Přejít na obsah

Front Assistant


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Tak jak jsem psal na dotaz na clonu do předního nárazníku Fabie III.

FA přes tuto clonu nevidí jen při padání lepivého sněhu. Tam jsem poznamenal, že asi neuvidí, i pokud clona před ním nebude. Děkuji za zprávu, která potvrdila mou doměnku.

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niekde som čítal, že aj to riešenie v maske sa počas sneženia často zaserie a treba čistiť..

 

Ja som s týmto mal problém iba 2x, keď som sa na parkovisku predieral kopami odhrnutého snehu, ale stále po 1-2km sa mi sneh uvoľnil a opäť začal fungovať. Nie je FA vyhrievaný? Asi pomáha teplo z motora..

 

Inak, poslednú dobu som s jeho prácou spokojný..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dnes v 90 km rychlosti přede mnou odbočovalo auto na polní cestu, v dostatečném předstihu jsem ho začal předjíždět z leva, s blinkrem atd. vše jak se má, a asi 5m před tím než jsem ho míjel, bez jakéhokoliv upozornění mi šly brzdy natvrdo (než zafungovalo ABS), ..nebylo to příjemné jak pro mě, tak zřejmě asi pro auto za mnou. Front assist jsem vypnul, nevím co od toho čekat příště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To iste sa stalo asi 2x aj mne..ale bolo to v meste, takze max 50 km/h a aj s akustickym upozornenim. Pre vodica je to celkom neprijemne, ale myslim, ze auto za mnou to nikdy nijak neohrozilo. Ale FA napriek tomu nevypinam. Mam najazdenych 13000 km a stalo sa mi to 2x..takze verim tomu, ze v pripade nudze mi to zachrani predok auta.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani ja bych ho nevypinal. 

 

Je to proste elektronicky pomocnik, ktery se chova podle nejakeho algoritmu. Podle nej jsi asi odbocovaci auto mijel s prilis malym bocnim odstupem.

 

Ted, co jsem poridil Superba, jedina vec, o kterou jsem oproti predchozi OIII prisel, je prave radar (adaptivni tempomat vcetne FrontAssist). A muzu rict, ze jak mi adaptivni tempomat ve vetsine pripadu neschazi (ba prave naopak), absence FA mi prijemna neni. Zvykl jsem si a ted mi chybi jako posledni pomocnik/zachranc ve smyslu pocitu vetsi "jistoty".

 

Ale je to pochopitelne kazdeho vec. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Súhlas, FA by som tiež nevypol a pravdepodobne si nedodržal bezpečnú vzdialenosť pri obchádzaní a FA zaznamenal  prekážku tak reagoval. Treba si uvedomiť že FA je nakodovaný a neomylný, proste človek je ten článok čo nereaguje na 100% rovnako.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som to nevypínal, výkričník na palubovke by ma určíte znervózňoval ešte viac ako samotný FA.. ;) Treba sa naučiť s tým jazdiť, dodržiavať väčšie vzdialenosti... ako som už písal, mne FA pár krát zachránil kapotu a teda som s ním spokojný aj napriek niekoľkým falošným poplachom. Za väčšinu si však aj tak môžem sám, keďže jazdím jak debil a presne v podobných situáciách chodím tiež na tesnotky...

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj.. možno by sa ozval, ak by zrazu kamión začal prudšie brzdiť. Ale inak s obiehaním áut som nikdy nemal problém..

 

Jediné problémy sú s obiehaním cyklistov na užších cestách... tam je ten rozdiel rýchlosti väčší. :)

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja taky. Kdyz je situace, ze se neda s dostatecnym odstupem, tak zpomalim a pockam az situace nastane. V Nemecku, ve Skandinavii uplne bezne a normalni. Jen v nasich Bananistanech je cyklista pro ridice neco jako ves. Nic na tom nemeni ani fakt, ze cyklista muze mit taky ridicak (a dost casto ma) jen zrovna nema naladu nebo potrebu jet autem, ale na kole... Sorry za OT.

Jinak v tech zuzenich na D1, hlavne, kdyz to jede krokem, bych spis cekal, ze budou tutat predni parkovaky, kdo je ma...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vasnivykolista buď rád, je to opravdu nepříjemný pocit, když se ti brzdový pedál sám o sobě propadne až na podlahu, stalo se mi to naplno zatím 2x jednou jsem za to mohl já, hleděl jsem kde neměl a podruhé auto přede mnou nečekaně, údajně kvůli chodci, zůstalo na fleku stát, já pomocí FA taky, ale paní za mnou už ne. Jinač jednou se mi stalo před železničním přejezdem, že mi auto zapískalo a kleplo po brzdách, taky jsem měl chuť klepnout něčím v tu chvíli po autě, protože když to člověk nečeká, tak je to o infarkt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...