Přejít na obsah

Zarovky H4


krysarr

Doporučené příspěvky

Ahoj tak zarovky namontovany a dukladne otestovany. Vcerejsi cesta Brno - Piestany a za tmy zpet. Fotit to nema smysl protoze to nebude jak veskutecnosti. Klame to. Ale svetlo je vice do bila Krasne osviti krajnice a i pred auto je krasne videt. Jak jsem nerad jezdil v noci tak ted mne to vubec nevadilo a dokonce jsem ani nezapinal dalkove nebylo to potreba. Sice jsem je zkusil a je pak videt snad i za roh, ale i na tlumenych bomba. Za ty penize diporucuji vsem budete spokojeni. Krajnice je navic osvicena i torchu do vysky takze ikdyby tam stála třeba srna tak ji bez problémů uvidíte. Jinak teda žárovky night breaker OSRAM. Skvělá volba.

Editováno: , autor: lukkkas123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak zarovky namontovany a dukladne otestovany. Vcerejsi cesta Brno - Piestany a za tmy zpet. Fotit to nema smysl protoze to nebude jak veskutecnosti. Klame to. Ale svetlo je vice do bila Krasne osviti krajnice a i pred auto je krasne videt. Jak jsem nerad jezdil v noci tak ted mne to vubec nevadilo a dokonce jsem ani nezapinal dalkove nebylo to potreba. Sice jsem je zkusil a je pak videt snad i za roh, ale i na tlumenych bomba. Za ty penize diporucuji vsem budete spokojeni. Krajnice je navic osvicena i torchu do vysky takze ikdyby tam stála třeba srna tak ji bez problémů uvidíte. Jinak teda žárovky night breaker OSRAM. Skvělá volba.

ja mam velmi dobru skusenost s Philips BlueVision. Moja skusenost:

1: Jasne svetlo - vobec nie blue, neviem teda preco bluevision lebo svetlo je biele

2: Velky doraz kladeny na kraj cesty na chodcov

3: Vela jazdim za tmy a ziadna unava ako s povodnymi ziarovkami

4: Vobec neoslnuju auta oproti - este sa mi nestalo ze by mi niekto blikol, ze oslnujem ako raz ked som na fabii pouzil ziarovky "xenon efect"

Asi jedina nevyhoda je cena, ale mne osobne je to jedno, ci dam za ziarovky 10 alebo 24 EUR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V posledním SM je test žárovek a kupodivu se Philips Blue Vision moc dobře neumístily,předposlední.Naopak Osram Night Breaker hodnocena velmi dobře.

Pánové, nechcu se nikoho dotknout, ale mám známého, který též píše často do motoristického časopisu. Sám mě varoval, abych jakékoliv "testy" nebral příliš vážně, neboť některé jsou sice jakž takž pravdivé, ale některé testy jsou tzv. účelové (např. testy pneu,

když se blíží změna sezony) nebo testy potajmu zaplacené výrobci novinek, které se potřebují uvést a prosadit na trhu...

Dnes to všechno je o jednoduché matematice/ekonomice (finanční zisk nebo ztráta) a tak ideály jdou stranou a jede se na výdělek.

Obyčejně to funguje jako tzv. "malá domů". My Vám napíšeme pár pochvalných článků na vaše výrobky a vy si u nás do konce roku budete platit půlstranu reklamy.. A o tom to je.

Tím nechcu říkat, že i tento test je podjatý, ale jen tak říct, tyto žárovky jsou nejslabší, to je hodně troufalé. Doufám, že jsu se nikoho nedotkl, ale říkám si, že ne vždy je dobré se nechat oslepit reklamou. Stejně jako v této diskusi najdete vždy uživatele oněch "propadlých" žárovek,spokojené tak i ty nespokojené.

Z vlastní zkušenosti vím, že kvalitní autožárovky vyají za hodně,ale to není bohužel všechno, další část je pořádné vyčištění parabol (skla světlometů i ty vnitřky parabol - tzv. mléčný kal), event. když nepomůže vyčištění, je nutná výměna těch vnitřků - parabol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V posledním SM je test žárovek a kupodivu se Philips Blue Vision moc dobře neumístily,předposlední.Naopak Osram Night Breaker hodnocena velmi dobře.

Pánové, nechcu se nikoho dotknout, ale mám známého, který též píše často do motoristického časopisu. Sám mě varoval, abych jakékoliv "testy" nebral příliš vážně, neboť některé jsou sice jakž takž pravdivé, ale některé testy jsou tzv. účelové (např. testy pneu,

když se blíží změna sezony) nebo testy potajmu zaplacené výrobci novinek, které se potřebují uvést a prosadit na trhu...

Dnes to všechno je o jednoduché matematice/ekonomice (finanční zisk nebo ztráta) a tak ideály jdou stranou a jede se na výdělek.

Obyčejně to funguje jako tzv. "malá domů". My Vám napíšeme pár pochvalných článků na vaše výrobky a vy si u nás do konce roku budete platit půlstranu reklamy.. A o tom to je.

