Přejít na obsah

Vůle v řízení


Berry

Doporučené příspěvky

1. Při jízdě po nerovnostech se mi přenášenými otřesy objevuje vůle na volantu. Když vezmu na místě za volant a zahýbám s ním nahoru a dolů, ta vůle je cítit taky. Můžete někdo poradit , co s tím.

2. Ještě se chci zeptat, jestli přední náprava vysloveně někde trpí na vůle. Byl jsem na STK a tam mi řekli, že je to v poho, normálně byl bez problému prošel. Gumy a pouzdra na stabilzátoru jsem už vyměnil, tyčky (kosti) jsem nemělil, byly v pohodě. Hodně to pomohlo, ale pořád mám dojem, že to není ono. Přemýšlím, jestli ta vůle na volantu s tím nemá něco společného.

Mám Octu 2.0 combi, rok výroby 2001, najeto 93 tisíc. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůli na volantu ovlivňuje spousta věcí záleží na konkrétním autě. Nejčastější projevy: kulové čepy, rejdové čepy, hřeben posilovače řízení, nebo třeba vůle v mechanismu na seřízení volantu (můj případ). Při kontrole nápravy zkus seřídit volant do některé maximální horizontální pohohy (co nejvíc nahoru, nebo dolu), pokud ti se ti vůli jakýmkoli způsobem změní, je to v seřizovacím mechanismu, jinak hledej na nápravě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejspis to bude dalsi z nemoci Octavek. Pokud mas napravu v poradku, tak je to celkem jasny. Tyc rizeni ma klouby, ktery se casem vycochtaj a pak budes mit vuli, mam ji taky. Poznas to treba tak, ze to chytnes hasakem u podlahy, zapres a hejbes volantem, kdyz se volant hejbe a ty to drzis, mas vuli na tech kloubech. Jinak taky muzes mit povolenej ten sroub dole - sundas tu plastovou krytku na dva srouby na podlaze, co to kryje a zkusis utahnout, mne to trochu pomohlo.

Jinak uz mam vuli (na volantu) tak 1cm a nebetycne me to sejri :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
Byl jsem s tím v servisu u známého. Je to vůle někde na sloupku řízení, už o tom tady někdo psal. Ani jsem se neptal, kde přesně a kolik to stojí. Stačilo mi, když řekl, že pár tisícovek. Rovnou jsem řekl, že to zatím nechám. :disgust:

no tak alespon vime co to je ;)... ale ta cena by me zajimala. Vcera jsem jel po ceste ktera byla z panelu a ta vule me pekne stvala, mi to malem urvalo ruce ... :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem s tím v servisu u známého. Je to vůle někde na sloupku řízení, už o tom tady někdo psal. Ani jsem se neptal, kde přesně a kolik to stojí. Stačilo mi, když řekl, že pár tisícovek. Rovnou jsem řekl, že to zatím nechám. :disgust:

Vždyť jsem ti psal soukrommou zprávu...zase tak drahá ta výměna nebyla... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem s tím v servisu u známého. Je to vůle někde na sloupku řízení, už o tom tady někdo psal. Ani jsem se neptal, kde přesně a kolik to stojí. Stačilo mi, když řekl, že pár tisícovek. Rovnou jsem řekl, že to zatím nechám.  :disgust:

Vždyť jsem ti psal soukrommou zprávu...zase tak drahá ta výměna nebyla... ;)

a nemuzes to napsat i sem kolik by to stalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdar , mám kombi RV 2000, ložiska nová, nic neklepe, nebouchá, ale volant má tak dva centimetry vůli v řízení..... díky tomu auto při jízdě plave je nepřesné na cestách... kde může být nějaká vůle či chyba??? Mimochodem, co třeba štelovací šroub na hřebenáči???? kde vlastně je? jak a odkud na něj?? dík Martin

Poradí někdo kde je ten pojebaný šroub na štelování na hřebenáči řízení?

Editováno: , autor: vinos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

zdravím lidi,

mám problém. Po výměně řízení (spodek celý - hydraulika, tyče, čepy) mám vůli na volantu. Když jedu rovně a mám zatáčet tak volant jde jako s vůlí na staré 120ce. kola jsou ale Ok, tam vůle není. Je možné, že po montáži je potřeba seřídit "bod 0" posilovače nebo tak něco? :help:

Díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je právě to... řízení je nové originál od TRW....geometrie 2x udělaná (pro jistotu).....tak nevím. :aggressive: Mám za to, že v DP se něco o seřízení psalo, ale DP nemám, tak se ptám....Je to jako "přeposilované" když malinko pohnu volantem. Pak, když zatočím víc, je to v poho...:feve:

Editováno: , autor: uhlirek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...