Přejít na obsah

Nejdou otevřít dveře


houbos

Doporučené příspěvky

Me prestaly reagovat dvere za ridicem, tak jsem je zkusil otevrit zevnitr a nic, hnedka zase spuntik zalezl, tak jsem drzel otevrenou kliku a zmacknul otevirani auta u ridice, ve dverich neco chrastilo a porad jsem citil odpor, tak jsem s tim parkrat zacvicil a dvere povolily, od ty doby makaly... stejnej problem u dveri u nadrze, postup opet zabral. A dvere u spolujezdce zase pro zmenu sly spatne otevrit za tepla (spis sahary), jakoby zamek povolil jen na pul a dvere se sice povolily, ale nesly uplne otevrit (jako kdyz se malo zabouchnou), stacilo kliku pustit a znovu za ni vzit a uz to makalo. Mechanik neco mlel o lanku, tak s tim neco udelal, slo to mozna pul leta a problem zpet, to nevyresil nikdo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradim

Ale kdyz pomuze, tak me dluzis flasku :-)))))

Z venci vem za kliku, mej ji otevrenou a z boku pri otevreni je zapadka s lankem, ktere ovlada otevreni dveri klikou k servu

Tato zapadka bude vtahu tak davej velikej pozor aby ti dovnitr nezajela, chce to dobre a sikovne ruce.

Nekdo ti musi kliku drzet otevrenou, ty sroubovakem nadzvednes zapadku, ale pouze jen nadzvednes cumacek do takove vejsky, aby jeho druha strana sklouzavala v posuvce, tady si to budes muset druhym sroubovakem pribrzdovat aby ti to cele dovnitr nezajelo.

Posouvej vzdy jen po zoubku - zoubky ma posuvka ve ktere je zapadka s lankem nasunuta

Mas pro to malej prostor, ale hodne casu, sponuj po zoubku a odzkousej vzdy otevrit dvere -zamknout a odemnknout, aby se safelock odblokoval :kol-23:

Hodne stesti a ver tomu, ze tento navod nikdo nema :kol-47::kol-27:

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi z ničeho nic přestali odemykat dveře za řidičem. Zkoušel jsem bouchat z vnějšku na dveře kde je zámek a přitom zamykat/odemykat a asi 2x to udělalo takový divný zvuk ale dveře se stále ne a ne otevřít a když zevnitř tahám za kliku, tak kolíček pořád zajíždí dolů je to v tom safelocku co jsem se někde dočetl, Tak jsem rozebral plast u sloupku tam byl konektor docela blbě šel ven ale nakonec jsem ho vyndal, nějaký kontakty byli fakt zkorodovaný, tak jsem vzal specialní spray na kontakty prostříkl, oškrábal a zandal zpět párkrát zahejbal a stále nic, nezbývá nic jiného než rozebrat zavřený dveře a to mi nějak nejde nemůžu se dostat na šroubky, jediný co šlo ven je ten kryt repráčku ale tam nic vidět není..

Neměl by někdo návod, nejlépe fotky, video jak to rozebrat když jsou ty dveře zamčený? Popř. kolik by mohla stát oprava v servisu?

Předem díky všem za rady

Mám octavií elegence 2003, 1.6 benzin

Editováno: , autor: Lukáš Maršálek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoducha odpoved , urcite prvne napnout a po neuspechu opacnym smerem, protoze se muze stat, ze uz pri povolovani nezvladnes chytnout zapadku

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdu to zkusit jsem zvědav jestli to pomůže. Ty dveře se mi fakt rozebírat nechtějí. Pak dám vědět jak to dopadlo.

EDIT:

Tak dveře otevřeny, to stím lankem se mi nepovedlo, ale znovu jsem mlátil do zámku až povolil, trochu to vyjelo a pak jsem vzal za kličku a hurá dvře oteřeny. Jen mám ted problém stím tapecem, šroubky všechny venku a pořád to drží jako blázen...ještě musí jít rozebrat to madlo tam je určo zbytek šroubků, každopádně díky za rady..

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po asi 99 ráně do dveří z venčí to povolilo a povyskočil čudlík, pak už stačilo jen zatáhnout za kliku a dveře otevřeny, poté úspěšně sundát tapec a ted koukám že to stále nebude žádná sranda, motorek se občas rozeběhne ale udělá takový zvláštní zvuk - jiný než ostatní motorky. Neví někdo co by to mohlo být? Koncový spínač asi ne, nebo nevím. Ale bude to problém rozebrat, pač nemám tisícihran...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to se mi povedlo mám to venku bez ujmy, jen koukám žádná sranda dostat motorek ven a už vůbec nevím kde vemu tisícihran na povolení těch dvou šroubů.. no podívám se v práci jsem fakt zvědav co to mu je, občas při zamknutí nebo odemknutí to udělá taková divný zvuk - jiný než ostatní motorky. To už nechávám na zítra. Trochu se bojim až to všechno vykuchám abych to dal zas dohromady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se domnivam ze tam je plastove ozubeni nebo nejakej podobnej plastovej bazmek a je to tam, aby te to donutilo koupit si novej zamek

me treba za 10 let odesly obe predni svetla, nejdriv ozubeni na moturkach (to se da vymenit), pak moturky (to se da vymenit) a nakonec popraskaly drzaky paraboly... vse plast... nizky vyrobni naklady a problem pro zakaznika do budoucna (a vyhoda pro skodovku), stejnej bazmek bych videl i v zamkach a ten divnej zvuk je to, jak se ti ten plast vojizdi/prokluzuje

jeden automechanik mi pro pripadnou vymenu zamku doporucil zamky z Passata, jsou prej kvalitnejsi, ale cvakaj hlucnejs nez ty oktavkovy a cena +- stejna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty v*ole to mě pos*er. Normálně jsem stím zahejbal, párkrát zatahal za lanko+klika vnitřní/vnější a začalo to normálně fungovat. zkusil jsem to snad 100x a bez sebemenšího problému. Už to ani nedělá ten debilní zvuk. Takže zámek ani moturek nemusel ven. Vážně už to nechápu ale hlavně že už to chodí, tak jsem to ještě testoval a vše zadělal. Doufám že už se to nepos*re. Díky všem za pomoc. A at vám všem auto slouží, protože ze mě si dělá pr*del.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ver ze se to znovu ozve treba za 4 mesice, staci moje metoda a mas zas klid, ja s tim cvicil mozna 5x za 2 roky (pak jsem auto prodal) a zamek porad makal

A jestli jde zamek rozebrat netusim, ale obecne jde rozebrat vse, spis to pak nejde slozit. To jsou uz dotazy na nejakyho automechanika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...