Tím nechcu říkat, že i tento test je podjatý, ale jen tak říct, tyto žárovky jsou nejslabší, to je hodně troufalé. Doufám, že jsu se nikoho nedotkl, ale říkám si, že ne vždy je dobré se nechat oslepit reklamou. Stejně jako v této diskusi najdete vždy uživatele oněch "propadlých" žárovek,spokojené tak i ty nespokojené.

Z vlastní zkušenosti vím, že kvalitní autožárovky vyají za hodně,ale to není bohužel všechno, další část je pořádné vyčištění parabol (skla světlometů i ty vnitřky parabol - tzv. mléčný kal), event. když nepomůže vyčištění, je nutná výměna těch vnitřků - parabol.

Asi tak jednoduché jak to vidíš ty ty není.Umím si představit firmu,jejíž méně kvalitní výrobek dostane neoprávněně lepší hodnocení,co si představit neumím je nedoceněný a tím pádem testem poškozený výrobek firmy konkurenční.Naopak si myslím,že se subjekt,který se pouští do takového hodnocení,si musí dát velký pozor co napíše,aby se vyvaroval případných žalob od poškozených firem.

Samozřejmě mám na myli testy jako je tento,kde se měří na referenčních lampách a jsou k dispozici závěrečná čísla,která jde jednoduše přezkoumat.

Nemluvím o testech,kde se sveze deset redaktorů v autě a potom napíší své subjektivní pocity z řízení testovaných vozů.Obvinit někoho z podujatosti,že se mu z určitým autem jede hůř než s jiným lze jen těžko.

Editováno: , autor: mikl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak jednoduché jak to vidíš ty ty není.Umím si představit firmu,jejíž méně kvalitní výrobek dostane neoprávněně lepší hodnocení,co si představit neumím je nedoceněný a tím pádem testem poškozený výrobek firmy konkurenční.Naopak si myslím,že se subjekt,který se pouští do takového hodnocení,si musí dát velký pozor co napíše,aby se vyvaroval případných žalob od poškozených firem.

Naprosto souhlasím. A jen jěště napíšu, že v tom testu světa motorů to vyhrála žárovka Tungsram megalight plus 30% a nevzpomínám si, že bych viděl ve světě motorů jejich reklamu (možná tam někdy byla ale fakt nevím, čtu to sice pravidelně) a pochybuju, že se tam nyní začně častěji objevovat. A ten test mě docela přesvědčil a řek jsem si, že je zkusím. Dokonce se dělají i 60%. http://autofam.cz/index.php?folderss=82&am...p;x=48&y=13

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si koupil i ja Osram Silvestar + 50 %.Cenovka byla 300 kc za obe.Dneska jsem je montil,a k memu udivu,v jednom svetle po predchozim majiteli byla jedna tato zarovak(usuzuju,podle napisu na úpatici zarovky),coz mne ted znepokojilo,jelikoz to nesvitilo nejak lip .

Jsem teda zvedav na nove a obe stejneho typu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak jednoduché jak to vidíš ty ty není.Umím si představit firmu,jejíž méně kvalitní výrobek dostane neoprávněně lepší hodnocení,co si představit neumím je nedoceněný a tím pádem testem poškozený výrobek firmy konkurenční.Naopak si myslím,že se subjekt,který se pouští do takového hodnocení,si musí dát velký pozor co napíše,aby se vyvaroval případných žalob od poškozených firem.

Samozřejmě mám na myli testy jako je tento,kde se měří na referenčních lampách a jsou k dispozici závěrečná čísla,která jde jednoduše přezkoumat.

Nemluvím o testech,kde se sveze deset redaktorů v autě a potom napíší své subjektivní pocity z řízení testovaných vozů.Obvinit někoho z podujatosti,že se mu z určitým autem jede hůř než s jiným lze jen těžko.

Jasně, to mě také hned napadlo - s tím poškozeným výrobkem konkurenčním. Provést takové testy je možné pouze těma dvěma cestama, které popisujete. A) testem nezávislé zkušebny nebo B ) vlastním redakčním testem. V 1. případě zkušebna vydá protokol, v tom 2. případě půjde jen o vlastní dojmy a postřehy a to už je záležitost velmi diskutabilní.

No a k testům obecně: v jakémkoliv testu se dá docílit původního záměru (tedy lehce vytáhnout zaplaceného "favorita"nahoru). Záleží totiž na základních vstupních kriteriích a podmínkách testu - tzn. mělo by se hodnotit vždy ve stejné kategori, např. cenové, zeměpisné, energetické, atp. Když totiž ÚMYSLNĚ nastavím vstupní kritéria výhodné pro jeden vytipovaný výrobek a vytáhnu jako nejdůležitější kritérium pro hodnocení právě třeba onu nejlepší vlastnost, je logické, že ostatní již ztrácejí krok...

Správně by to mělo být tak, že u všech testů by měly být na 1. místě co nejpodrobněji uvedeny vstupní údaje, dále by měl být test proveden ve srovnatelné kategorii a již dopředu by mělo být znát, o co jde v testu především (nejlepší svítivost, nebo "průměr" ve všech kritériích?) Ve větší míře jsou totiž vždy vidět testy ve smyslu "toto je nejlepší" ale tyto nejdůležitější vstupní podmínky se lakonicky sdělí ve 2 mlhavých větách, přičemž na nich nejvíce záleží.

