Přejít na obsah

1.4 16V klepe


xman

Doporučené příspěvky

Tak jsem to teď nahrál ,ale narychlo mobilem (původně mono AMR) a nevím jestli je to reálné.Já tam ten zvuk slyším ,protože vím jak mi to u mýho auta cvaká.O víkendu to zkusím tou digi kamerou ,pak by ten zvuk měl být lepší. :feve:

Bohužel s toho záznamu nelze nic poznat-co tam paří a co né.Zkusím to o víkendu taky nahrát.Jsem zvědav jestli v tvém případě dojde na ty písty-to je můj tip od začátku.Jinak já klapu dál a dál.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

;)

zvuk je hodně zkreslený, uvidíme v sobotu, snad to bude lepší

Takže přátelé olá moje cvakání dávám do éteru v profi kvalitě.První polovina je nahrána zevnitř auta při otevřených dveřích ,tam to není tak slyšet.Od poloviny zvukové stopy je to vedle motoru.Tam už je to krásně slyšet.Co vy nato?Je to stejný zvuk s vaším? ;)

http://leteckaposta.cz/316823387 (mp3 320bitrate,48000sample).Přiložený soubor je ve větší komprimaci aby šel sem nahrát.

cvakot_small.mp3

Editováno: , autor: verich
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže přátelé olá moje cvakání dávám do éteru v profi kvalitě.První polovina je nahrána zevnitř auta při otevřených dveřích ,tam to není tak slyšet.Od poloviny zvukové stopy je to vedle motoru.Tam už je to krásně slyšet.Co vy nato?Je to stejný zvuk s vaším? ;)

http://leteckaposta.cz/316823387 (mp3 320bitrate,48000sample).Přiložený soubor je ve větší komprimaci aby šel sem nahrát.

Pěkně to cvaká.. Je slyšet kov na kov... Asi tam bude fakt někde nějaká vůle.. Musím si poslechnout svoje jestli mi to dělá, ale tuším, že je to tak první půl minuta, než se natáhne olej všude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže přátelé olá moje cvakání dávám do éteru v profi kvalitě.První polovina je nahrána zevnitř auta při otevřených dveřích ,tam to není tak slyšet.Od poloviny zvukové stopy je to vedle motoru.Tam už je to krásně slyšet.Co vy nato?Je to stejný zvuk s vaším? ;)

http://leteckaposta.cz/316823387 (mp3 320bitrate,48000sample).Přiložený soubor je ve větší komprimaci aby šel sem nahrát.

Je to dost podobný mojemu klepotu.Já mám trochu hlubší zvuk-takové tupější klepání.Ale ono to v reálu může nakonec bejt stejný.No opravdu jde o problém.Zajímá mě co na to Pava?

Editováno: , autor: mejfid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže přátelé olá moje cvakání dávám do éteru v profi kvalitě.První polovina je nahrána zevnitř auta při otevřených dveřích ,tam to není tak slyšet.Od poloviny zvukové stopy je to vedle motoru.Tam už je to krásně slyšet.Co vy nato?Je to stejný zvuk s vaším? ;)

http://leteckaposta.cz/316823387 (mp3 320bitrate,48000sample).Přiložený soubor je ve větší komprimaci aby šel sem nahrát.

tak tento zvuk uplne rovnaky aj u mna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě tu záruku využiju na 100%.Jen z principu to nenechám být.Dotáhnu to dokonce i kdyby měli měnit motor.Budu informovat. ;)

Jak jsem psal, po 8 000 km to samé, v záruce vyměněny včechny hydraulické zdvihátka a pořád stejné. V autorizovaném servisu řekli že nechat tak, že je to normální. Tak jsem řekl že ne že i když už je auto po záruce a má 13 000 km to chci spravit, tak konzultovali opět se Škodovkou a ti nařídili sundání hlavy a kontrolu pístů a válců. Prý se jim to stává že bývají vydřené válce a poškozená teflonová vrstva pístů. Pokud toto zjistí tak následuje výměna pístů a celého bloku motoru protože motor už nemá samostanté vložky válců. V pondělí mám volat do servisu tak jsem zvědavý. Dám vědět.Jsem z toho otrávený a nikdy více již Škoda!!!Problém je ovšem v placení protože je to nevyřešená záruka a oni chtěli, pokud nic nenajdou na válcích a pístech abyh práci hradil sám. S tím jsem nesouhlasil tak to musí servis konzultovat se Škodovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On opravdu ,ale nic jiného nemůže udělat,než Ti tohle napsat.Na řešení problémů je servis,teda jejich smluvní opravna,která je zastupuje.Ty si můžeš vybrat,kterou chceš.Boleslavští technici komunikují pouze se servisy.Je na to sistém,který funguje.Když nebudeš někde spokojen,můžeš si stěžovat na zákaznické lince a tohle oni řeší.Technické problémy -nikoli.

