Přejít na obsah

Front Assistant


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Můžeš říct co přesně tě "vytáčí"/vadí? Je pravda, že s FA toho moc naježděno nemám, ale podle videí a co jsme jel tak celkem OK (ale v některých situacích funguje fakt blbě). Ale je fakt, že když jedu za novým koncernovým autem, tak si vždy nechám větší odstup rači když tak nad tím přemýšlím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vejbuch, super nápad. Zkus to a uvidíš na palubce oranžový vykřičník, kterej bije do očí jako by ti mělo kolo upadnout. Takže ono to "vypnout" má konsekvence, víš?

los pakos: Naučit používat? To myslíš jako vždycky převzít plyn místo tempomatu nebo když objíždíš autobus v zastávce, tak přejet do protisměru? Ale notak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na FA nemůžu říct křivého slova, parkrát mi hodň pomohl, možná i zachránil. Rozhodně bych ho chtěl i v dalším autě. Pravda je, že dokáže i vylekat, ale to jsem "něco" objížděl dost natěsno. Pokud jezdíš nadoraz s minimalním odstupek tak se nedivím, že Ti vadí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky bez MaxiDotu a myslel jsem si že nejde a najednou se rozfungoval cca. měsíc. Zkoušel jsem také situace a nic, zničeho nic jednou předemnou přibrzdilo auto a už to vydává signál. Jestli nemáš radio Swing zapíná se to nějak stěračovými páčky. Zkus ho zapnout a vypnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši,jak Vám to funguje ten front assist?Já to mám v Superbu,v menu povolené a schválně jsem dojížděl auto a ono nic.Brzdil jsem na poslední chvíli sám.Zkoušel jsem to několikrát a nic :-(.

Občas se stane,že mi na maxíku zobrazí hlášku-možnost kolize,jednou se stalo,že se na maxíku ukázalo takové to auto  s vykřičníky,ale nikdy to nebrzdilo a to jsem málem -kontrolovaně vletěl do auta.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som teraz tiež pozeral do návodu a ono to funguje akoby na dve doby, v malej rýchlosti a vo vyššej rýchlosti.

Skúšal som vo vyššej rýchlosti a reaguje, dá sa to vyskúšať že dobiehate auto ale netreba uberať plyn a vtedy zobrazí tie dve autíčka a vzdialenosť.

Je to dosť dôsledný systém, ono to vie že dávate nohu z plynu a sleduje to viac parametrov,  kvôli falošným zásahom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Jan R. napsal:

...Jestli nemáš radio Swing zapíná se to nějak stěračovými páčky. Zkus ho zapnout a vypnout.

Tak mám základní rádio blues. A jak jsem už jednou psal, ani v palubní literatuře jsem se nedočetl, že by šel nějak zapnout či vypnout. Pouze když vypnu ASR (prostřední tlačítko vlevo pod volantem) tak mě display napíše že je FA nedostupný. Koukal jsem na nějaká videa na youtube a rozhodně mě to nedělá nic. Když jsem jel předváděčkou minulí týden v pondělí, tak tam to na mě blikalo a pak i pípalo. Ale byl tam MaxiDot. Ještě zítra vyzkouším zakrýt radar alobalem a rozjet se. Někde jsem tady snad četl, že u stojícího to nenahlásí nic. 

Jinak tedy kontaktovat servis? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, cosby napsal:

Hoši,jak Vám to funguje ten front assist?Já to mám v Superbu,v menu povolené a schválně jsem dojížděl auto a ono nic.Brzdil jsem na poslední chvíli sám.Zkoušel jsem to několikrát a nic :-(.

Občas se stane,že mi na maxíku zobrazí hlášku-možnost kolize,jednou se stalo,že se na maxíku ukázalo takové to auto  s vykřičníky,ale nikdy to nebrzdilo a to jsem málem -kontrolovaně vletěl do auta.

Díky

Mě funguje v pořádku, obvykle, když to auto předemnou zamázne nebo mi někdo vjede do bezpečné vzdálenosti. Není-li to krize, jen se rozsvítí červené auto a pípne to, při větší krizovce už jsem zažil asi 2x, že jsem šel na brzdy až pár milisekund po systému. To šlápneš na pedál a je už dole. Není to nic příjemného, ale je dobré vědět, že to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem nevěděl a pochyboval o funkci FA než pomohl v nouzi. Při náhlém přejetí auta z vedlejšího pruhu přímo před moje auto, zabral za brzdu dříve než já, nevím jestli bez asistence bych to dobrzdil, bylo to hooodně natěsno. Ted už vím že funguje k plné spokojenosti a nedělá jen zbytečné alarmy, ale v nouzi pomůže, za mě určitě palec nahoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na pevné překážky to nefunguje. Vypočítává to rozdíl mezi auty pohybujícími se. Ten před tebou jede cca 30m, náhle zpomalý a ty jedeš stejně, tak to spočítá, že kdyby si jel stejně, za 2sec by si byl v něm a podle času, co má přednastavený, buď zapípá nebo na to hamtne. Ale když zapípá, aut.natlakuje brzdy, pak stačí ťukbout a stojíš. Dnes cestou z práce centrem Prahy zase pípal. Ten předemnou si vzpomněl, že chce zaparkovat bez blinklu. Byl tak 20m předemnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se dostával na opravdu nebezpečnou vzdálenost cca 3-5m v rychlosti 80km/h Ale četl jsem zde, že u toho nesmíš ťuknout o brzdu. Možná i to bude ten problém. Ale ani na tuto vzdálenost prostě ticho a nevím jestli se má na palubovce něco rozsvítit . NA testovcí jízdě s Maxikem vše funkční. Nemám MaxiDot. JAk se jmenuje základní palubovka jsem nikde nenašel. Jestli vůbec název má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...