Přejít na obsah

Odírání laku těsněním dveří


Woody

Doporučené příspěvky

Nechci vyvolat polemiku, ale moje oprava rámu dveří (viz výše) nevyžadovala lakovat takové plochy jak uvádí "Miklisek". Faktura opravy včetně lakování byla vystavena na částku 3.176 Kč, takže se rozhodně kůli rámu dveří nelakovalo cca 20% plochy auta.

 

No nevím no, tvůj případ lakování je jiný. Já mám rýhy v laku téměř až za hranu rámu dveří. nevím jestli by to šlo udělat do té hrany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spravne se nikdy nestrika jen jeden dil, mel by se udela rostrik do okoli aby to nove lakovani nebylo videt. Mas starsi lak, novy lak neni 100% identicky co z fabriky apod. Strikat jen dil si muzes dovolit pouze opravdu u uplne noveho auta nebo jen par mesicu stareho.

Tak mi to bylo vysvetlovano od autolakyrnika.

Proto mi skoro spravnejsi prijde ta Mikliskova varianta lakovani. Treba i pri skrablych jednech dveri se stejne strika temer cely bok auta s rostrikem az do blatniku.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Miklis kdyz na to prijde, studoval jsem navod a v nasich prvnich navodech se nepise nic o tom ze by si nemel nicim osetrovat tesneni, ale v podstate naopak. Tedy kdyby byly keci o silikonu, muzes se tim ohanet. Dokonce se tam nepise nic o tom ze to musi byt propravek zn. Skoda. Mrkni schvalne uvidis. Str. 110.

post-10015-1445197567,9679_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím jsem myslel, že by to mohli na to navlíknout, že mazání se týkalo jen vysloveně čistě a jen z pryže. Což tohle vnější není. Je jasné, že by to bylo slovíčkaření, ale papírový návod mám jen jeden bez aktualizace. A v APK Škoda service je při stažení příručky uvedeno: vyberte návod nejblíže datumu výroby vašeho vozu. Což je v našem případě verze 11/2012.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam tistenou tu co mam a to plati. Co maji jinde me nezajima. Ale mas pravdu. Uz jsem jednou podobne zazil u Renaulta, ale hadal jsem se dk krve az jsem vyhadal v prodlouzene zaruce nove vnitrni zpetne zrcatko. Ac to neuznali tak v ramci dobrych obchodnich vztahu a bla bla bla. Stalo tisic Kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem si toho zatím u sebe na autě nevšiml. Mám 07/2013... ale poctivě při mytí myju i tyto plochy. Tak je možné jestli to nedělá prach který tam zůstává a dře se mezi těsněními a lakem. Také to může být malinko jiným slícováním atd, atd... navíc dveře se postupem času deformují/sedají si tak je možné že nás to čeká všechny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dnes mi telefonovali výsledek jednání se ŠA. Varianta 1: přelakovat tzn. vč. vybroušení a kytování, nové těsnění, usazení dveří, plná záruka na lak. Varianta 2: výměna těsnění, usazení dveří a podepsat, že souhlasím se ztrátou záruky na lak a rezivění tohoto místa a zadního blatníku {to bych asi chtěl přesně specifikovat, protože tohle místo nemůže mít přeci vliv na rezivění třeba zadního lemu blatníku}. Vzhledem k mé služebce se to bude řešit až v listopadu. Třeba do té doby bude další varianta těsnění..... Osobně asi do laku celého zadku i přes ztrátu záruky nepůjdu.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lakování se neboj, mě v záruce lakovali LZ blatník. Byla tam z výroby zalakovaná nějaká mucha, nebo nějakej podobnej bordel. Nic nepoznáš. Přechody mezi opravovaným a původním místem není vidět.No a když bys to prodával a kupec měřil tloušťku laku a myslel, že je to bouračka, není nic jednodušího, než si to ověřit u každýho prodejce ŠA v jejich databázi. Když to nepřelakuješ, nepoznáš, jestli to nalícování

dveří a novy těsnění problém vyřešilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím ještě těsnění nebylo v laborce. Tohle vše je ještě jen z ústního jednání mého servisního technika s lidmi ze ŠA na té jejich technické slezině kdesi v Liberci na začátku týdne. Zkusím zjistit reference na tu jejich lakovnu. Ale snad v tomto ohledu mají přesné pokyny automobilky jak a co a kam až lakovat a není to jen o libovůli lakýrníka. Je to možný, aby lakování a práce okolo trvaly 10 dnů, jak mi tvrdili? Nepovezou to nakonec do Bolky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...