Přejít na obsah

Octavia II vs. LED žárovky


Stringo

Doporučené příspěvky

Nema cenu myslim ist do niecoho ineho/slabsieho. Nemusi ta zaujimat, ci niekoho oslnujes, ak ano, tak nech sa ti nepozera do svetiel :D

Priorita je to, aby si ty dobre za seba videl. Sam mam tie 80W a ze by sa niekto naokolo stazoval, nepostrehujem. Najdolezitejsie je, ze ja vidim uplne vsetko v cuvacej kamere aj v totalnej tme :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda že to jsou jen zpátečky a já potřebuju vidět hlavně když vyjíždím z garáže páč sem tam nedávno málem najel na jednu cca 35ti letou slepici která si prostě myslí že ti může jen tak vlízt do cesty a ještě v téměř maskovaným oblečení, zabrzdil sem opravdu v poslední chvíli :rolleyes: Asi se teda vydám cestou zkoušení, vyměnit můžu kdykoliv, času na to je, s prodlužujícím se dnem, dost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, máte někdo zkušenosti s těmito LED (mají takovou baňku kolem chipu)?

http://www.aliexpress.com/item/2Pcs-lot-Hot-selling-CREE-XBD-30W-1156-1157-S25-P21W-BA15S-LED-Backup-Light-12V/32219369154.html

 

Potřebuju nahradit dosluhující LED (některý blikají, některým nesvítí nějaký chip), tak hledám náhradu.

 

Na videích vypadá že svítí víc rozptýleně oproti těm klasickým...

 

Potom ještě ty COB ledky:

http://www.aliexpress.com/item/Lowest-Price-10x-Car-6Chips-LED-COB-T10-W5W-Car-Dome-Map-License-Plate-Turn-Singal/32300052264.html

 

...nevím, poraďte jestli bude lepší COB, nebo tyhle, nebo úplně něco jiného  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kam to chces dat? Tie 30W cree su momentalne najidealnejsie napr do cuvacich svetiel, alebo do denneho svietenia u FL. Nic lepsie zatial nie je a myslim, ze ani nejaku debu nebude...

Ahoj, tam byla chyba, ty 30W dám do couvaček, chtěl jsem tyto, jestli s nimi nemáte zkušenost. Půjdou do SPZ a do stropních lampiček, jen nevím, jestli jsou to nejnovější chipy, nebo jestli starší a mají jen tu čočku na sobě, já teď mám ty obdelníčkové chipy, tohle by mohlo svítit více rozptýleně...

 

http://www.aliexpress.com/item/2pcs-lot-Festoon-36mm-39mm-42mm-canbus-2-cree-smd-led-error-free-10w-Interior-Festoon/2047318079.html

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty tam mas teraz asi len led s SMD a tieto su uz CREE, takze ano su to tie novsie/lepsie chipy :)

Do interieru su super, mam tam rovnake, len trosku silnejsie 14W a svietia viac nez dobre. Ale nad SPZ su imho dost silne.

Tam stacia aj nejake 3W, 5W, alebo max 7W: napr. tieto: http://www.aliexpress.com/item/2-x-3W-White-CREE-R2-LED-Festoon-Dome-Bulb-Lamp-Light-Car-DC-12V-36mm/2028443172.html ...pise sa pri nich:

ERROR FREE for European cars such as for Audi, for BMW, for Mercedes, for Porsche or for Volkswagen with no bulb out warning message on dashboard.

 

Ja tam mam konkretne tieto: http://www.aliexpress.com/item/New-CREE-LED-2pieces-lot-High-Power-Cree-7W-31mm-36mm-Auto-Car-Festoon-LED-Aluminum/1974188185.html ..vyhoda, ze maju celokovove telo, cize vydrz by mala byt vyssia, kedze sa teplo lepsie odvadza. Vyzeraju takto:

post-77237-0-54471900-1427791380_thumb.j post-77237-0-10512800-1427791385_thumb.j

Len neviem ci hadzu chybu, nakolko neni u nich uvedene ci su canbus. Podobne, ale tusim 14W (celokovove) som daval do jednej predFL a mam pocit, ze chybu nehadzali http://www.aliexpress.com/item/2X-High-Power-14W-Cree-2-7W-36mm-39mm-Auto-Car-Festoon-LED-Aluminum-Housing-Interior/1974788883.html

