Přejít na obsah

Záměnost páček na tempomat - 3 druhy


Ravo

Doporučené příspěvky

Ahoj,

na oct.1 se dají dát 3 páčky které ovládají tempomat:

1) standardní s jedním velkým tlačítkem SET- 8L0 953 513J

2) lepší s kolébkovým spínačem RES/SET - 3U0 953 513D

3) bez tlačítek (pouze ON/OFF na těle) pro multif. volant - 8L0 953 513S

Mám multifunční volant a začaly mi blbnout blinkry (a není to přerušovačem pod červeným trojúhleníkem), chtěl bych vyměnit páčku, ale ta originál 513S je hodně drahá (na salónu za ní chtějí 2tis, na eshopech jsem ji nesehnal). Páčka s kolébkou se dá sehnat na shopech za 800kč.

http://gh462600.speedy.tvujhosting.cz/eshop/skoda-octavia-facelift/svetla_blikace_tuning/ostatni/skoda-octavia-spinac-smerovych-svetel-tempomat-id:742.eshop

Moje otázka zní:

Dá se páčka bez RES/SET pro MF volant 513S nahradit některou z ostatních (513D, 513J)? A co to bude dělat s tempomatem, rád bych ho pořád ovládal z volantu, pokud by na to reagovala zároveň páčka (RES/SET) tak to nevadí, ale pokud by to šlo jen páčkou, tak je to k ničemu.

Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No doufám že to tak bude, bylo by to tak logické. Pokud by to dělalo nějáký problémy, tak to holt přepinuju podle té staré páčky a drátky vedoucí od RES/SET jednoduše odstřihnu a bude :)

Tak či tak jsem už objednal novou páčku s kolébkovým vypínačem a pak sem dám vědět, jak to celé dopadlo.

Editováno: , autor: Ravo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Mám multifunční volant a začaly mi blbnout blinkry (a není to přerušovačem pod červeným trojúhleníkem), ...

Myšleno jako cvakání blinkrů? Nikoliv to. že se ti sami rozblikají?

Pokud jde jen o cvakání, pak stačí trochu Kontoxu (starý čistící sprej na kontakty), nebo jakýkoliv čistič kontaktů a stříknout do páčky pod volant. Oni ty měděné kontakty "pouští" drobounký prach.

Tento problém jsem také řešil a stálo mě to 0,45 Kč (dvakráte jsem stříkl sprejem, pohýbal s páčkou a profoukl stlačeným vzduchem) a mám již 2 roky pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s tím že je to řešení problému, ale u mě cca jen 1x a na cca 1,5-2 roky. Už jednou jsem to takto řešil, druhé prostříknutí nepomohlo, tak jsem tu páčku vymontoval a rozmontoval až k těm mosazným segmentům, co se tak vydírají. Po zhodnocení situace jsem ty dráhy "zrepasoval" z jiné bez-tempomatové páčky, protože byly úplně vydřený. Toto pomohlo teď cca ty 2roky a opět je to tady. Takže jsem koupil novou páčku, chtěl bych mít dalších 200tis klid, ten týden s cvakáním byl k nevydržení :)

Ještě k těm prepasům - páčky jsou v podstatě jedna skládačka, na stejné tělo se přidávají elementy a kontakty tempomatu, takže se dá v případě nouze z různých páček sestavit jedna zdravá páčka. Ale při dnešní ceně té náhradní s kolebkovým vypínačem to nemá smysl, nová je nová.

A na závěr dva poznatky:

1) pokud se nahradí tempomatová páčka bez vypínačů RES/SET (určená pro MF volant) normální tempomatovou páčkou (v mém případě s kolébkou), bez problémů to jde a tempomat z MF i nadále funguje, tlačítka RES/SET na páčce jsou neaktivní.

2) pokud sundáváte volant při výměně páčky a nemáte ten správný "nástroj" na povolení pojistné matice, tak je docela klika mít dobrý nápad s klikou - ten čtvercový hranol kliky přesně zapadne do matice a jde to krásně povolit i utáhnout :)

post-40729-0-56394500-1345392246_thumb.jpost-40729-0-52405400-1345392263_thumb.jpost-40729-0-53878800-1345392281_thumb.jpost-40729-0-48441100-1345392295_thumb.jpost-40729-0-76167600-1345392312_thumb.jpost-40729-0-32689500-1345392329_thumb.j

Editováno: , autor: Ravo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fuj to je, ale účel světí prostředky. Padne to tam tak dokonale, že se nikde nic neodrbává.

Každý nemá doma běžně torx M12...zatím jsem ho na nic jinýho než na ten volant nepotřeboval a myslím si že ani už nebudu. A to si myslím že mám výbavu spíš nadstandardní.

Samozřejmě uvedeno spíš pro pobavení, každý kdo to bude montovat si samozřejmě jistě nastuduje podle dílenských příruček, co si nachystat za nářadí...a kdo ne a je v zoufalé situci, budiž mu klika inspirací ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

urcite je dobry to vedet, kdyz jsem posledne potreboval sundat volant, tak jsem spravny byt nemohl najit (nekdo si ho asi pujcil), nakones jsem to povolil imbusem, ten 4 hran od kliky tam treba bude pasovat lip :kol-47:

ps: a neni to torx, ten je 6 cipa hvezda, spravny nastroj je 12 cipa velikosti M12 :)

post-35633-0-43865300-1345448050_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...