Přejít na obsah

Fabia Classic - doplnkové nastavenia


melonsvk

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám už pár mesiacovstarú Fabiu vo výbave Classic a prednedávnom som sa začal zaujímať aj o pokročilejšie veci ohľadom diagnostiky, "advanced" nastavení apod.

Kúpil som si tento kábel: http://www.ebay.com/itm/OBD2-OBD-VAG-COM-USB-Cable-Auto-Scanner-Tool-For-KKL-409-1-VW-AUDI-SEAT-Volkswag-/150891388380?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item2321d3dddc&vxp=mtr

Zatiaľ som dokázal spustiť akurát základnú diagnostiku cez VAG, ale kamarát spomínal aj veci typu automatické zamknutie počas jazdy, automatické zapnutie svetiel bez manuálneho zapnutia a pod. Dá sa to vôbec v mojej výbave s mojím káblom? A ak áno tak ako? Vďaka za odpoveď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve fabii toho moc nenakóduješ.

Zamknutí dveří je asi jedniné praktické, co jde dokódovat.

Automatické zapnutí světel se dělá přes relé - ale jestli máš fabii tak do roku 2002 můžeš si dokódovat vyhřívané čelní sklo nebo dešťový senzor :)

Ano přes diagnostiku se dají zjistit vesměs všechny údaje, které ukazuje palubní počítač, tedy stejně "ulhané" hodnoty

A to palivo myslíš takhle?

post-12297-0-37895100-1347471644_thumb.j

B)

Protože jinak mi to příjde trochu nepraktické...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drewie: napríklad nejak tak :) ale neviem či to pôjde zrovna na mojej Fábii, či na to netreba nejaké prídavné senzory (čo sa týka výbavy mám akurát servo, centrál, hmlovky, rádio a to je tak všetko)... čosi som čítal ohľadom komfortných jednotiek, ja mám s písmenkom C na konci, teda to zamknutie by malo fungovať, nie? a druhá vec - kde konkrétne na diagnostike nájdem tie údaje z palubáku? pozeral som celý VAG ale nejak som to tam nevedel nájsť

BoBo - a je nejaký cenovo prístupný kábel (viac ako 20-30 eur by som nerád dával) ktorým sa dá to auto troška viac upraviť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Luďa: jojo přesně jak píše Royce, je to v kódovacích tabulkách, ale v životě jsem neviděl jediné vyhřívané sklo na Fabii :(

A dělá se to takhle :)

post-12297-0-01090900-1347560374_thumb.p

Nicméně dešťový senzor už není tak nereálný, ale opětovně do Fábií, narozdíl od Pola, se vůbec nedávalo, tudíž se nedá koupit čelní sklo s tím správným držákem zrcátka se senzorem - ale s tím by si mohly zlaté české ručičky poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

ve fabii toho moc nenakóduješ.

Zamknutí dveří je asi jedniné praktické, co jde dokódovat.

Automatické zapnutí světel se dělá přes relé - ale jestli máš fabii tak do roku 2002 můžeš si dokódovat vyhřívané čelní sklo nebo dešťový senzor :)

Ano přes diagnostiku se dají zjistit vesměs všechny údaje, které ukazuje palubní počítač, tedy stejně "ulhané" hodnoty

A to palivo myslíš takhle?

attachicon.gifIMG265.jpg

B)

Protože jinak mi to příjde trochu nepraktické...

Zdar Drewie

 

koukam ze na maxidotu mas udaje o palivu a baterce, mas to dodelani cez DDot? zajima mne to, chtel bych to taky, ale uz to asi neni aktualni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj kluci mám na vás prosbu. Co je možné tedy v Classicu ,,donastavit,,? Dorazil mi kabel a k autu jsem se připojil. Když mi říkal kamarád o nastavení zamykání auta při rozjezdu, líbilo se mi to a zní to zajímavě. Bohužel k centrálnímu zamykání mi hlásí VAG bez odezvy. Mám ovládání černé se zelenými tlačítky, nevím zda je to origo. Rok výroby 2001. Nachází se to nastavení jinde nebo mám smůlu? Děkuji

Editováno: , autor: Jehla23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

46-Komfort system, přizpůsobení, číslo kanálu 03, stavějící hodnota 0, změnit na 1, testovat uložit, zamkne se při jízdě nad 15 km/h,

pak kanál číslo 04, přizpůsobení zadat také 1 pro odemčení při vytažení klíčku ze zapalovaní.

Editováno: , autor: VAG BoBo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...