Přejít na obsah

1.4 16V klepe


xman

Doporučené příspěvky

ahoj, ten přípravek tam naleju jak pojedu na dovolenou nebo pro jistotu až z dovolené cesta 180km , mam tam nyní olej helix 10w-40 , jak je pořádně zahřátý motor tak to klepe jen tak slabě v zátahu to je jak pila/ samopal-uzi/ nevím k čemu to přirovnat , je to slyšitelné při staženém okénku řidiče  2a3 převodový stupeň  přidání plynu  , jinak to klepe u válce co nejblíže  rozvodů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím chcem sa spýtať na ten klepot, mám sice motor BXW fo fabii 2 ale tie motory sú podobne. Mne to klepe len keď motor je na voľnobehu a to po dlhej jazde keď je olej dobre zahriatý vtedy to klepe najviac v pravidelnom intervaly. Je to tou teflonovou vrstvou na piestoch alebo pri motore BXW to môže byť aj niečo iné ?? Motor má nabehaných 193tkm začalo to asi tak pri 188tkm. Olej nežerie spotreba je fajn výkon tiež v poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, 

 

pročítal jsem celé toto téma, ale stále nedokážu určit, který z problémů trápí mojí Fabii (1.4 16V, 55 KW, AUA, 140 tis. najeto).

Po nastartování je motor hodně hlučný - klepe, otáčky dost vysoko (tak kolem 1500) a klepe se i celé auto (aktuální spotřeba začíná na nějakých 1.8l/h). Nějakou dobu trvá (tak 3-5 minut), než se otáčky sníží pod 1000, spotřeba klesne na 0.7 - 0.8 a auto se přestane klepat. Je možné, že při startu vynechává jeden válec? 

 

Další věc je to samotné klepání. Motor klepe nejvíc při startu, potom už méně. Hydroštely? 

Při přidání plynu klepe taky, nejvíce je to znát na nižší rychlostí stupně (2 a 3), ale klepe na všechny rychlostí stupně a vždy pod plynem. Nedokážu rozpoznat jestli klepání při startu motoru je to samé co slyším při přidání plynu, ale asi ne. Nemohli by to tedy být ty písty? 

 

Co jsem tak hledal na youtube, nejvíce se to blíží svým chováním asi tomuto videu, ikdyž u mé Fabie to není podle mě tak hlasité. 


Auto už se takto nejspíše chovalo při koupi, ale neslyšel jsem to. Od koupě byli měněny rozvody, olej, filtry. Pak ještě pár věcí z přední nápravy. 

Aktuálně chci udělat výměnu svíček - mohlo by pomoci alespoň na to klepání celého auta při startu nebo ne?

 

Vím, že se tyto věci těžko popisují, proto budu rád i za nějakou radu, kam s tím zajet, kde s tím mají zkušenosti. Toto jsou zřejmé známé vady tohoto motoru, tak bych rád zajel někam, kde se s tím setkávají dnes a denně a nebude pro ně problém rozpoznat o co se jedná. 

 

Díky za rady. 

Editováno: , autor: Rendy-4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svíčky ti nepomůžou od klepání, ale možná ti pomůžou od možného vynechávaní válce. Co dělá auto když to prudce vytočíš za jízdy? poškubává nebo něco takového?

 

Co se týká klepání, tak u 16V Fabii je to normální, po zahřáti motoru by ale už nemělo být klepání slyšet a měl by být pěkný zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najeto 140 tisíc. 136 při koupi, ale může to být stočené. 

 

Taky si myslím, že se dost možná potýkam s obojím najednou. To, že to klepe při startu by mě ani tak netrápilo a nebál bych se s tím jezdit. 

Mnohem víc mě trápí právě to klepání za jízdy, pod plynem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec mi v jednom zdejším servisu bylo sděleno, že má motor hodně nepravidelný chod a klepání může jít i od převodovky. Auto mi dělá hrozné zvuky i při plném rejdu pod plynem (třeba na parkovišti). Měl být vyměněn homokinetický kloub, ale servisák ho tam nakonec ani nedal, protože je prý jak nový. Zvuky jsou podle něho právě od té převodovky. Stejně tak je zvláštní, že auto táhne pořád doleva, geometrie byla dělaná před měsícem a včera kontrolována - prý je uplně v pořádku, pneu jsou jak nové, obě stejně nahušťěné. Dokonce jsem nechal kontrolovat i jestli se nepřibržďuje jedno kolo - také ne. Myslí si, že auto bylo bourané a dostalo ránu. Ono to totiž vypadá, že je to i celé nově stříkané. Auto jsem koupil v bazaru před dvěma měsíci a rád bych ho reklamoval nebo úplně odstoupil od smlouvy. Bohužel marně hledám nějaký důkaz toho, že auto bylo opravdu bourané. Auto bylo dovezené z Německa, dostal jsem starý okopírovaný technický průkaz i se jménem bývalého majitele. Toho (tu) jsem kontaktoval přes Facebook a žádal o sdělení nějaké historie vozu, neodepsala a po druhé žádosti o přátelství si mě zablokovala. 

