Přejít na obsah

Nesvítí potkávací (tlumená) světla


chromax

Doporučené příspěvky

Jen mě napadlo, jak jsi měřil napětí na pojistkach měl jsi zapnuté světla a hlavně zapalování?

Tak problém byl vyřešen. Skutečně šlo o oxidaci kabelů za pojistkovou skříní. No, jo vždyť už je ta moje Fábka pěkná babička, tak má už na podobné věci docela i nárok. :)

Díky všem za rady!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Čus chlapi, chtěl jsem jet do práce, nastartuju, automatický rozvěcení světel světlama jen bliklo a pak už nic, dálkový i parkovačky svítěj. Signalizace na palubovce taky, myslím že to bude relátko, nevíte prosím vás někdo jestli je to jedno z těch relátek pod palubovkou a případně který?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj,

mám problém s předním pravým tlumeným světlem na Fabii. Přestalo svítit, zjistil jsem, že jak pojistky, tak samotná žárovka jsou v pořádku. V některých diskuzích jsem četl, že se vypaluje spínač světel přímo na palubce ale v souvislosti s nefunkčními oběma světly (levé i pravé). Může moje závada spočívat také ve spínači? Stejný problém se stejným scénářem potkal i mého bratra také na Fabii.

Předem díky všem za rady..

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odporový drát je komplet s fastony na jedné straně a paticí pro h7 na druhé straně. jestli to jde krátit nevím, nikdy jsem to nedělal. důležité je, jestli máíš šťávu na origo patici ve světle.

že by se dráty někde sami od sebe skříply, není tak jisté. spíš bych asi kouknul na svazek u levého nosníku, jestli není uhnilý. hlavně pokud máš auto vyrobené cca do 2002

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

zdravím, mám stejný problém. přestali svítit potkávačky. žárovky i pojistky jsou ok,tudíž předpokládám, že bude špatné relé. mohl by mi někdo poradit číslo dílu podle kterého koupím nové? rozebral sem palubku a dostal se k relé boxu. zkoušel sem hledat sám,ale sem na to krátkej. byl bych moc vděčný za pomoc. fabia tdi rv03

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Prosím neporadil byste mi někdo mám problém. Když otočím klíčem v zapalování ve fázi když pootočím klíčem a rozsvítí se kontrolky na palubovce. Kontrolka potkávacích světel problikává a vydává zvuk jako když jiskří. Mám normálně od výrobce denní svícení, takže nemusím ničím otáčet na rozsvícení světel. Po nastartování auta se kontrolka po pár sekundách rozsvítí a už normálně svítí. Při tom když problikává nesvítí ani ty potkávací světla. Až po chvilce když nastartuju. Prosím o radu. Děkuji. Kuba Patúc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tipuju "relé denního svícení" = malej kousek elektroniky, kterej má za úkol dělat tu práci s otočením knoflíku za tebe. Hledej, už se to tady myslím probíralo víckrát, teď naposledy vedle v sekci FII. Musí se buď vyměnit, nebo opravit propájením spojů (pokud to umíš nebo najdeš někoho, kdo to umí a udělá to).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

dnes mě vyhodili z stk kvůli špatně fungujících světel. Ukázalo se, že je totálně vypálený vypínač. Našel jsem na netu nějaké, ale problém je v tom, že my máme rv.2005 čili po faceliftu a tam prý ty co byly před face.. nefungují. Můžete mi to vyvrátit nebo potvrdit prosím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale když mrknu na autokelly tak i když dam rok výroby třeba 99 a 06 tak ten spínač má stejné číslo...

To jsem z toho jelen.,..

A ještě...ten rozdíl je tvarový, nebo je to i jinak zapojené, ono pokud by to jako celek pasovalo do palubovky, tak popřehazovat ty dráty by už neměl být problém...

Editováno: , autor: Killroyj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady máš ten co potřebuješ + s fotkou jak vypadají svorkovnice: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6y1941531njdy-spinac-svetel-oe-9801.html

 

ikdyž tady u toho předface to vypadá stejně: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6y1941531fjdy-spinac-svetel-oe-9797.html

 

starší vlákno: http://forum.skodahome.cz/topic/30350-sp%C3%ADna%C4%8D-sv%C4%9Btel-s-mlhovkami/

 

Oprava: svorkovnice jsou u OTOČNÉHO OVLADAČE světel stejné jak u předFL tak FL, jen piny jsou přeházené a bez úpravy(přepinování) to fungovat nebude.

Editováno: , autor: Supermarine_Spitfire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za radu. Vypadá to opravdu na spínací relé pro denní svícení. Poraďte prosím, kde relé najdu v autě. Skoda fabia I r.v. 2005. Dneska jsem zkusil test tím, že knoflík jsem otočil natvrdo na svícení a už nic nejiskřilo a hned se vše bez problému rozsvítilo. Myslel jsem si, že relé je společně s pojistkama na boční straně palubní desky u řidiče, ale jsou tam právě jen pojistky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...

Ahoj, mám problém, přestali mi svítit přední světla a nesvítí ani kontrolka potkávacích světel, nic méně dálková světla fungují a to jak blikání tak i páčkou do předu. Myslíte že je chyba v přepínači světel nebo je v elektro výzbroji ještě nějaké telátko či tak něco? Díky za rady.

Ještě dodám že žárovky a pojistky jsou v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • Pawouk změnil název na Nesvítí potkávací (tlumená) světla

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...