Přejít na obsah

Front Assistant


Jakub3211

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Mě teda asistent neukázal ještě nikdy nic a je zapnutý. Poprvé jsem ho zkoušel na dálnici, jel jsem 140 a dojel jsem auto, co jelo tak 110, trošku jsem se na něj nalepil a nic. Čekal jsem, že když je mezi námi mezera cca 7-8m, že to aspoň pípne. Ale jak tak koukám, co zde píšete, možná je to lepší, že o něm nevím:)

Jinak když jsem auto přebíral, nechal jsem se poučit o Frontu a pán říkal, že u Citiga to snímá laserem vše a u Fabie to funguje jako radar na kovové věci...

Editováno: , autor: Losky83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dalších milión detailů, které normální člověk vůbec netuší, pokud se tím nebude zaobírat:) Kurňa, nový auto je nový auto, ale když člověk vidí, jak ty auta jsou pořád chytřejší a na druhou stranu nechápavě hloupnou... Měl jsem si koupit asi toho P807 co jsem chtěl:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chtěl koupit místo ní Golfa VI Variant TDi. Do čtvrt mega jich je mraky, ale přes 100 tkm vždy na hrbu. Do města je vhodnější toto, hlavně je to nové.

Zrovna v pondělí jsem čekal v autosalonu, pán si objednával O3. Prodejce se ptal, jestli chce FA za 9tis. Prý, co to je. No když Vám do cesty vběhne zajíc nebo někdo skočí do silnice auto zastaví. Úplně špatně, na příčné a živé objekty to nefunguje. Jen to dopočítává rozdíl zpomalení obou aut a podle algoritmu se to ozve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návod tvrdí toto

 
POZOR
■ Dbejte všeobecných pokynů k používání asistenčních systémů » strana
112, v odstavci Úvod k tématu.
■ Systém nereaguje na objekty pohybující se vozovkou napříč nebo v protisměru.
 
Zaflekovat před přechodem ..., mě se to tedy neozval i když k situaci už došlo. Pak tomu člověk má rozumět :D
 
Editováno: , autor: Jan R.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On zas ten FA tak paranoidní není. Reaguje až v krajních situacích, třeba přiblížení ve vyšší rychlost bez toho aby ses dotkl brzdy. Samožrejmě ze občas to vyhodnotí špatně a spustí planý poplach, třeba objízdíš auto odbočujíci v levo trochu více natěsno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono najizdet na auto není to správné, protože auto před tebou jede stabilně a ty jsi ten kdo zrychlí, tohle má reagovat na předmět, který rychle změní, zpomalí, rychlost a přitom zpravidla ty jedeš stejně.. Pak má 3 stupně, bílá velká indikace na maxidotu, žlutá velká indikace na maxidotu a pak červená velká indikace na maxidotu.. Malá autíčka v místě celkového nájezdu km znamenají že není dodržena bezpečná vzdlalesnot mezi vozy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On zas ten FA tak paranoidní není. Reaguje až v krajních situacích, třeba přiblížení ve vyšší rychlost bez toho aby ses dotkl brzdy. Samožrejmě ze občas to vyhodnotí špatně a spustí planý poplach, třeba objízdíš auto odbočujíci v levo trochu více natěsno.

Pravda, ve městě por mě zcela běžné, kort ve špičce když specham.. To píská každou chvíli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že jsem rád, že to nic nedělá:) Když koukám, jak to občas nečekaně brzdí atd, tak si říkám, zda to spíš tu nehodu pak nezpůsobí:)

Návod něco tvrdí, ale pak praxe je jiná, tak si v tom pak vyberte. Evidentně ví jen hrstka lidí, jak to vlastně funguje a jestli vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On zas ten FA tak paranoidní není. Reaguje až v krajních situacích, třeba přiblížení ve vyšší rychlost bez toho aby ses dotkl brzdy. Samožrejmě ze občas to vyhodnotí špatně a spustí planý poplach, třeba objízdíš auto odbočujíci v levo trochu více natěsno.

To při objíždění auta se mi také nestalo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...