Neexistuje nějaký systém pro kontrolu VIN, který by byl schopný vyhledat případnou bouračku nebo opravy? Jsem ochoten do toho vložit i nějaké peníze. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontaktovat německou pojišťovnu, u který bylo auto pojištěný tam - měli by mít záznamy o jeho historii. Která pojišťovna to byla by mělo jít zjistit pomocí původní RZ, VIN auta nebo jména a adresy majitele přes obdobu naší "čapky" = České Asociace Pojišťoven  http://www.cap.cz

-  pomoct s kontaktem by mohla právě ta česká asociace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisu mi ještě bylo doporučeno navštívit laserovou geometrii. Prý by se tam dalo zjistit, jestli ta přední náprava dostala ránu a proč mi to táhne doleva. Případně z toho mít i nějakou páku na zdejší autobazar. Myslíte, že to opravdu něco ukáže? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouku, nepřeháněj to s přísností - mladej si přišel pro radu jak naložit s autím, který se mu nezdá bejt košer, tak sbírá určitej komplex informací, na základě kterejch by mohl šmejdům jejich podvod omlátit o palici, tudíž určitá míra tolerance by byla na místě... Ano, podrobnosti probírat tam, ale základní info může dostat i tady - dejme tomu, že to bude OT, ale v souvislosti s ošmejdovanou károu bych to tolik nehrotil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych byl drsoň, bylo by to smazáno bez té mé prosby. A jelikož se tady pohybuji již nějaký ten pátek, vím, že to nikdy neskončí u jednoho, nebo dvou OT příspěvků, kde by se dalo přihmouřit oko. Bohužel. Jinak to zde díky neukázněným členům nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

zdravím chcem sa spýtať na ten klepot, mám sice motor BXW fo fabii 2 ale tie motory sú podobne. Mne to klepe len keď motor je na voľnobehu a to po dlhej jazde keď je olej dobre zahriatý vtedy to klepe najviac v pravidelnom intervaly. Je to tou teflonovou vrstvou na piestoch alebo pri motore BXW to môže byť aj niečo iné ?? Motor má nabehaných 193tkm začalo to asi tak pri 188tkm. Olej nežerie spotreba je fajn výkon tiež v poriadku.

 

 

Vedel by niekto povedať čo by to bolo ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do 186tkm tam bol 5w-40 vzhladom na to že som jazdieval dosť často krátke jazdy a aj v zime tak som dal 0w-40. Niektoré zdvihatka po tých km sú už KO klepú aj pri zohriatom motore pri miernom pline, to dúnenie je len na volnobehu.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Já mám Fabii II 2007, 1.6 16v(BTS), najeto 91.000km a taky si za studena po startu klepe. Hlavně je to slyšet, když teploty klesnou k nule. Neřeším to. Na ruských klubech řeší něco podobného s motorem 1.6 16v(CFNA), který se liší filtrem oleje a tam se jedná o poškozenou teflonovou vrstvu na pístech. Je to asi kosmetická vada, ale u nich když jsou teploty i okolo -35st, tak je to hodně znatelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jo. Jako zajímalo by mě, kam až to může zajít. Podle mě hlavní těsnost spočívá v kroužcích na pístu. Pokud na pístu není teflonová vrstva, tak to má za následek jen klepot za studena. Tím chci říct, že možná proto tam ten teflon je a to je jeho účel. Omezit klepot za studena.

Editováno: , autor: Jiri.F
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty písty už dávno nemají čistě válcovej tvar, jako mívávaly snad ještě u favorita - už dávno jsou v místě ojničního čepu zúžený a průměr zhruba odpovídající vrtání válce má jen asi 2cm vysoká horní část. V momentě, kdy je motor studenej a ještě nemá plně namazanej pístní čep, dochází k "viklání" pístu ve válci a k dotyku jeho spodní části se stěnou válce. Aby píst neodíral vložku, je na ně nanášená kluzná vrstva - teflon, protože je dostatečně tepelně odolnej. Když se používá olej s moc vysokou viskozitou za studena, nestihne se pístní čep dost rychle rozhejbat ("slepí" se píst s ojnicí) a prostě si "škrtne" o válec. Párkrát při malejch startovacích otáčkách to vrstva snese, ale když to trvá moc dlouho nebo se to opakuje za studena moc často, tak se holt ten teflon odrhne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je vyčerpávající odpověď :kol-47:. To s tím pístem, že je zůženej, vím. Každopádně v motoru 1.6 16v BTS, už vložka podle informací není, takže čekám na spotřebu oleje a půjde z domu. Novej blok, nebo výbrus a písty, opravdu pořizovat nechci :kol-72: . Zatím spotřebu oleje (Shell helix Ultra 5W40), mezi každými 10.000km neregistruji, takže to zatím asi nebude taková pohroma. Ale asi je to jistojistě konstrukční problém a jen výměnou podle mě stejně nelze odstranit. Možná na nějakou dobu, než se teflon zase strhá?

Editováno: , autor: Jiri.F
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...