Přejít na obsah

Zarovky H4


krysarr

Doporučené příspěvky

Tak jsem koupil ty bile "odolne" LEDky parkovacky. Rovnou pro jistotu 4 kousky - cena neni zas az tak hrozna. A muzu potvrdit - reflektor s diodou sviti fakt asi tak o 30% min, nez s klasickou zarovkou :angry:

Ale jinak to vypada hezky - uplne bila barva (jak u xenonu :t ). Jestli bude cas a pocasi, tak to pristi tejden nejak vyfotim (jestli do ty doby ty LEDky neodejdou :D ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xenony na mokru nesvítí jak lucernička... to jen tak na okraj.

Samozřejmě jsem to nemyslel doslova. Jen jsem chtěl upozornit, že pokud osvětluješ silnici za mokra, nebo za sucha, tak je v tom veeeelký rozdíl.... a to platí i pro xenony :p

ale rozdíl za mokra mezi halogeny a xenony, co se úbytku světla týče, tak si myslím, že není tak markantní. Než jsem dal xenony, tak jsem měl Phillips blue vision ultra a u těch bych řekl, že byl úbytek za mokra výraznější než u klasických halogenů se žlutým světlem. Já už si zvykl, ale když jsem nedávno svezl otce, tak byl z toho vedle, jak svítí xenony :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže niečo pre lamera.... Keď som si vybral tú sadu Philips vision plus/ blue, tak tam su 4 ziarocvky? A čo vlastne s tým- zvládnem výmenu aj doma pred panelákom a potom ísť nastaviť svetlá?

Jestli mam dobrej pocit, tak by tam opravdu mely byt 4, 2x H4 do hlavniho svetla a 2 parkovacky. Vymenu zvladnes do peti minut kdekoliv, pokud nevis, kam sahnout a delas to poprve, doporucuju na svetle, jinak budes patrat. V navodu k autu je to i namalovany. Odcvaknes dratek, prehodis zarovku a zacvaknes. Pokud pouze prohodis zarovky, neni treba nic nastavovat, pokud si to nemel spatne uz predtim. A rozhodne nesahat na banky zarovek, vzdycky chytat za patici, a pokud na to precejen sahnes, otrit suchym cistym nepelichavym hadrikem :palec2:

Je lepsi to utrit hadrem namocenim v lihu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
Tady je stránka o nich ale není v češtině http://www.xp-lamp.com/ . Nevíte jestli se dají sehnat někde v práglu?

Tak v gobusu mají jenom bluevision tak pudu zase do nich a budu mít klid z reklamací. Protože nechávat si to posílat z brna a pak to při reklamaci posílat zpět at. je napytel a v globusu mi dají hned nové.

A ve světlometu to vypadá pěkdně když svítí dobře sluníčko tak se to tam krásně modrá. A barva toho světla je taky supr :prc:

post-873-1175685293_thumb.jpg

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni,

koupil jsem si, dle zdejší chvály, taky žárovky Phillips BlueVision včetně parkovaček a jsou fak super. Světlo je krásně bílé.

Ale mám jeden problém. Levé světlo mi svítí, podle mě, jenom na krátkou vzdálenost. Vím, že je to normální, abych neoslňoval, ale zdá se mi, že ta vzdálenost je až moc krátká. Světelný paprsky se jakoby v jednom budě utnou a dál nevidím ani ťuk. Světla mám nastavena regulátorem "co nejdál".

Myslíte si, že to může být problém někde přímo v lampě?Taky se mi zdá, že lampy mám docela zaprasený, ale zevnitř a nevím, zda se dají nějak vyčistit...

Díky za radu ;)

PS: dřím jsem měl Fáčko a takovej problém se svítivostí jsem neměl? Možná jde jen o zvyk, ale bezpečně to na mě zrovna v noci nepůsobí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyčistit jdou pokud jsou to ty předface http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/svetlaCisteni.htm . Jinak jestli je nemáš blbě seřízený. Ale zkus je vyčistit to pomuže hodně

Ahoj všichni,

koupil jsem si, dle zdejší chvály, taky žárovky Phillips BlueVision včetně parkovaček a jsou fak super. Světlo je krásně bílé.

Ale mám jeden problém. Levé světlo mi svítí, podle mě, jenom na krátkou vzdálenost. Vím, že je to normální, abych neoslňoval, ale zdá se mi, že ta vzdálenost je až moc krátká. Světelný paprsky se jakoby v jednom budě utnou a dál nevidím ani ťuk. Světla mám nastavena regulátorem "co nejdál".

