Přejít na obsah

Převodovka DSG


omicron

Doporučené příspěvky

ahojte

 

tak žiaľ problém sa objavil znova - resp. vyzerá to tak, že to elektronické odpojenie EGR ventilu z RJ nebolo účinné. po čase sa zasa objavili symptomy ktoré už boli aj predtým - po rozjazde zo studeným motorom, /pri prvotnom rozbehu auta/ auto nevedelo preradiť /medzi 2. a 3. prevodovým stupňom/ po tlačení plynu nešlo plynule do otáčok ale ako keby zasekne na druhom prev. stupni, dusilo ho, pritom mierne triaslo autom, bolo počuť škŕkanie od motora - až po uvoľnení plynu a následnem prudkom zošliapnutí plynového pedála sa auto rozbehlo a už potom preraďovalo ako má .... 

toto robí iba za studena /keď auto dlho stojí/. za tepla je zasa počuť medzi 1600 - 2100 ot. syčanie /ako keby kdesi prepúšťal vzduch a pri preraďovaní prvých troch stupňov /najčastejšie/ ho ako keby pridusí a až potom preradí.

 

Iba keď sa rozbieham dole kopcom alebo pri veľmi jemnom plyne tak auto preradí relatívne plynule /bez dusenia, držania otáčok, šklbania a rachotu od motora/

 

prosím o akúkoľvek radu ako to odstrániť.

pozn. menená mechatronika, vymenená kabeláž ku vstrekom, ABS snímače a vstrekovače podľa diagnostiky v poriadku, EGR elektronicky aj mechanicky odpojený.

 

viete niekto čo to môže spôsobovať?

mám O2 combi, r. 2007, elegance, 1,9 tdi 77 kW, DSG, kód motora BLS s DPF /naj. 190 tis. km/

 

kocur.peto@azet.sk

Editováno: , autor: kocur.peto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nakoniec - vyzerá to tak, že bol problém v turbe a jeho opotrebení.

zohnal som kontakt na chlapíka, ktorý mi upravil variabilitu turba - resp.

reguláciu tlaku turba /vraj dávalo veľmi veľa tlaku a potom to vracalo cez

sacie potrubie a ukazovalo vysoké hodnoty váhy vzduchu/.

 

vraj ako keby mi ušetril peniaze za repas turba a predlžil životnosť turba v aute.

 

po čase ak sa auto bude správať podobne - tak už bude treba urobiť

ten repas.

Ale nepamätám sa, resp. nezažil som od minulého roka ako plynule jazdí

automat ... resp. dsg prevodovka ... takže vyzerá to tak, že problém je  u mna

"snád" definitívne odstránený a keď sa bude opakovať, už viem, kde mám

hľadať chybu

 

PS: ale odvtedy ako mi ten pán upravil cez sw reguláciu tlaku turba /ubral mi tlak na turbe/

bez zmeny resp. zníženia výkonu - auto za studena pekne a plynule bez zvyšovania otáčok 

alebo trasenia a dusenia a šklbania krásne preradí a naopak pri teplom motore nepočuť

už to syčanie a citeľné zvýšenie /trhnutie/ otáčok a až následné preradenie /väčšinou z

dvojky do trojky/ ale preradí už v nižších otáčkach a plynule ... resp. keď ide auto do záberu

tak si dvojku podrží tak dlho ako je potrebné ale už netrhne tak citeľne ako keby znova 

zaradilo tú istú rýchlosť. 

a hneď ako som odišiel z jeho dielne na cestu oba problémy sa vyriešili prakticky okamžite.

počas toho roku čo som mal nervy jak šlak to bola úplne iná jazda - resp. už som ako keby

čakal kedy to urobí znova - a neurobilo :-)

 

helou :-)

Editováno: , autor: kocur.peto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

 

po výmene oleja v DSG pri necelých 180.000 km (original Škoda servis) som spozoroval, že po pustení plynu sa mi mierne zakolíšu otáčky (možno v radovo destiatkach otáčok a najmä na 5. a 6. stupni), to isté, ak potom následne jemne pridám plyn. Nedeje sa to často, snažil som sa pozorovaním nájsť nejaký súvis s niečim iným, ale neviem. Skúšal som aj nahrať video, ale práve vtedy to fungovalo skvelo. Inak radí perfektne, žiadne kopance ani zvuky, to isté ani pri radení z P do D alebo do R, len tie kolísajúce otáčky ma veľmi znervózňujú. Môže to mať súvis s výmenou oleja? Kupoval som pri 125.000 km s tým, že olej v DSG som dával meniť hneď po kúpe (v servisnej knihe bola prvá výmena pri cca 60.000 km) a teraz pred 180.000 km znova. Mám pocit, že predtým som niečo také nespozoroval. 

Octavia II combi po fl, rok 2009, 1,9 TDI PD BLS s DPF

 

Za odpoveď diky :)

P.S.: Pred výmenou oleja v DSG som bol asi týždeň v strese, lebo mi jeden (skúsený) mechanik povedal, že nemení olej v DSG, lebo sa po výmene často vedia vyskytovať problémy. Odvtedy som asi auto-hypochonder a vždy pred nasadnutím do auta mám veľmi zlý pocit, že sa mi po ceste rozsype celá prevodovka.

