Přejít na obsah

Převodovka DSG


omicron

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

2.0 TDI DSG 24.000 km : Před 14-ti dny jsem reklamoval chrastění čehosi při startování a v servisu proběhla výměna setrvačníku. Při předávací jízdě se ozvala rána, jako když do spodku udeří poklop od kanálu. Auto se lehce nadzdvihlo, "vrhlo" se doleva. Po zastavení a přivolání odtahu ( jel se mnou technik, který řídil ) jsme zjistili, ža je motor posetý kapičkami oleje. Nepřeju vám slyšet ten rachot, co se ozýval při tažení. Zjištěno : v převodovce je naspodu díra, něco vypadlo ... DSG na hadry ... Výborné, že ? Nebýt v záruce ... Otázkou je, co se posralo dále. Ptám se přítomných : má cenu osobně prudit v MB ???

Editováno: , autor: benito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to v záruce,tak by to pro Tebe neměl být žádný problém....Důležité je vědět ,co se vlastně stalo.Přihodit se může ledascos....

Jj je to v záruce ( výhra ), nicméně je to trochu brzo ... Převodovka je objednaná a má být zítra, no uvidím, nezdá se mi ta rychlost, že by takový díl byl někde jen tak na skladě ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

By ses divil,ale je....

@ Diagnostik : neměl jsi pravdu a já se nemusím divit - převodovka jede z německa a ještě není v ČR - nikde v ČR nebyla na skladě.

@ Cosby : servák je celý, nějakému kolečku uvnitř se zachtělo ven.

@Herutaur : rád bych, ale nikdo to neví, neb skříň odjela tak jak je do MB takže v servisu po tom nikdo nepátrá a stejně by nepátral, protože v Praze smí DSG opravovat pouze Jarov a tohle je výměna.

Takže jezdím nadále Roomsterem jako náhradním vozidlem - to je teda pěkná s*ačka, nicméně jak je vidět, s mojí O2 si nezadá. Alespoň nějak funguje.

Když bude něco nového, bude to i tady napsáno.

Editováno: , autor: benito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno. Pokud je auto servisovano a neco se stane po zaruce zalezi na MB jak se postavi k problemu. Zakon je jasnej. Proto MB pridala do sveho programu 4 roky zaruku. Po 4 letech vetsina lidi auto prodava.

K servisum. Za nic nemuze servis ale lidi v nem. Ze zkusenosti Auto Jarov nedokaze ani nakodovat auto pri prodeji. Coz u auta za 900.000 je minimalne smutny. Spolehaj asi na to ze bez VAGu nepoznate nic. Ale ze Vam meri jinak senzory v zadu a ze mate nakodovanej kozenej interier kdyz mate latku pro soundsystem se asi nestrili o)))

Po nakodovani jak ma bejt svepomoci. Muzika hraje o poznani lepe. Zkouseno tam a zpet. A senzory nepromeruji a nepridavaji vzdalenost k prekazce.

Rad uvitam dalsi info. Neb DSG u 2.0Tdi od zacatku ,,kope,, mezi 2 a 3 pri normalni jizde. Pamet zavad 0

Osobne za ty prachy nevim. Uz bych do toho nesel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno. Pokud je auto servisovano a neco se stane po zaruce zalezi na MB jak se postavi k problemu. Zakon je jasnej. Proto MB pridala do sveho programu 4 roky zaruku. Po 4 letech vetsina lidi auto prodava.

K servisum. Za nic nemuze servis ale lidi v nem. Ze zkusenosti Auto Jarov nedokaze ani nakodovat auto pri prodeji. Coz u auta za 900.000 je minimalne smutny. Spolehaj asi na to ze bez VAGu nepoznate nic. Ale ze Vam meri jinak senzory v zadu a ze mate nakodovanej kozenej interier kdyz mate latku pro soundsystem se asi nestrili o)))

Po nakodovani jak ma bejt svepomoci. Muzika hraje o poznani lepe. Zkouseno tam a zpet. A senzory nepromeruji a nepridavaji vzdalenost k prekazce.

Rad uvitam dalsi info. Neb DSG u 2.0Tdi od zacatku ,,kope,, mezi 2 a 3 pri normalni jizde. Pamet zavad 0

Osobne za ty prachy nevim. Uz bych do toho nesel.

To "kopání" mezi 2 a 3 v zhruba 1700-2000 mi dělá taky - myslel jsem, že to z DSG nemá nic společného, ale že je to motorem. Ve vláknu o motoru je více lidí, kterým to dělá, ale nenašel jsem nikde odpověd co to přesně dělá a jestli to jde vůbec odstranit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě jde DSG krásně ladně a plynule bez kopanců jsem s převodovkou velice spokojenej a nadšenej páč mám taky najeto 3,5t km,ale když to tu čtu tak mě mrazí v zádech...je divný že při takovej velkej závadě ještě nemaj příčinu a asi ani nebudou mít...já když to kupoval tak mi prodejce povídá že OII s DSG prodaj tak 5ks do roka tak že oni o tej převodovce budou asi znát jen teoreticky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...