Myslíte si, že to může být problém někde přímo v lampě?Taky se mi zdá, že lampy mám docela zaprasený, ale zevnitř a nevím, zda se dají nějak vyčistit...

Díky za radu ;)

PS: dřím jsem měl Fáčko a takovej problém se svítivostí jsem neměl? Možná jde jen o zvyk, ale bezpečně to na mě zrovna v noci nepůsobí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze jsem procet cele tohle forum (+ nektera dalsi) a zkusim tedy shrnuti:

Asi bych se mel teda rozhodnout asi mezi Osram SilverStar 50% plus a Philips H4 VISION PLUS. Philips BlueVision (jak jsem se docetl) sviti skoro stejne, jako SilverStar i VISION PLUS s tim rozdilem, ze svetlo vypada vic dobela, ale zase na druhou stranu za nocniho deste je pry videt velmi spatne. A o vyssi cene, nemluve.

Takze, nejspise pujdu tedy do Osram SilverStar 50% plus. Jen me trosku mate cena. Nekde se uvadi cca 300Kc za kus, jinde cca 400Kc za par wacko.gif .

Dale jste premyslim o LED zarovkach do parkovacek (doufam, ze Octavka MR 2001 ma patici T10). Koukal jsem, ze je problem s zivotnosti pri nestabilite napeti (treba pri startovani - to se snad ani nesmi, nebo co). Takze jsem se zatim rozhodl pro tuhle

http://www.cztuning.cz/index.php?action=de...&zboid=3408

Kdyby mel nekdo nejakou zkusenost ci jiny tip, byl bych moc rad.

Diky moc.

P.S:Jeste jeden dotaz. Co myslite o diodovych zarovkach do zadnich svetel/brzd/blinkru? Jde mi o usporu energie (nizsi spotrebu). Ma to vyznam?

Ahoj...tak tyhle "odolny" diody jsem tam měl taky....asi 2 měsíce ;-) ... pak jedna zacala blikat jak stroboskop a druha zhasla uplne...takze jsem tam dal zpet zlutasky wink.gif

to Ignác: jak svítěj ty modrý skleněnky?? Neloupe se z nich barva..a je to fakt tak bílý jak píšou... ? :-)

Tak přesně tento problém má spousta lidí a nejenom u nás. Koupil jsem si 4diodovou parkovačku celosklo a při zakoupení mi bylo sděleno, že je po 2 měsících chodí hodně lidí reklamovat. Problém byl, ale vyřešen tím, že se parkovačky nesmí nechávat zapnuté při startování. Pokud totiž máte parkovačku zapnutou a startujete, zvýší se přísun energie a parkovačko to nevydrží. Dělám to tak, jak mi bylo řečeno a drží už 4 měsíce a není žádný problém!!! Je prý potřeba nastartovat a až potom zapnout světla. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Takze jsem procet cele tohle forum (+ nektera dalsi) a zkusim tedy shrnuti:

Asi bych se mel teda rozhodnout asi mezi Osram SilverStar 50% plus a Philips H4 VISION PLUS. Philips BlueVision (jak jsem se docetl) sviti skoro stejne, jako SilverStar i VISION PLUS s tim rozdilem, ze svetlo vypada vic dobela, ale zase na druhou stranu za nocniho deste je pry videt velmi spatne. A o vyssi cene, nemluve.

Takze, nejspise pujdu tedy do Osram SilverStar 50% plus. Jen me trosku mate cena. Nekde se uvadi cca 300Kc za kus, jinde cca 400Kc za par wacko.gif .

Dale jste premyslim o LED zarovkach do parkovacek (doufam, ze Octavka MR 2001 ma patici T10). Koukal jsem, ze je problem s zivotnosti pri nestabilite napeti (treba pri startovani - to se snad ani nesmi, nebo co). Takze jsem se zatim rozhodl pro tuhle

http://www.cztuning.cz/index.php?action=de...&zboid=3408

Kdyby mel nekdo nejakou zkusenost ci jiny tip, byl bych moc rad.

Diky moc.

P.S:Jeste jeden dotaz. Co myslite o diodovych zarovkach do zadnich svetel/brzd/blinkru? Jde mi o usporu energie (nizsi spotrebu). Ma to vyznam?