A pak se testy přebírají mezi časopisy dále, různě se kopírují, a pak vznikají jen fámy, dohady a spekulace..

Nejlepší je zkrátka osobní zkušenost.

p.s. neprodávám žádné autožárovky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V posledním SM je test žárovek a kupodivu se Philips Blue Vision moc dobře neumístily,předposlední.Naopak Osram Night Breaker hodnocena velmi dobře.

vsetko ohladom ziaroviek je aj tak podla mna velmi subjektivne. Co vyhovuje jednemu nemusi druhemu ako napr. tu niekde som cital, ze moc biele svetlo niekoho unavuje, nikto dobre nevidi za dazda ....

Ja osobne nepreferujem BlueVision, iba pisem, ze som s nimi spokojny. Dal som ich v podstate hned do novej Tourky 01/2007 a nakolko pracujem v IT odjazdil som s nimi uz dost a v pocasi o akom sa niekomu ani nesniva a mam z nich velmi dobry pocit.

Ale opakujem je to subjektivne. V kazdom pripade ziadne ziarovky nemaju na xenony. Ide o to, ze asi kazdy kto xenony nema, by sa ku xenonom chcel aspon priblizit a kolko ludi tolko chuti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak je to tak jak píše mikl

zde tolik opěvované Philips H4 skončily až na 8 místě v testech kvality žárovek,se světelným tokem(lumen)419,osvětlenost pravé krajnice na 75m(lux) 21,celková osvětlenost 50m(lux)47,78 ,míra oslnění (lux)0,34 ,orientační cena je 109 kč/ks,žárkovy se doporučují!

první byly Alpin H4 rallyelampe 100/80W,nedoporučují se nemají homologaci a mohli by poškodit parabolu při dlouhém používání,

na 2 místě byly Osram H4 night breaker 210kč/ks - velmi doporučují

3 Thungsram H4 megalight +30% 90 kč/ks velmi doporučují

13 Philips H4 blue vision,xenon efect 405 kč/ks doporučují

14 Alpin H4 blue xenon 99 kč/ks nedoporučují(špatný světelný tok ...

převzato ze SM

jen doplním,že bylo měřeno kalibrovaným přístrojem nikoli zrakem motoristů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím zjistit za kolik bych mohl sehnat ty nové Osramy NightBreakery.

Jinak Osram SilverStar H4 posílám 2ks za 300,- včetně pošty...

Tak co povedlo se Ti zjistit za kolik by jsi mohl sehnat ty žárovky??? ;)

Zatím jsem tam nebyl, ale zjistím, jen nevím když je to novinka jestli už bude k mání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
vsetko ohladom ziaroviek je aj tak podla mna velmi subjektivne. Co vyhovuje jednemu nemusi druhemu ako napr. tu niekde som cital, ze moc biele svetlo niekoho unavuje, nikto dobre nevidi za dazda ....

Ja osobne nepreferujem BlueVision, iba pisem, ze som s nimi spokojny. Dal som ich v podstate hned do novej Tourky 01/2007 a nakolko pracujem v IT odjazdil som s nimi uz dost a v pocasi o akom sa niekomu ani nesniva a mam z nich velmi dobry pocit.

Ale opakujem je to subjektivne. V kazdom pripade ziadne ziarovky nemaju na xenony. Ide o to, ze asi kazdy kto xenony nema, by sa ku xenonom chcel aspon priblizit a kolko ludi tolko chuti.[/quote

:palec2:

Editováno: , autor: prtko5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsetko ohladom ziaroviek je aj tak podla mna velmi subjektivne. Co vyhovuje jednemu nemusi druhemu ako napr. tu niekde som cital, ze moc biele svetlo niekoho unavuje, nikto dobre nevidi za dazda ....

Ja osobne nepreferujem BlueVision, iba pisem, ze som s nimi spokojny. Dal som ich v podstate hned do novej Tourky 01/2007 a nakolko pracujem v IT odjazdil som s nimi uz dost a v pocasi o akom sa niekomu ani nesniva a mam z nich velmi dobry pocit.

Ale opakujem je to subjektivne. V kazdom pripade ziadne ziarovky nemaju na xenony. Ide o to, ze asi kazdy kto xenony nema, by sa ku xenonom chcel aspon priblizit a kolko ludi tolko chuti.

Jo mám stejnou zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ty fotky vypadají moc dobře.

Já uvažuju o koupi OSRAM Night Breaker +80% H4 50/65 za 380,-Kč/2ks. Zajímala by mě vaše zkušenost se životností této žárovky.

Myslím si, že vlákno bude pro vyšší svítivost přežavené a tím pádem náchylnější na přetržení. Takže bude asi žárovka při dnešním denním svícení častěji odcházet.

Nemáte někdo zkušenost? :help:

Editováno: , autor: Sachs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...