Přejít na obsah

Tempomat - problémy, závady, dotazy


MRYD

Doporučené příspěvky

Takže porucha tempomatu - páčky o svátcích postihla i mě a jelikož Murphyho zákony fungují asi jako jediné v téhle zemi, tak to bylo zrovna na dálnici, kde jsem max. 2x do měsíce. Teď jsem si teprv uvědomil jakej je to vopruz jet bez tempomatu. Používám jej i při jízdě přes vsi a na delších rovinkách. A to jsem navíc zvyklý mít přepínač stabilně v poloze ON, což je možná dobře jak jsem se tu dočetl :feve:

Takže jsem rozcvaknul páčku, vytáhl přepínač z konektoru a jelikož se v něm žádný prach a bordel nenacházel, a zde již zmiňované plošky u přepínače on/off jevily minimální opotřebení tak jsem jej zase vrátil zpět. Zacvaknul jsem páčku a hned to jel vyzkoušet. A fungovalo a zatím už přes 300km a x zapnutí a vypnutí zapalování stále funguje. Tipnul bych to na zoxidované kontakty v tom bílém konektoru v páčce do kterého se přepínač zasunuje, nebo kontakty přímo na něm.

Přesně takovou zkušenost mám z mobilem, ve dvou servisech problému nemohli přijít na kloub a přitom stačilo jen něco párkrát zasunout a vysunout aby se kontakty ošoupaly a byly zase v kontaktu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhľadom na to, že tempomat zase trošku počas mrazov hneval (našťasie stačilo vypnúť a zapnúť), začal som uvažovať o trvalom prepojení kontaktov. Neviete niekto (nemôžete zistiť), či sú pod uhlíkovými kontaktami nejaká rozumné plošné spoje, kroré by sa dali pájkovačkou prepojiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tento tyždeň na dialnici som skusil kolko z toho môjho auta 1.9TDI vyžmikam ale prekvapenie sa nekonalo. Mal som zapnutý tempomat klasika na 130km/h a vtedy som mu pridal bez vypnutia tempomatu a šlo to len 170km/h. Viac to nešlo. V aute sme boli len traja a bola to rovina na dialnici. Môže byť na vine ten tempomat že ma obmedzenie do takejto rychlosti alebo je problem niekde inde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměň palivový filtr, vzduchový filtr, načepuj kvalitní naftu. Pokud nebude změna, nalogovat za jízdy, nejlépe při plném výkonu.

palivový a vzduchový filter mám vymenený, tankujem shell

jeden mechanik mi vravel, že vraj to môže byť softvér riadiacej jednotky a pýtal sa ma či mi dlho štartuje auto za tepla a mal pravdu.

vraj treba do riadiacej jednotky nahrať (napáliť) nový softvér......

počul som aj, že to môža byť aj váha vzduchu, ale ked som odpojil kábel od váhy vzduchu, tak rozdiel nebol žiadny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento tyždeň na dialnici som skusil kolko z toho môjho auta 1.9TDI vyžmikam ale prekvapenie sa nekonalo. Mal som zapnutý tempomat klasika na 130km/h a vtedy som mu pridal bez vypnutia tempomatu a šlo to len 170km/h. Viac to nešlo. V aute sme boli len traja a bola to rovina na dialnici. Môže byť na vine ten tempomat že ma obmedzenie do takejto rychlosti alebo je problem niekde inde?

Ako vies ze si isiel len 170km/h???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tempomat vycisteny a uz funguje. Na uhlikoch bol taky jemny olejovy film. Len teraz mam zase iny problem. Nefunguje mi preblikavac na dialkove svetla. Ako je mozne ze predtym ako som rozobral packu tak isiel a teraz nie? Zapnut dialkove svetla ide ale nie prebliknut. Pomozte prosim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj mam taky problem s tempomatem koupil jsem OII a už nešel a diagnostika mi píše chybu 00895-snímač regulace rychlosti (E45) defekt ale když zkouším měření hodnot tak pačka funguje jak má. Zkoušel jsem i druhou pačku a taky nejede, nevím si stím rady prosím o radu Díík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

mám stejný problém s tempomatem u mé OII. Zkusím rozebrat dle Vašich návodů ale bohužel s tím souvisí ještě jeden problém a to, když použiju pravý blinkr jen na ty tři automatické bliknutí stane se někdy, že místo doprava to jednou-dvakrát blikne doleva a to jak na budíkách, tak na blinkrech na zrcátkách.

Může tomu pomoci to rozebrání a vyčištění nebo může být v háji i něco dalšího?

Díky za každou radou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj. Mám problém po montáži tempomatu.Namontoval som páčku,nakodoval v podvolantovke aj v rj motora a isiel vyskúšať. Lenže nič sa nedialo,vo vagu žiadna chyba ani v motore, ani v podvolantovke. Akurát som si všimol ked som kontroloval bloky nameranych hodnot v rj motora že sa mi nezobrazí ked stlačím tlačidlo na zrýchlenie alebo spomalenie. Zapnutie a vypnutie tempmatu sa zobrazí. V podvolantovke sa mi zobrazí všetko. Nemal niekto z vás podobný problém ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...