Ahoj...tak tyhle "odolny" diody jsem tam měl taky....asi 2 měsíce ;-) ... pak jedna zacala blikat jak stroboskop a druha zhasla uplne...takze jsem tam dal zpet zlutasky wink.gif

to Ignác: jak svítěj ty modrý skleněnky?? Neloupe se z nich barva..a je to fakt tak bílý jak píšou... ? :-)

Tak přesně tento problém má spousta lidí a nejenom u nás. Koupil jsem si 4diodovou parkovačku celosklo a při zakoupení mi bylo sděleno, že je po 2 měsících chodí hodně lidí reklamovat. Problém byl, ale vyřešen tím, že se parkovačky nesmí nechávat zapnuté při startování. Pokud totiž máte parkovačku zapnutou a startujete, zvýší se přísun energie a parkovačko to nevydrží. Dělám to tak, jak mi bylo řečeno a drží už 4 měsíce a není žádný problém!!! Je prý potřeba nastartovat a až potom zapnout světla. :palec2:

no jo.ale co kdyz ma nekdo automat na svetla.atk se rozzinaji parkovacky uz pri zapnutem klicku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Takze jsem procet cele tohle forum (+ nektera dalsi) a zkusim tedy shrnuti:

Asi bych se mel teda rozhodnout asi mezi Osram SilverStar 50% plus a Philips H4 VISION PLUS. Philips BlueVision (jak jsem se docetl) sviti skoro stejne, jako SilverStar i VISION PLUS s tim rozdilem, ze svetlo vypada vic dobela, ale zase na druhou stranu za nocniho deste je pry videt velmi spatne. A o vyssi cene, nemluve.

Takze, nejspise pujdu tedy do Osram SilverStar 50% plus. Jen me trosku mate cena. Nekde se uvadi cca 300Kc za kus, jinde cca 400Kc za par wacko.gif .

Dale jste premyslim o LED zarovkach do parkovacek (doufam, ze Octavka MR 2001 ma patici T10). Koukal jsem, ze je problem s zivotnosti pri nestabilite napeti (treba pri startovani - to se snad ani nesmi, nebo co). Takze jsem se zatim rozhodl pro tuhle

http://www.cztuning.cz/index.php?action=de...&zboid=3408

Kdyby mel nekdo nejakou zkusenost ci jiny tip, byl bych moc rad.

Diky moc.

P.S:Jeste jeden dotaz. Co myslite o diodovych zarovkach do zadnich svetel/brzd/blinkru? Jde mi o usporu energie (nizsi spotrebu). Ma to vyznam?

Ahoj...tak tyhle "odolny" diody jsem tam měl taky....asi 2 měsíce ;-) ... pak jedna zacala blikat jak stroboskop a druha zhasla uplne...takze jsem tam dal zpet zlutasky wink.gif

to Ignác: jak svítěj ty modrý skleněnky?? Neloupe se z nich barva..a je to fakt tak bílý jak píšou... ? :-)

Tak přesně tento problém má spousta lidí a nejenom u nás. Koupil jsem si 4diodovou parkovačku celosklo a při zakoupení mi bylo sděleno, že je po 2 měsících chodí hodně lidí reklamovat. Problém byl, ale vyřešen tím, že se parkovačky nesmí nechávat zapnuté při startování. Pokud totiž máte parkovačku zapnutou a startujete, zvýší se přísun energie a parkovačko to nevydrží. Dělám to tak, jak mi bylo řečeno a drží už 4 měsíce a není žádný problém!!! Je prý potřeba nastartovat a až potom zapnout světla. :palec2:

no jo.ale co kdyz ma nekdo automat na svetla.atk se rozzinaji parkovacky uz pri zapnutem klicku

:feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravim,tak dlouho jsem si procital toto forum a dalsi az jsem si jel taky koupit neco noveho!Protoze tady v italii sehnat nejake philips bylo neco nemozneho,jsem se rozhodl,ze si tady necham objednat osram silverstar,ale jak to tak tady chodi ani to nezvladli tak jak jsem chtel a donesli mi bosch f1 +60%longlife!Je tam naspano,ze maji jak delsi zivotnost tak svitivost!Tak jsem to nakonec vzal a ted jsem prijel dom!Jak jsem poslouchal,ze phillips Bluevision sviti strasne v noci za deste,tak tady ty je neco neuveritelneho!Prselo,cesta se leskla jak psovi kulky ;) ,ale zarovky svitily jak zbesile videl jsem i to co jsem nechtel!