Takze si vyber :kol-28:

 

P.S: ak mas klasicke zadne svetla, tak nad spz sa moc silne neoplatia davat, lebo to potom vyzera ako past na oko. Svetla svietia tak povediac trosku tlmeno a so silnou led nad spz to potom nevyzera moc pekne, preto radim radsej tam dat trosku slabsie. Pri LED zadnych svetlach si clovek moze dovolit dat aj silnejsie led nad spz, lebo tie svetla svietia trochu silnejsie, resp. kontrastnejsie, cize silnejsie svetlo nad spz potom nevycnieva z celkoveho vyzoru za tmy. Stretavam vela aut, ktore maju strasne silne led nad spz, v kombinacii s klasickymi svetlami a ked sa potom clovek na to pozrie ako na celok, tak to nie je ozaj pekne :kol-72:

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie, nebude to vyzerat dobre, chalani to uz skusali :kol-72:

BTW do zadnych svetiel idu W3W ;)

 

P.S: nejde o to, ci chces zadne LED svetla, alebo nie. Ja som sa to snazil trosku vysvetlit pre predstavu, lebo obcas stretavam take individua, ze im svieti SPZ az na kilometer a vyzera to otrasne :D

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jo, ty co jsi postnul vypadají celkem zajímavě, mě spíš o svítivost šlo o to, že ty co jsem sem dal já, že mají na chipu takovou tu skleněnou čepičku a měly by svítit víc rozptýleně. LED co mám svítí prostě hodně úzce a osvěcují SPZ ve dvou přerušených pruzích, chtěl bych něco co to osvítí pěkně celé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja do zadnich svetel omylem koupil W5W (misto W3W) a nijak presvicene mi to neprijde. Az nejaka praskne, tak koupim zase W3W, ale problem v tom nevidim. Jen jsem prisel na to, ze kdyz praskne jedna W5W, tak to kontrola zarovek nepozna. Je nastavena na 6 W (2x 3 W) a s nejakou toleranci proste jedna 5W zarovka staci... :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

W5W (W3W) jak myslíš že byl vidět rozdíl, že to svítilo lépe (více)? Já mám strach, aby to pak nesvítilo bodově, teď svítí krásně celé to světlo, tak aby to pak nevypadalo hnusně.

 

SPZ: já mám ještě ty chipy obdelníkové, myslím 5030 že to je typ a prostě když kouknu na SPZ v noci, tak mi osvěcujou akorát ty 3 znaky přední a 2 znaky posledních čísel a prostředek je tmavej, proto bych rád vyměnil za něco co to osvítí celé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

W5W svieti o trosku silnejsie ako W3W, preto potom cele svetlo svieti z dialky nerovnomerne.

 

Aha, uz chapem, no take nieco moc nepostrehujem. Je jasne, ze to trochu vidiet, ako je SPZ osvetlena z dovch lampiciek, ale urcite to nerobi v strede nejaky extremny tien, co by kazilo celkovy vzhlad. Klucne zober tie cree podla svojho vyberu, nic tym nepokazis :)

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdar chlapi,

 

dívám se po nějakých led do zpátečkových světel. Docela při couvání nevidim. V threadu jsem se už ztratil, a nevim zda se vůbec dělají aniž by házeli chybu. Počítám, že pro větší svítivost bude muset mít větší výkon, ale reálně by se neměly nijak zahřívat oproti vláknu s vyšším výkonem, takže by to nemělo mít vliv = chápu správně, že je pořád lepší tam dát vyšší výkon LED žárovky? Ale ted spíš, které?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Omlouvám se za hloupý dotaz předem. Ale samotnému se mi to honí hlavou....

 

V čem to je (příkladně) že si někdo koupí LED žárovku do interiéru pro osvětlení lampičky do stropu nebo do zavazadlového prostoru a žárovka ho stojí cca. 200 Kč/kus a oproti ní tady už je několikrát doporučovaný odkaz na web, kde jsou žárovky za cca. 40 Kč/kus a oproti té drahé (i když obě mají rezistor nebo ho spíš má jen ta drahá) tak ta levná je právě tou skvělou a chybu prasklé žárovky nesignalizuje? :kol-32:

Nebo tohle je ryze u exteriéru: SPZ, předek, .....?

Editováno: , autor: Ipanema
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...