Přejít na obsah

Front Assistant


Jakub3211

Doporučené příspěvky

Ono najizdet na auto není to správné, protože auto před tebou jede stabilně a ty jsi ten kdo zrychlí, tohle má reagovat na předmět, který rychle změní, zpomalí, rychlost a přitom zpravidla ty jedeš stejně.. Pak má 3 stupně, bílá velká indikace na maxidotu, žlutá velká indikace na maxidotu a pak červená velká indikace na maxidotu.. Malá autíčka v místě celkového nájezdu km znamenají že není dodržena bezpečná vzdlalesnot mezi vozy..

 

Vysvětli mi prosím, jak jsou na černobílém Maxidotu zobrazeny ty barevné stupně?  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi na srnu FA nereagoval, respektive to bylo tak rychlé, že netuším, jestli reagoval. Každopádně srna vyskočila z boku přímo před auto, takže by nestihl reagovat ani sebelepší asistent... Včera jsem ovšem přijížděl k autu odbočujícímu vlevo, na místě, které dobře znám, takže jsem věděl kolik mám místa a na centimetry jsem věděl, že to vyjde a objedu ho. FA pískal, lehounce jsem klepnul po brzdě a byl klid. Opravdu stačí jen ukázat, že o nebezpečné situaci vím a FA do toho přestane kecat. Za mě naprostá spokojenost. Vždy, když mě upozornil, jel jsem jako čuně.

S ukazováním odstupu také spokojenost, byl jsem opět čuně a s bývalými auty jsem byl často nalepený za jinými, s FA jsem se naučil jezdit minimálně cca s vteřinovým odstupem, což je dobře pro všechny okolo i pro mě :)

Pokud někomu neukazuje ani odstup při nalepení ve 110 km/h tak je něco špatně, řešil bych servisem nebo mrknutím do nastavení, jestli náhodou nemají FA vyplý, pokud lze natrvalo vypnout, nevím, zda se nezapíná opět po nastartování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkusenost s FA:

1. nejake cune mi na plne udelalo mysku a zaradil se hodne blizko prede mne - FA zacal blikat na MD (nevim jestli i zvuk) a zaslapnul to

2. jizda po D1 (cca 120km/h), trosku jsem se lepil a v levo dole zacala sviti kontrolka nebezpecneho rozchodu

 

Takze za me celkem asi funguje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Většinou, když senzor "nevidí", tak hlásí FA: senzor nemá výhled (to by to mělo hlásit, když ho přikryjete tím alobalem). Mně to typicky hlásilo po chvíli jízdy ve vánici - nalepí se tam sníh a hotovo. Dneska na příjezdu po D1 do Prahy mi signalizoval odstup několikrát. Stačí, aby se někdo zařadil příliš natěsno před auto a reaguje to... Ten symbol "autíček" se objeví i se zapnutým Limiterem - "překreje" je to ostatní údaje (celkový nájezd / nastavenou rychlost).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...