Tam kde predtim jsem skoro nevidel s dalkovyma tak teda jenom tlumene a videl jsem naprosto super!Dlabu na to at to ma bile nebo modre svetlo nebo hlavne at se to podoba xenonum,hlavni je abych videl a tady z tech jsem fakt naprosto potesen! :palec2: :palec2: :palec2: :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,tak dlouho jsem si procital toto forum a dalsi az jsem si jel taky koupit neco noveho!Protoze tady v italii sehnat nejake philips bylo neco nemozneho,jsem se rozhodl,ze si tady necham objednat osram silverstar,ale jak to tak tady chodi ani to nezvladli tak jak jsem chtel a donesli mi bosch f1 +60%longlife!Je tam naspano,ze maji jak delsi zivotnost tak svitivost!Tak jsem to nakonec vzal a ted jsem prijel dom!Jak jsem poslouchal,ze phillips Bluevision sviti strasne v noci za deste,tak tady ty je neco neuveritelneho!Prselo,cesta se leskla jak psovi kulky ;) ,ale zarovky svitily jak zbesile videl jsem i to co jsem nechtel!

Tam kde predtim jsem skoro nevidel s dalkovyma tak teda jenom tlumene a videl jsem naprosto super!Dlabu na to at to ma bile nebo modre svetlo nebo hlavne at se to podoba xenonum,hlavni je abych videl a tady z tech jsem fakt naprosto potesen! :palec2: :palec2: :palec2: :palec2:

tak to s tym objenavanim v IT mas pravdu. tiez som v IT a prave philips blue vision som na pocudovanie kupil tu a este za fajn cenu - az som bol prekvapeny. Extrem power som tu este nevidel. S blue som max spokojny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,tak dlouho jsem si procital toto forum a dalsi az jsem si jel taky koupit neco noveho!Protoze tady v italii sehnat nejake philips bylo neco nemozneho,jsem se rozhodl,ze si tady necham objednat osram silverstar,ale jak to tak tady chodi ani to nezvladli tak jak jsem chtel a donesli mi bosch f1 +60%longlife!Je tam naspano,ze maji jak delsi zivotnost tak svitivost!Tak jsem to nakonec vzal a ted jsem prijel dom!Jak jsem poslouchal,ze phillips Bluevision sviti strasne v noci za deste,tak tady ty je neco neuveritelneho!Prselo,cesta se leskla jak psovi kulky ;) ,ale zarovky svitily jak zbesile videl jsem i to co jsem nechtel!

Tam kde predtim jsem skoro nevidel s dalkovyma tak teda jenom tlumene a videl jsem naprosto super!Dlabu na to at to ma bile nebo modre svetlo nebo hlavne at se to podoba xenonum,hlavni je abych videl a tady z tech jsem fakt naprosto potesen! :palec2: :palec2: :palec2: :palec2:

tak to s tym objenavanim v IT mas pravdu. tiez som v IT a prave philips blue vision som na pocudovanie kupil tu a este za fajn cenu - az som bol prekvapeny. Extrem power som tu este nevidel. S blue som max spokojny

Zdravim,a jenom tak pro zajimavost,kde pracujes? :) Predpokladam,ze Sudtirol!Je tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,tak dlouho jsem si procital toto forum a dalsi az jsem si jel taky koupit neco noveho!Protoze tady v italii sehnat nejake philips bylo neco nemozneho,jsem se rozhodl,ze si tady necham objednat osram silverstar,ale jak to tak tady chodi ani to nezvladli tak jak jsem chtel a donesli mi bosch f1 +60%longlife!Je tam naspano,ze maji jak delsi zivotnost tak svitivost!Tak jsem to nakonec vzal a ted jsem prijel dom!Jak jsem poslouchal,ze phillips Bluevision sviti strasne v noci za deste,tak tady ty je neco neuveritelneho!Prselo,cesta se leskla jak psovi kulky ;) ,ale zarovky svitily jak zbesile videl jsem i to co jsem nechtel!

Tam kde predtim jsem skoro nevidel s dalkovyma tak teda jenom tlumene a videl jsem naprosto super!Dlabu na to at to ma bile nebo modre svetlo nebo hlavne at se to podoba xenonum,hlavni je abych videl a tady z tech jsem fakt naprosto potesen! :palec2: :palec2: :palec2: :palec2:

tak to s tym objenavanim v IT mas pravdu. tiez som v IT a prave philips blue vision som na pocudovanie kupil tu a este za fajn cenu - az som bol prekvapeny. Extrem power som tu este nevidel. S blue som max spokojny

Zdravim,a jenom tak pro zajimavost,kde pracujes? :) Predpokladam,ze Sudtirol!Je tak?

kusok od Forli - Emilia Romagna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...