Přejít na obsah

Alarm - dodatočná montáž


otam

Doporučené příspěvky

Arts: Mám M100AS, síce podporuje diaľkový štart, ale ja som ho nechcel a teda ani nie je zapojený tak, aby diaľkový štart fungoval. Vraj s tým sú problémy a navyše na to, aby diaľkový štart fungoval, sa dáva nejaký "transponder bypass" na imobilizér, ktorý je tým pádom vlastne obídený a teda aj vyradený z činnosti. Teda ako keby si zlodejovi podal rovno kľúče od auta!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Arts: Mám M100AS, síce podporuje diaľkový štart, ale ja som ho nechcel a teda ani nie je zapojený tak, aby diaľkový štart fungoval. Vraj s tým sú problémy a navyše na to, aby diaľkový štart fungoval, sa dáva nejaký "transponder bypass" na imobilizér, ktorý je tým pádom vlastne obídený a teda aj vyradený z činnosti. Teda ako keby si zlodejovi podal rovno kľúče od auta!

no ano su problemy s tym imobilizerom...ako aj s poistovnou keby to zistili :)

tak tak .. transporter bypass .. taka krabicka kde je imobilizer skryty .. vlastne je to na klucik . .ale ten si tam nedam .. len ten imob dam dam .. a prevadza to ten signal ... mal som to vo felicii .. ale este m9000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Escrito, Magicar 8000 je veľmi podobný M100AS, je tam len drobný rozdiel v zapojení a RJ má inak rozmiestnené vstupy/výstupy a celkovo je menšia. Mal som ho v starej Fabii a bol bezproblémový... Odporúčam ale novší typ M100AS, má určite krajší ovládač a väčší dosah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Předně musím říct, že asi nehodlám investovat do nějakého složitého alarmu. Jednak jde o cenu a také mám určité neblahé zkušenosti. Podle toho co jsem studoval co dnes alarmy umí, tak by mě stačilo aby to houkalo při otevření dveří/kapoty a při nakádání na odtahovku. Jelikož parkuju pod okny, mohlo by mě to vzbudit kdyby se to v noci někdo pokoušel odtáhnout či ukrást. Možná by neškodil takový ten příjímač co má člověk doma, stačí mi dosah tak 100m.

Jde mi taky o to aby se při instalaci nemusel rozebrat celý interiér a nebylo to zapojeno všude možně. Mám totiž špatné zkušenosti s tímto výrobkem od Jablotronu

CA-320 "Akcent"

Měl jsem ho v minulém autě. Je to model starý možná skoro 10 let a trochu mě poděsilo, že se stále prodává. Možná alarm fungoval ze začátku dobře, možná za jeho neduhy mohla špatná instalace. Nicméně alarm neustále houkal kdy neměl, především v létě, houkal při otevírání sousedních vozů, atd. Posléze také odebíral nezdravě moc proudu v klidu.

Takže co nejjednodušší instalace, žádný imobilizér, pouze houkání při nějakém velkém násilí a odtahu. Jinak auto mám celkem solidně pojištěné, nejvíc by mě mrzela krádež, o vykradení ani tak nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ti nevim .. ale pokud chces jen aby ti to houkalo pri otevreni dveri tak budes muset tahat kabelaz, tzn.sundavat interier ;) Jedine ze by nekdo delal neco na bazi komunikace po LIN sbernici (pomoci lin sbernice komunikuji dvere)... pokud nic takoveho nesezenes, nevyhnes tomu tahat kabelaz pro cidla, ktery budou snimat otevreni dveri. No pokud se tomu chces vyhnout, kup original :)

I kdyz mas auto do 100m od baraku, mel by sis tam dat i ultrazvuk - kvuli vykradeni auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to trochu studoval a ta zbernice, na ktere jsou pro alarm podstatne veci, hlavne otevreni dveri/kapoty/kufru atd, se nazývá CAN-BUS. Prodávají se buď přímo alarmy připojitelné na tuto sběrnici např tento

SPAL-CBA-100

nebo i jakési převodníky, které převádějí digitální signály ze sběrnice na analogové, jestli jsem to dobře pochopil, tak k tomu se potom dle naprogramování dá připojit ledacos . Navolím si, jaké informoce z té sběrnice chci a nemusím složitě instalovat duplicidní a nová čidla.

JABLOTRON - CAN BUS MCB 01

SPAL-ICB-1

SPAL-ICB-2

Uvítal bych nějaká doporučení kde konkrétně si nechat namontovat nějaký alarm, v Praze nebo okolí. Co vaše zkušenosti s tímto typem alarmů? Můžete doporučit nějaký konkrétní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 1 rok později...

zdravim , je tu někdo kdo by pomohl ?

Mam FII facelift s dalkovym centralem a chtel bych dodelat sirenku, vim ,že je potreba pridat sirenku na blinkry a to pred diodu, aby kdyz to blikne tak to houklo( podle poctu bliknuti)

zajímá mě kde se tyhle diody nacházejí, jestlis e stim někdo nesetkal :-) dík , klidne i sz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...