Já jsem ten tvůj dopis poslal ne na péči o zákazníky ale na technické oddělení v Mladé Boleslavi a p Brojer mi napsal to samé co tobě. Má to asi uloženo a píše to všem stejmě.. Jsou to parchanti a chtěko by to udělat nepěknou reklamuŠkodovce ať mají problémy s prodejí aut a lidi se vykašlou na Škodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, po 8 000 km to samé, v záruce vyměněny včechny hydraulické zdvihátka a pořád stejné. V autorizovaném servisu řekli že nechat tak, že je to normální. Tak jsem řekl že ne že i když už je auto po záruce a má 13 000 km to chci spravit, tak konzultovali opět se Škodovkou a ti nařídili sundání hlavy a kontrolu pístů a válců. Prý se jim to stává že bývají vydřené válce a poškozená teflonová vrstva pístů. Pokud toto zjistí tak následuje výměna pístů a celého bloku motoru protože motor už nemá samostanté vložky válců. V pondělí mám volat do servisu tak jsem zvědavý. Dám vědět.Jsem z toho otrávený a nikdy více již Škoda!!!Problém je ovšem v placení protože je to nevyřešená záruka a oni chtěli, pokud nic nenajdou na válcích a pístech abyh práci hradil sám. S tím jsem nesouhlasil tak to musí servis konzultovat se Škodovkou.

Co já vím, tak na pístech žádná teflonová vrstva není. Navíc verichovi to dělá od nova, tak se to nemělo ani kdy vydřít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám stanovisko od servisu úplně to samé jako Vlastik1.Mám si určit termín kdy tam auto dám.Prý tam bude týden :kuk: (naštěstí plná záruka)! Tak musím počkat až bude teplejc ,abych mohl do práce na motorce.Doufám ,že až bude teplo ,že tam to cvakání bude (před opravou) ,abych věděl ,že ta oprava pomohla.

Editováno: , autor: verich
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám stanovisko od servisu úplně to samé jako Vlastik1.Mám si určit termín kdy tam auto dám.Prý tam bude týden :kuk: (naštěstí plná záruka)! Tak musím počkat až bude teplejc ,abych mohl do práce na motorce.Doufám ,že až bude teplo ,že tam to cvakání bude (před opravou) ,abych věděl ,že ta oprava pomohla.

Verich napiš mi svoje telefoní číslo. Rád bych ti zavolal a opravu s tebou konzultoval. Jsem na tom stejně jako ty.Odkud jsi? Já jsem z Uherského Hradiště. Jo a dej to auto do servisu raději hned dokud je chladno. V teplém počasí je klepání méně znatelné. Moje tel číslo 604 608639. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám nové stanovisko co se týká klepání motoru za studena.

Po dlouhé konzultaci s opravnou, kdy po mě požadovali náhradu za kontrolu pístú a pístních řepů pokud nic nenajdou, tak škodovka rozhodla, že bude veškerou opravu hradit .V pondělí přistavuji auto do servisu na kontrolu pístú a pístních čepů, popř jejich výměnu. Pokud prý se nic nezjistí, půjdou dále třeba na ventily a pod,až třeba k výměně celého motoru. Servisy se s tímto ještě nesetkaly, tak koumají. Jak budu něco vědět napíšu všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bolo by zaujimave zistit ci to robi urcita seria motorov alebo ako to je, ci to robia serie AU, BB alebo vsetky spolu.

p.s.: oplati sa im v tom motore vrtat a vymienat to ked mozu dojst do statia vymeny motora, nie je lacnejsia varianta vymenit motor a je potom nech si skumaju a zistuju pricinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sérií to asi nebude, protože já mám BKY rok výroby 2005 a jak píše Verich, ten má rok výroby 2006 a klepe nám to stejně jako starším typům AUA. AUB, BBY a pod.

ono to bude klepat iba nejakym seriam s vyrobnym cislom. lebo mam 2002 AUA a zatial klop, klop, klop nic a to ma nabehane 95tkm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes v servisu. Vyměněny pístní čepy, ale jelikož je to komplet, tak i s písty.Staré písty měly poškrábaný teflon -rýhy a hodně karbonu na sobě.Byly vyfoceny a poslány do škodovky. Těm se pošrábané písty s rýhama nelíbí a říkali, že asi dají nový celý motor.Zatím rozhodují a nerozhodli jak bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...