Přejít na obsah

Koupě Roomsteru - jaký motor pro LPG


mari1300

Doporučené příspěvky

Zdravím,

jakou motorizaci by jste mi doporučili v Roomsteru, pokud by měl motor jezdit na LPG?

 

Myslím, že 1.6 i 1.4 jsou oba vhodné motory na přestavbu, ale možná by ta 1.4-ka s podobnou dynamikou jezdila o dost ekonomičtěji, navíc, pokud se nepletu, má mít rozvody řešené řetězem, narozdíl od 1.6.

 

Jaký je mezi těmito motory rozdíl v dynamice, spotřebě a spolehlivosti?

 

Problémy s 1.2TSi, co jsem se dočetl, ohledně možného přeskočení rozvod. řetězu-je to opravdu tak vážné, nebo je to naopak nafouknutá bublina...

 

Ohledně verze Scout- je tam rozdíl ve světlé výšce,ochraně podvozku a nějaké doplňkové výbavě, nebo je to jen o tom oplastování???

 

PS: řešil tady někdo tzv. falešnou podlahu(díky větší nádrži LPG ) zavazadlového prostroru,při které se odstraní schod, který kufr Roomstera má a údajně má po sklopení z. sedaček vzniknout rovná ložná plocha... 

 

díky

Editováno: , autor: mari1300
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scout je jenom o oplastování. Pokud bys chtěl něco s podvozkem, musíš doobjednat "Ochranu podvozku" za 4100kč což obsahuje:  zvýšení přední nápravy o 10 mm. V rámci prvku výbavy na přání Ochrana podvozku získáš ochranný kryt motoru z tvrzeného plastu a zvýšení přední nápravy o 10 mm, což vede ke zvýšení světlé výšky vozu o 5 mm. Zvýšení přední nápravy je realizováno použitím jiné sady tlumičů a pružin vpředu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scout je jenom o oplastování. Pokud bys chtěl něco s podvozkem, musíš doobjednat "Ochranu podvozku" za 4100kč což obsahuje:  zvýšení přední nápravy o 10 mm. V rámci prvku výbavy na přání Ochrana podvozku získáš ochranný kryt motoru z tvrzeného plastu a zvýšení přední nápravy o 10 mm, což vede ke zvýšení světlé výšky vozu o 5 mm. Zvýšení přední nápravy je realizováno použitím jiné sady tlumičů a pružin vpředu.

 

dnes jsem volal do škodovky a bylo mi řečeno, že scout je automaticky ze spoda opatřen ochranými prvky a má vyšší světlou výšku, o kolik už říct nedokázali...

Editováno: , autor: mari1300
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

co ten kontroverzní 1.2 HTP, je opravdu tak špatný(poruchovost+nespolehlivost, nedostatečná motorizace pro relativně "těžší" Roomster + nekultivovanost chodu)???

Do města by měl být díky pružnému nástupu od spodních otáček ideální...

 

Má někdo osobní zkušenost s novým 1.2TSi???

Editováno: , autor: mari1300
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mari1300, predpokladám že si si prelistoval všetky fóra F2/R sekcie tohto fóra, a podľa toho ti je jasné, že nakoľko tu nie sú žiadne príspevky a skúsenostiach, alebo o spokojnosti s uvedenými motormi v Roomstri, tak 1.2 HTP alebo 1.2 TSI asi vôbec nikto nemá, takže nečakaj že tu niekto napíše na tieto otázky odpoveď.  :kol-46:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mari1300, predpokladám že si si prelistoval všetky fóra F2/R sekcie tohto fóra, a podľa toho ti je jasné, že nakoľko tu nie sú žiadne príspevky a skúsenostiach, alebo o spokojnosti s uvedenými motormi v Roomstri, tak 1.2 HTP alebo 1.2 TSI asi vôbec nikto nemá, takže nečakaj že tu niekto napíše na tieto otázky odpoveď.  :kol-46:

díky za konstruktivní odpověď ale toho fakováka si strč víš kam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 do Roomsteru se normálně 1.2Tsi montuje pořád.. a jde mi o zkušenosti s jakýmkoli Roomsterem s tímto motorem, ne jenom novou generaci...

Musíš se tedy vyjadřovat přesně. 1.2 TSI má totiž dvě různé verze... Mimochodem, k motorům 1.2 TSI je tady mnoho témat, tam máš mraky materiálu ke studiu.

PS: necituj předchozí příspěvek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK prostuduju to, něco jsem už čet a u té 1.2 TSi co vím, tak jsou 2 výkonové verze a v roce 2011 měli modifikovat ten problematickej rozvod. řetěz, jinak nevim, co máš na mysli...Já se ptám na 1.2Tsi v globálu...

Jistě, ale já se ti celou dobu snažím vysvětlit, že do Roomstera se montuje stále původní verze 1.2 TSI řady EA 111 ve dvou výkonových verzích 63 a 77 kW. Ta se vyznačuje rozvodem řešeným řetězem, na rozdíl od stejně pojmenované 1.2 TSI řady EA211, kde je mimo jiných změn rozvod řemenem. Už si rozumíme?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk, prečo ho vôbec riešiš? Vidíš že nie je schopný si ani preštudovať vlákna na fóre. Sú to popísané stovky strán o týchto motoroch v Roomsteri a tiež aj v iných autách, a on položí zase tú istú otázku ktorá tu už bola pred tým X-krát položená. Škoda energie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk, prečo ho vôbec riešiš? Vidíš že nie je schopný si ani preštudovať vlákna na fóre. Sú to popísané stovky strán o týchto motoroch v Roomsteri a tiež aj v iných autách, a on položí zase tú istú otázku ktorá tu už bola pred tým X-krát položená. Škoda energie...

 

Přečti si zadání na co se ptám, vybírám mezi všemi motorizacemi a né jenom 1.2Tsi a nevidim nic špatnýho na tom, když chci mít názory ve svém vláknu, kde se k tomu můžu vrátit...

 

Nikdo tě nenutí sem psát, ani ostatní, tak když je to dle tebe zcestný, tak to jednoduše ignoruj a přestaň radit ostatním, mají vlastní mozek!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk, prečo ho vôbec riešiš? Vidíš že nie je schopný si ani preštudovať vlákna na fóre. Sú to popísané stovky strán o týchto motoroch v Roomsteri a tiež aj v iných autách, a on položí zase tú istú otázku ktorá tu už bola pred tým X-krát položená. Škoda energie...

Máš pravdu, jak je vidět, nemá to smysl... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...