Přejít na obsah

rozpěra předních tlumičů


zabiak

Doporučené příspěvky

Kroutí se méně karoserie. Na druhou stranu to má i negativa. Vem si, že když tě někdo napálí na jeden blatník, tak se hne i ten na druhé straně. Já bych si to do auta na běžný provoz určitě nedal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak jak píše AKA. Hlavní důvod, na co ta rozpěra slouží je přenést energii nárazu a zmírnit účinky případné kolize. (Ta tuhost karoserie se samozdřejmě také počítá). Druhá stránka věci je, že takto vybavené auto je potom co se týče nosníků - výstuh, předních blatníků... na odpis... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak jak píše AKA. Hlavní důvod, na co ta rozpěra slouží je přenést energii nárazu a zmírnit účinky případné kolize. (Ta tuhost karoserie se samozdřejmě také počítá). Druhá stránka věci je, že takto vybavené auto je potom co se týče nosníků - výstuh, předních blatníků... na odpis... -_-

Tak tak, ještě že jsem to tam neměl když mě vzal P309 na pravej blatník!!! :o

Celej předek by byl KO!!! :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nevim no, ja bych ji jen doporucil, auto je takovy pevnejsi, kdyz s tim clovek clouma, znat to rozhodne je. A s tou ranou z boku, krapet povera. Pokud to auto nedostane takovou prdu, ze to jde az na motor, pak je to v poho. Ta rozpera totiz neni namontovana na blatniku lol A pri vetsi rane uz se to skoro i ztrati, kdyz ma clovek pulku cumaku v prdeli i s motorem :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kroutí se méně karoserie. Na druhou stranu to má i negativa. Vem si, že když tě někdo napálí na jeden blatník, tak se hne i ten na druhé straně. Já bych si to do auta na běžný provoz určitě nedal.

A spodek se nehne když je spojený nápravnicí?

Prave, takze proto ji tam mam a sem rad ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže co jsme pochopil z prízpěvků je to kuli tomu, aby auto lépe sedělo v zatáčkách?

Takže když se míň kroutí karosérie tak auto lépe sedí?

Je to hodně znát?

Tady jsem našel nějaké další informace:

http://skodafavorit.cz/index.php?show=clanky&id=5

http://skodafavorit.cz/index.php?show=clanky&id=6

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jasně - je to tam proto aby se nekroutila karoserie a od toho se samozřejmě odvíjí lepší stabilita vozu. Já mam neseřizovatelnou - nemůže se ti tam nic povolit. Dává se to hlavně do silných vozů nebo přečipovaných kde dochází k většímu namáhání. Že se ti kroutí auto poznáš podle toho, že ti začne praskat barva okolo uložení předních tlumičů. Jinak to má nevýhodu při bouračce. Dokáže to nadělat velkou paseku - dostaneš ránu na levou stranu a ohne se ti i pravá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen se vtirnu s dotazem, co pak na to pojistovaci pri nehode kterou nezavinis a mas tam rozperu? je to neatestovanej doplnek a muzou podle me rict ze kdyby tam nebyla tak skoda na druhe strane vozu nevznikne a treba uhradej jen tu nabouranou stranu?

jen me napdad tenhle dotaz tak jestli nekdo vi, jinak samo ze se da vyndat po nehode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...