ je pri nestlačenej spojke spínač zopnutý, malo by to fachčiť. S hodnotami rezistorov bude treba trochu laborovať, záleží od citlivosti tyristoru - najmä od jeho prídržného prúdu, aby dokázal držať zopnutý aj pri malom prúde, prípadne osadiť R2 a tým zvýšiť prúd.

post-776-1193831694_thumb.jpg

Zhasínanie LEDky bude treba trochu upraviť.

Editováno: , autor: Koldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náplň procíku aj schému prípadným záujemcom pošlem mailom. Zhasnutie LED mám u PICčkovej verzie doriešené (brzda, spojka,OFF), takisto aj zapnutie LED - SET aj RESET, len pri zapnutom tempomate + rozsvietenie na 3 sek. pri zapnutí zapaľovania.

S tyristorom je to len idea, zapínanie a vypínanie od páčky je OK, len vypnutie od spojky a brzdy je treba upraviť, to spojenie signálov cez diódy je blbosť - stačilo by dať tie tranzistory do série a už by to malo byť v poriadku, prípadne to trochu zjednodušiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co u Octavie I? 1.6/75kW, AVU, 2001 - půjde - tedy je tam taková kontrolka?

Ak tam mas kontrolku tak to isto pojde.. ale nie som si isty ci tam kontrolka tempomatu je,, pokial nie tak si to mozes pripojit na akukolvek inu kontrolku

To právě nevím, někdo tu psal, že tam taková kontrolka není. Nemáte někdo fotku proti světlu té matrice z Octavie - co tam je za dostupné symboly?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne ne, ale jestli si si to vsim, pac je mala sance ze tady nekdo bude mit tu folii nafocenou...sance by se ti rapidne zvysila v octavia foru....

ale proboha nechtel sem se te dotknout ani nic takoveho...ja si sem-tam taky nevsimnu kam zabloudim...

Všiml, ale připadalo mi zbytečné zakládat nové téma jen kvůli kontrolce - když už se to někde řeší. A spousta z nás, návštěvníků fóra, nemá nebo nedělá jen Fabie a může mít zkušenost. Jinak nic se neděje, nedotknul si se :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

A nezkoušel jste někdo použít na ovládání tempomatu páčku na palubní počítač?

Asi by stačilo někam na palubku přidat přepínač s více kontakty (2 dráty kolíbky PP + zapnutí tempomatu),

který by to přepínal mezi ovládáním tempomatu a palubního počítače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj něco podobného jsem řešil u kamaráda co nechtěl kupovat páčku (také bych to nedělal)

ale má oktu 99 bez ASR a tak jsem vzal tlačítko ASR zabudoval do palubky kde normálně je a patřičně propojil a měl sice jen tempomat s funkcí SET a to mu bohatě stačilo a nestálo to také nic........a je spokojen

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...