Přejít na obsah

Servisní intervaly - pevný, proměnný, jejich ceny v servisu


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak mě letos čeká inspekční kontrola po 3 letech. Podle toho co si pamatuji by měli měnit brzdovou kapalinu nebo ještě něco? Minulý rok, když jsem byl poprvé na inspekční prohlídce měnili olej. Nechal jsem si nastavit prodloužený interval výměny oleje. Teď když mě auto uhání o inspekční prohlídku, tak jsem se mrkl i na stav intervalu pro výměnu oleje a mám tam uvedeno, že mi zbývá 43 dní do výměny. To ale musí být blbost, ne? Když mám nastavený prodloužený interval ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, mbrazdil napsal:

Tak mě letos čeká inspekční kontrola po 3 letech. Podle toho co si pamatuji by měli měnit brzdovou kapalinu nebo ještě něco? Minulý rok, když jsem byl poprvé na inspekční prohlídce měnili olej. Nechal jsem si nastavit prodloužený interval výměny oleje. Teď když mě auto uhání o inspekční prohlídku, tak jsem se mrkl i na stav intervalu pro výměnu oleje a mám tam uvedeno, že mi zbývá 43 dní do výměny. To ale musí být blbost, ne? Když mám nastavený prodloužený interval ...

zřejmě teda u tebe došlo k tomu, že jsi jak první prohlídku, tak druhou nešel na základě najetých km, ale na základě datumu. Protože může nastat situace - třeba u mě, kdy mě PP poslal na výměnu oleje po 22tis, což jsem najel asi za rok. Na první prohlídku jsem šel ve 30tis km, což bylo asi rok a půl od koupě. Druhá prohlídka mi vyšla rok po té první ( ona je po roce, nebo max 30tis, ale to jsem nenajel )  - letos v lednu. Druhá výměna oleje mi vyšla na červen a v ten měsíc jsem musel i na výměnu brzdovky. Ona brzdovka má svůj štítek a počítá se 3 roky od koupě, nebo max asi 60 tis km...

 

Pokud jsi minulý rok šel na výměnu oleje a máš proměnlivý a dnes ti PP ukazuje 43 dní, tak tam nejspíš nemáš nastavený proměnlivý. Ale to si můžeš zjistit sám, těch 43 dní, ti musí odpovídat +/- datumu, kdy jsi byl minulý rok v servisu :)

 

PS: pokud nemáš hodně najeto - což nepředpokládám, tak budou dělat klasickou kontrolu a tu brzdovku, nic víc... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem za ten cca. rok najel něco okolo 3 000 km. Vím, že při první inspekční prohlídce (po 2 letech) jsem se s nimi domlouval ať mi tam dají proměnlivý interval výměny oleje s tím, že jsem jim dodal svůj LL olej, který byl podle specifikace. Je možné se domáhat toho, aby mi olej neměnili a nastavili to co jsem po nich chtěl? Přijde mi, že to udělali schválně aby mě letos zase zkásli za výměnu oleje.

Kolik mám cca. čekat, že mě ta letošní kontrola + výměna brzdovky výjde (bez výměny oleje)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se právě objednal na inspekční prohlídku ve ŠA, kde jsem ji dělal i minulý rok. Řekl jsem jim o tom, že jsem minulý rok měnil olej za LL s proměnlivým intervalem a že mi PP píše 41 dní do výměny a při tom jej mám měnit až příští rok. Bylo mi řečeno, že zřejmě jezdím krátké vzdálenosti, což je bohužel pravda. Auto v podstatě využívám pro ježdění po městě. Roční nájezd mám okolo 3-4 tisíc.

Můžu říct, že mě to překvapilo. Myslel jsem, že když si nechám nastavit proměnlivý interval tak buď dosáhnu 30 000 km nebo 2 roky a po té co nastane dříve budu muset měnit olej. To že se mi může zkracovat doba 2 roků podle toho jak jezdím jsem netušil ... Tzn. že na LL olej jezdím rok a měsíc :(

 

Teď mě napadá, zda nebude tím pádem lepší si nechat dát pevný interval 15 000 km / 1 rok. Otázka spíše zní, zda s mým provozem mě to zase nepošle třeba po půl roce na výměnu. Nebo u pevného je to vždy 15 000 nebo rok a nezkracuje se podle ježdění? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to blbost, počet dní je tam jako maximální hraniční mez. A to jde vždy rok a nebo dva roky.

PP na základě stylu jízdy vyhodnocuje za kolik km, se má jet na výměnu...

 

Pevný interval je vždy po roce ( to se nepřepočítává ) nebo po nájezdu pevného počtu km - tuším že to je 15tis.

 

Co ti ukazuje PP co se týče počtu km za jak dlouho máš jít na výměnu oleje ?

 

Jinak k té částce. Já za inspekční prohlídku ( kde se nic nemění ) platil kolem 500Kč

Výměna oleje ( pokud přineseš vlastní ) - byla cca 700Kč

Výměna brzdovky ( materiál a práce ) - cca 600Kč

 

btw - v tomhle vidím strašnou výhodu Škodovky. Jak teď koukám po novém autě, tak u jiných značek je výměna oleje a garančka každý rok a i první a je to 6 - 8 tis. Ono za 4 roky to udělá pěknou částku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli ti měnili olej minulý rok opravdu v rámci 2leté prohlídky, pak ti nevynulovali správně intervaly. KM u oleje a inspekce nemusí souhlasit, ale dny by snad měly. Podle těch 11900 km to ale spíš odpovídá tomu, že výchozí stav byl pevný interval 15000km, když říkáš, že si najel 3000km a servis ti to na proměnlivý nezměnil.....

Já osobně prohlídky a olej sleduju nezávisle na PP, protože prase aby se v tom vyznalo. Prostě si do kalendáře dám upozornění na servis cca po roce a olej sleduju dle km protože to mám jednoduchý, měním po 10000km. A holt jedu do servisu dvakrát.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maj v tom sami bordel a stava se to docela casto ze to spatne vynulujou. Dylinaci. To si pak muzou strcit ty svoje intervaly do prdylky. Ja mam pevny s LL olejem. 1x za rok udelam co je treba vcetne oleje a nemusim resit 3x navstevu servisu v jednom roce. Se pak vyplati celej jejich LL interval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé je, že když jsem jim tvrdil, že to ukazuje nebo je to špatně nastavené tak to nepřicházelo v úvahu. To se vymlouvali na to, že to je tím že jezdím krátké trasy a že se tím ta doba zkracuje.

V momentě, kdy jsem jim poslal vyfocené informace PP, hned otočili :) Nevím, není v tom náhodou úmysl? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...