Přejít na obsah

Přední tlumiče - výměna


Patrik088

Doporučené příspěvky

potřeboval bych právě nějak zjistit jaké tam mají být...chapejte že výrobců je plno a at koukám na jakékoliv,tak píšou že jsou na moje auto nebo se dají použít..beru to tak že prodejci to moc neřeší,hlavně aby byl prodej....Originál přímo v servisu je taky možnost,ale ta cena :kol-26: .Např jsem se ptal na tlumiče a v autorizovaném servisu mi nejsou chopni říct od jakého výrobce jsou a cena za jeden tlumič 4600kč a přitom na internetu najdu Bilstein B4 ( prvovýroba originál) a cena je cca + - 1400kč...dost rozdíl...
děkuji.


Můžu ti doporučit http://www.cc-autodily.cz Tam mně podle VIN také poradili a vždy dodali přesně to co pasovalo. Editováno: , autor: PetrL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu ti doporučit http://www.cc-autodily.cz Tam mně podle VIN také poradili a vždy dodali přesně to co pasovalo.

Tak jsem to zkusil.Poslal jsem mu Vin a našel co potřebuji,ale co se tyče pružin,tak mi poslal na 1.4 a 1.6.Přeci diesel je težší a tyto pružiny tam podle mě byt nemohou...Ona totiž Etka nebo podle čeho to hledají,taky není dokonalá..Takže jsem tam kde jsem  byl....

Schválně mrkni co vyjelo podle VIN...

http://www.cc-autodily.cz/pruzina-predni-6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mé Oktávky(1Z5 TDI 4x4) mám problém, že při sjíždění z chodníku(ať už celou zadní nápravou najednou nebo jen jedním kolem zešikma) nebo třeba při přejezdu kolejí jde ze zadní části takový nárazový zvuk. Je to docela velká rána a vypadá to jako by se tlumič vracel zpět a "netlumil". Dělá to na levém zadím i právém zadním.

Demontoval jsem oba tlumiče a po odzkoušení se vrací pěkně pomalu. Protože jsem měl nové originál koupené, vyměnil jsem je, ale problém přetrvává. Žádné zlepšení. Sundal jsem i pružiny a kontroloval silentbloky v ramenou a tam také žádná vůle není. Jinak auto při jízdě "neplave" pěkně sedí. Jen si musím dávat pozor právě na sjíždění z vyvýšených míst(výjezd z garáže, sjezd z parkoviště z obrubníku, koleje, díry - i pomalé projíždění,...) Je to opravdu dost velká rána, když se kola vrací zpět směrem dolů.(Nahoru ne, tam to tlumí dobře).

Nutno jen dodat, že i přes to, že původní tlumiče(zadní) měly najeto 170 tisíc a byly hodně orezlé, tak se zdá, že fungují dobře. Takže je zbytečně neměňte!

Kamarád dal stejné auto jako mám já(4x4) do servisu Škoda s tím, že mu auto "plave". Tam mu vyměnili všechny tlumiče(prý dost velká pálka 15.tis Kč) a auto plavalo pořád. Pak mu prý jeho kamarád vyměnil stabilizátor za pár korun a bylo vše OK.! Takže ne vždy jsou to tlumiče. Zdá se, že na těchto vozech vydrží opravdu hodně.

Zpět ale k mému problému. Můžete někdo poradit na co se na zadní části zaměřit?Do Škodováckého servisu se mi to z pochopitelných důvdů dávat nechce.

 

tak kup tlumice pro 4x4 jsou delsi a pri maximalnim odpruzeni nejdou na doraz. Tuhle ranu to dela kdyz si lidi davaj podlozky pod pruziny aby meli vys auto, ale tlumice na to nestacej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Jakub Beneš:

No já tam právě tlumiče pro 4x4 koupil(originál). Billsteiny tam nejdou - jsou kratší. A stejně to dělá. Pod pružinami žádné podložky nejsou. Měl jsem je venku. No a když jsem je měl venku, tak jsem zrovna kontroloval i to gumové uchycení ramene a tam taky žádné vůle nejsou. Asi to bude problém jen u těch čtyřkolek, ale nikdo tu o tom nic nepíše.

Ty máš taky 4x4? Máš(měl jsi) stejný problém? V případě že ano, jak jsi jej vyřešil?

A co vy ostatní čtyřkolkáři? Jak jste na tom?

Dík moc za reakce.

Editováno: , autor: PetrL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Klon:

Já nejsem žádný servisman, ale pošli mně prosím typ tvého vozu a VIN. Kouknu se do Etky a dám ti vědět.

Když jsem v Etce hledal díly na své auto, tak tam také byly některé díly, které byly na více typů a právě v CC autodílech mně v tomhle rozhodování hodně pomohli a poslali skutečně ty, které tam pasovaly.

Možná by také bylo dobré poptat se v okolí na nějekého dobrého mechanika, který se zabývá právě Oktávkama. Tyhle chlapi jsou většinou lepší než kdejaký značkový servis Škoda. Možná ho budeš hledat hodně dlouho a možná také nebude zrovna v místě tvého bydliště.

