Přejít na obsah

Off road režim


shaolin

Doporučené příspěvky

Mame sluzebniho Yetiho 4x4, 2,0Tdi.Cetl jsem navod,ale nikde jsem se nedocetl,kdy se smi zapinat funkce offroad. Musi auto stat? A vseobecne,jestli mate nekdo radu,kdy ji v beznem provozu zapnout? Me napadlo,ze v zime,kdyz je souvisla vrstva snehu. Uzivame ho v kopcich.. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkci offroad můžeš zapnout kdy chceš, ale píšou tam, že při běžném provozu to nedoporučují. Na tom sněhu je to ideální, jinak bych to nezapínal, když kolem tebe bude plno aut jedoucí v koloně. V návodu toho taky moc není, to chce vyzkoušet. Já na svoje auto čekám až mi ho vyrobí a jsem zvědavej jak ten systém bude fungovat. Chce to pořádně otestovat někde mimo komunikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

O'nikoliv mě se teda zapne! Ono když překročíš 30km/h tak se vypnou funkce ale zůstane aktivní tedy zůstane svítit... Tlačítko svítí pořád...

Nebo když omylem vypneš motor tak když nastartuješ do 30s tak zůstane funkce Offroad zapnutá..

Editováno: , autor: Sranki
prosim, necituj predchadzajuci prispevok ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně zapínám offroad pouze pokud jedu někam daleko za civilizaci, čili do kopců, bláta a podobných překvapení. V zimě, když je sníh a je to třeba - tj. opravdu hodně sněhu a nulová úprava komunikace a navíc ještě, když couvám do garáže anebo se najíždím na různé rantly a tak. Prostě když potřebuju jemně pracovat se spojkou a pedálem (na to mi pomůže ta "upravená charakteristika plynového pedálu", čo jak se to jmenuje, prostě šlápnu víc a otáčky jsou pořád 1100 a nekolísají tolik při zabírání spojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Stačí jen trochu hledat ...

Režim Off-road

Yeti jako první vůz značky Škoda nabízí pro verzi 4x4 režim off-road, inteligentní systém, který přizpůsobuje charakteristiku motoru a brzdových asistenčních systémů jízdě na nezpevněném povrchu a usnadňuje jízdu

ze svahu. Jeho součástí jsou funkce rozjezdový asistent, ABS, ASR a EDS off-road a asistent

pro jízdu z kopce.

U Yetiho jím je jízdní asistent pro zdolávání kopců v terénu, který se aktivuje po stisku tlačítka Off-road. Překvapivě ale nefunguje při zařazené rychlosti, jak jsme zvyklí, nýbrž při neutrálu. Chvíli vám sice trvá, než překonáte zvyk a strach, že se auto na neutrál prudce rozjede z kopce, abyste později zjistili, že to funguje bezvadně.

Pohyb dolů řídí spolehlivě elektronické systémy, které vás nepustí do zbytečného rizika intelientním brzděním jednotlivých kol. A pokud se vám zdá, že jedete z kopce příliŠ pomalu, stačí Šlápnout na pedál plynu a Yeti přiměřeně zrychlí. Připomínám, že řadící páka je stále v poloze neutrál. V režimu Off-road se navíc přizpůsobí plynový pedál, který se stává citlivějŠím a spustí se i pomocník pro rozjezdy, který omezuje maximální otáčky kvůli prokluzu kol.

Přeloženo trochu do čeŠtiny :

Režim off-road se zapíná při zastavení-zařazení při neutrálu, hlavní změna nastává ve způsobu ovládání jednotlivých systémů podvozku a plynu vozu, na off-road nelze přidat plyn nad myslím 1800 rpm a to zabrání prokluzu kol při rozjezdu a vyjíždění do kopce nebo z nějakého úvozu, příkopu, kolejí atp. pak je tam trochu jiné rozložení hnací síly na jednotlivá kola a taky jinak to funguje při sjíždění kopce kdy zůstávají kola v ms déle přibržděná než při normálním režimu ABS a to způsobuje na sněhu či hlíně takové nahrnutí klínků podkladového materiálu pod kola a tím se auto více přidrží podkladu a tzv. seŠlape kopec dolů bezpečněji, vyzkouŠel jsem si to a je to opravdu super, Škoda, že to u svého nemám...

Tak asi tak, jestli chceŠ vědet více, zkus se konkrétně zeptat nebo hledat ...

Editováno: , autor: WalkerT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Téměř dobře, jsou dvě varianty použití režimu Off-road, za a) jízda z kopce a překvapivě za cool.png jízda do kopce kol-28.gif

a) jízda z kopce - šest P

  • prostě zastavíš, na neutrál zmačkneš tlačítko Off-road
  • pustíš brzdu a na neutrál sjíždíš dolů z kopce bez rychlosti a bez použití brzd, nohy máš na podlaze (obě)
  • pouze řídíš volantem
  • pokud se Ti zdá sjíždění pomalé tak přidáš pravou nohou plyn a auto trochu zrychlí (stále na neutrál)
  • pod kopcem zařadíš rychlost a jedeš klasicky
  • pak se Ti režim Off-road automaticky vypne při rychlosti nad 30 km/h

cool.png jízda do kopce, výjezd z příkopu, atd. - 4 P

  • prostě zastavíš, zmačkneš tlačítko Off-road
  • před rozjezdem zařadíš jedničku
  • přidáš plyn a vyjedeš do kopce, motor nejde do vyšších otáček aby neprokluzovala kola
  • pak dál pokračuješ klasicky, dvojka, trojka podle podmínek (nad 30 km/h se opět režim vypne)

Jak prosté milý Watsone, tedy Celere, dnes měla žena smažený celer k obědu kol-47.gif

edit : aha, tak další chybka nového vzhledu ono totiž B) má být za b pravá závorka, prostě samé překvápkokol-24.gif

Editováno: , autor: WalkerT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

sulda1: Není pravda, Off-road režim není automaticky ve výbavě čtyřkolek.

K původnímu dotazu odpověď nevím, předpokládám, že Off-road režim obsahuje i zásah do ŘJ motoru, resp. jiné mapování plynového pedálu apod. Jestli v sw. ŘJ už tenhle modul je a stačí ho aktivovat, nevím. Osobně jsem necítil potřebu to v autě mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jojo byli kluci ušatí -Škoda na to nemá postupy a manuály,takže nic . Jedině prý se zeptat někoho ,kdo se tomu věnuje :-) ,Tak jsem si říkal,jestli jsem si nespletl krám. Tak snad se tu někdo najde chytřejší...

Editováno: , autor: Luďa
Necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...