 

P.S. 2: Ak som to sem vložil zle, tak sa vopred ospravedlňujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

 

po výmene oleja v DSG pri necelých 180.000 km (original Škoda servis) som spozoroval, že po pustení plynu sa mi mierne zakolíšu otáčky (možno v radovo destiatkach otáčok a najmä na 5. a 6. stupni), to isté, ak potom následne jemne pridám plyn. Nedeje sa to často, snažil som sa pozorovaním nájsť nejaký súvis s niečim iným, ale neviem. Skúšal som aj nahrať video, ale práve vtedy to fungovalo skvelo. Inak radí perfektne, žiadne kopance ani zvuky, to isté ani pri radení z P do D alebo do R, len tie kolísajúce otáčky ma veľmi znervózňujú. Môže to mať súvis s výmenou oleja? Kupoval som pri 125.000 km s tým, že olej v DSG som dával meniť hneď po kúpe (v servisnej knihe bola prvá výmena pri cca 60.000 km) a teraz pred 180.000 km znova. Mám pocit, že predtým som niečo také nespozoroval. 

Octavia II combi po fl, rok 2009, 1,9 TDI PD BLS s DPF

 

Za odpoveď diky :)

P.S.: Pred výmenou oleja v DSG som bol asi týždeň v strese, lebo mi jeden (skúsený) mechanik povedal, že nemení olej v DSG, lebo sa po výmene často vedia vyskytovať problémy. Odvtedy som asi auto-hypochonder a vždy pred nasadnutím do auta mám veľmi zlý pocit, že sa mi po ceste rozsype celá prevodovka.

 

P.S. 2: Ak som to sem vložil zle, tak sa vopred ospravedlňujem.

čau ... už si zistil čo bolo príčinou zakolísania otáčok? - myslím, že s DSG prevodovkou to nemá súvis ... ale som zvedavý ak si to už poriešil ... diagnostika nič nepovedala?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P.S.: Pred výmenou oleja v DSG som bol asi týždeň v strese, lebo mi jeden (skúsený) mechanik povedal, že nemení olej v DSG, lebo sa po výmene často vedia vyskytovať problémy. Odvtedy som asi auto-hypochonder a vždy pred nasadnutím do auta mám veľmi zlý pocit, že sa mi po ceste rozsype celá prevodovka.

ak sa v prevodovke mení od začiatku a pravidelne,tak problémy sú skoro nulové (myslím súvis s výmenou)....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, nevyriešil som to zatiaľ nijak, diagnostika neukázala nič. Musím zájsť do servisu, nech s tým niečo spravia, vraj je jednou z možností aj to, že sa im podarilo dať mi nesprávny olej.

 

Problém s otáčkami sa prejavuje nejak takto: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=h8_WYX5XxtA

Editováno: , autor: TritonX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem aký si dával olej - ja som tiež nedával originál a auto ide bez problémov. 

vieš kde ti to menili? akú značku oleja a typ ti tam dávali? a či dali toľko, koľko treba? skús zistiť. 

a skús ísť na diagnostiku k niekomu kto sa tomu naozaj rozumie ... 

neviem odkiaľ si ale mám typ na super maníka z TN /mne pomohol keď už všetci zlyhali a tipovali zle/. 

a podľa videa ťažko povedať ... ale myslím, že olejom to nebude ... 

možno to bude motorická chyba a nie chyba prevodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám DSG7 a motor 1.4 TSI 90 kW z roku 2010. V článku http://www.autorevue.cz/test-ojetiny-volkswagen-passat-cc-neprakticky-nudny-ale-docela-dobry v kapitole "Na co si dát pozor" se v odstavci "Méně rychlostí je více" na konci píše o kolísajících otáčkách motoru při zrychlování do kopce a že je to údajně nějaký problém těch automatů. Ví někdo víc? Občas se mi to totiž děje, je to nahodilý jev, ale občas se to děje a já netuším čím to je. Řekněme že jedu do kopce na 2000/min (typicky 4. rychlostní stupeň), mírně zrychluju a motor netáhne plynule, táhne jakoby v krátkých vlnách víc/míň a ten kolísavej tah je cítit v sedačce. Vlny se střídají řádově po 2-3 vteřiinách. Když se motor dostane následně do vyšších otáček (4000/min), problém ustane. Má někdo tip? Dělá to už hodně dlouho bez ohledu na sw v řídící jednotce a sw v řídící jednotce DSG (oba updatovány).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl bych dotaz.  

Mám 7DSG 1,8, cca 140tkm, po nastartování a ujetí několika km mi začal blikat symbol klíče (normální klíč 13 oboustranný ..ne klíč od dveří)

v poli kde se zobrazuje zařazený stupeň na maxidotu vpravo nahoře, střídal se s číslem stupně, celou dobu. 

Druhý den a třetí den nic, auto jede normálně. Nemám tedy co ukázat v servisu....

v manuálu se o symbolu blikajícího klíče v tom poli napravo nahoře nic nepíše. 

Olej převodový měním pravidelně, teď byl ve 120tkm.

Děkuji za fundované odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej v DSG se mění co 60.000km,takže pokud někdo dělal v 60 a pak ve 180 tak je to docela pozdě.

Nechápu,jak někdo může dát neoriginál olej,docela risk,stačí si přečíst Sixtovy stránky.

Jinak klasické 6 st.DSG nemá oddělenou náplň.při výměně se musí dodržet pracovní postup,teploty,nic víc nic míň a mít na to přípravek.Samo vyměnit i filtr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej v DSG se mění co 60.000km,takže pokud někdo dělal v 60 a pak ve 180 tak je to docela pozdě.

Nechápu,jak někdo může dát neoriginál olej,docela risk,stačí si přečíst Sixtovy stránky.

ale on ho mení pravidelne,tu to píše ...o neoriginále oleja ani zmienka

Olej převodový měním pravidelně, teď byl ve 120tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Austin: co mám okoukaný, tak vždycky když je něco s číslem zařazenýho stupně (bliká, není, čísla se střídají, ...), tak je to mechatronika. Chtělo by to ale diagnostiku.

 

Olej v DSG7 je podle VW doživotní náplň. Jestli ho někdo někdy vyměnil, tak je to jedině plus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...