Editováno: , autor: PetrL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem konečně zjistil vše co potřebuji...Napíšu jsem originální čísla,kdyby někdo měl zájem nebo problém s hledáním...

Díly jsou pro Škoda octavia II combi 2.0 TDI PD 103 kW.

 

1K0 411 105 BC - Pružina prední.Barevné rozlišení je : Fialová - Oranžová - Modrá - Modrá

 

6N0 412 249 C   - Axiální kuličkové ložisko

 

6N0 413 175 A   - Manžeta předního Tlumiče

 

1K0 412 331 B   - Uložení předního Tlumiče

 

1K0 412 303 B   - Doraz pryžový pro tlumič 70 mm

 

1T0 413 031 ?? - Přední Tlumič -  55 mm dole a na pístnici 25 mm

 

1K0 413 031 ?? - Přední Tlumič -  50 mm dole a na pístnici 22 mm ( Pravděpodobně pro nižší motorizaci )

 

Na konci čisel otazníky proto,protože zaleží pak na výrobci.. Já zvolil bilstein B4 ( O něco tvrdší ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Prosím o radu: Budu měnit přední tlumiče a nejsem rozhodnutej jestli koupit original plynokapalinove, nebo stačí plynové od firmy Bilstein B4. Pokud by nebyl rozdíl v ceně tak zásadní jaký je, tak bych určitě koupil original, ale když je cena Bilsteinu poloviční, zvažuji tuto možnost. Taky mě zaraži, že Bilstein jsou pouze plynové?? Myslel jsem, že je to plná náhrada za origo. 

 

Co se týče montáže, chci vše vyměnit doma - stahovaky pružin jsem objednal. Jen mám dotaz, jestli musím sundávat i těhlici, jak je uvedeno v některých návodech, nebo stačí pouze oddělat stab. tyčku od tlumiče, pak na těhlici povolit šroub pro uvolnění tlumiče a komplet tlumič i s pružinou vytahnout dolů. Je toto možné na obou stranách auta? Mám Octavii 2 1.8 TSI.

 

Spolu s tlumičema budu měnit i přední brzdy. Kotouče jsem vybral Brembo - max. Ale nejsem si jistej s destičkama? Bud koupím destičky také od Bremba nebo jsem zvažoval original. Nějaké doporučení ??

 

Děkuji moc

Editováno: , autor: Migen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny. Čeká me výměna předních tlumičů (najeto 120tis). Muj dotaz směřuje k tomu, jestli lze oba přední tlumiče vyměnit bez demontáže těchlic, poloos atd. Určitě to tady nekdo delal doma, tak musí vedet. Předpokládám, že stačí povolit a vytahnout šroub, který drží tlumič v těhlici, pak odmontovat vrchní čep stab. tyčky od tlumiče a nasledne povolit šrouby které drží tlumič v podběhu kola. Celek vytahnu. Nekde v navodu jsem četl, že se musí demontovat nábojový šroub, a z příčného ramene kloub náprav - je opravdu toto nutné??. Dekuji za jakkoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manžety na tlumičích jsou mastné, tudíš si myslím, že jstou tlumiče vyteklé. Taky když přejiždim nerovnosti, tak v tom trochu boucha. Řek bych že na 90%tlumiče. Přiručku naštudovanou mam - dle ní se pravě musi sundavat takřka těhlice. A proto se ptatm zde, jestli to nejde udelat jednodušej. Nekdy ty navody prostě přehani (dřiv jsem mel peugeota a dle navodu ste muslelo také sundávat kde co a nakonec stačilo povolit jen šrbou co drží tlumič v těhlci a stab. tyčku a tlumič byl ven). Každopadně, když jedu přez zvlněnou vozovku, myslim tim uplně hrbolky pul metra za sebou, tak jedno kolo uplne skače, proto si myslm že je to tlumičem - a měnit se musí oba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mierne zamastená manžeta ešte neznamená špatný tlmič..treba rozlíšiť,ako je to mastné (na porovnanie ti prikladám foto)

 

byť tebou,tak tie tlmiče skúsim niekde preveriť kde na to majú zariadenie..i búchanie môže mať viacero príčin (tyčky stabilizátora,zadné silenbloky ramien)

post-62595-0-64140600-1369478642_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu postupovat po častech. Take me totiž čeka vyměna předních kotoučů a brzd. JIž jsou na min. tloušce. Při brzdění se mi zda, jako by kolo vybrovalo. Pravě nevím, jestli to mám přičíst špatnému stavu brzd (již možná zkroucený kotouč) nebo jestli to muže dělat ten tlumič, nebo neco jineho. Prvně asi vymením brzdy, které vyměnit stejne musím, a uvidíme jak se to bude chovat. Pak už zbydou jen tlumiče, nebo max. nejakej čep, kterej to muže delat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

chystám se objednat nové přední tlumiče na mojí OCT II facelift 1.9 TDI combi (rv. 2009). Sportovní podvozek ne, snížený ne, paket pro špatné cesty ne. Na tlumičích je kód 1K0 412 021 JP. Podle tohoto kódu však v ČR nemůžu nic najít. Mohli byste mi prosím napsat číslo dílu?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...