Přejít na obsah

Odírání laku těsněním dveří


Woody

Doporučené příspěvky

 

Co založit na toto téma samostatné téma a přesunout tam příslušné příspěvky (počínaje č.327) a dát pak do tématu Vady a neduhy odkaz? Navrhuji název Odírání laku těsněním dveří.

miklisku dobrý nápad. A pro ostatní - OT jsem sem ani nepřesunoval. V původním tématu to ještě doupravím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

woody: podivej, ja jsem za to auto zaplatil 300 tis. a nepredpokladam ze auto teto velikosti a vybavy za tuto cenu bude vrchol kvality. Nikdo snad neceka, ze s timhle autem najezdi pul milionu a vydrzi mu 20 let. A nezlob se ne me... tohle opravdu nepovazuju za problem. Je to kosmeticka zalezitost, ktere si vsimnes az kdyz te na to nekdo vylozene upozorni a jeste se na to musis divat z 15 cm. Podobnych veci [ hlavne na mistech kam nevidis ] bude hromada... a netyka se pouze tohoto auta. Driv ti zhnije kapota, soucasti podvozku, blatniky, prahy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, jestli se mám radovat..... Reklamace uznána, byli se na to podívat odborníci ze Škodovky. Rozhodnutí je to, co se tu probíralo:

- přelakovat komplet bok až ke světlům a nárazníku (takže možná i až do linie střechy z boku?)

- výměna těsnění a staré těsnění půjde do laborky. Doufám, že namazání silikonovou vazelínou pak nebude precedens, aby reklamaci neuznali. Každopádně se pak kdyžtak budu ohánět RAPIDem kolegyně, že to odření má taky a těsnění nikdy nemazala.  

Na vyřešení reklamace je 60 dnů, dostanu náhradní auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím, jestli se mám radovat..... Reklamace uznána, byli se na to podívat odborníci ze Škodovky. Rozhodnutí je to, co se tu probíralo:

- přelakovat komplet bok až ke světlům a nárazníku (takže možná i až do linie střechy z boku?)

- výměna těsnění a staré těsnění půjde do laborky. Doufám, že namazání silikonovou vazelínou pak nebude precedens, aby reklamaci neuznali. Každopádně se pak kdyžtak budu ohánět RAPIDem kolegyně, že to odření má taky a těsnění nikdy nemazala.  

Na vyřešení reklamace je 60 dnů, dostanu náhradní auto.

Miklisku, to jako cely bok to myslíš i dveře a přední nárazník?

A jak to že 60 dnů na reklamaci, ty jsi souhlasil s prodloužením zákonné lhůty 30 dní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak píšu, radost z toho nemám, ale asi to jinak nejde. A ta folie bude takový DODO, nebude to fungovat, bude se na hranách držet špína. A odírá se plocha nejen pod těsněním při zavřených dveřích, ale těsnění zanechává stopu i na viditelné části karoserie.

Bude se nejspíš stříkat zadní blatník, C sloupek a nejspíš lem střechy až k zrcátku, kde je spára předního blatníku a samozřejmě spodek. Nedovedu si to představit jinak, kde by končila hrana nového laku, aby to nebylo vidět. Auto má být v servisu 10 dnů, takže jednoduchý to rozhodně nebude......

 

60 dnů mají na opravu od minulé soboty. kdy to servis poslal. Nevím proč, asi je to kvůli tomu lakování. Mají to prý tak od Škodovky. Víc jsem se neptal a nebudu to nijak hrotit, pojizdný budu, a předpokládám, že o dobu strávenou v servisu mi záruku prodlouží.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná se zeptám blbě, ale nestačí vyměnit jenom těsnění ? možná to nestačí kvůli laku který už je narušený...

 

Já osobně do záruční opravy nepůjdu a to z několika důvodů. Nevěřím že to pomůže - to by se do aut musela dávat nyní jiná verze těsnění. A je otázka, jak moc dobře to nalakují...

 

Takže buď se na to vykašlu, nebo zkusím dát nějak elegantně folii...

 

příští týden jedu na výměnu oleje, tak se schválně zkusím zeptat servisáka, jak popíchnout Škodovku, aby se o problému co nejvíce vědělo...

 

PS: zejtra půjdu na vývoj se poradit s klukama, co by šlo udělat s těsněním, aby k prodírání nedocházelo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ti z pozice konstuktéra můžu říct hned. Musel by se změnit tvar, protože těsnění prostě na kastli v tomto místě enormě tlačí. Je tam menší vzdálenost mezi rámem okna a karoserií než je nad hranicí odřeniny. Nebo by musela tahle část těsnění být hoooodně měkká a to nevím jestli půjde výrobně vyřešit.  

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neco mi rika, ze cele tohle lakovani muze byt zytecne. Co kdyz to nepomuze a za dva roky to tam bude zas? A muze se stat, ze to nebude tak dobre nalakovane jak z vyroby. Co kdyby ti zatim jen vymenili to tesneni (pokud teda maji nejakou novejsi verzi) a za rok se porovna (podle fotek) jestli se to zhorsilo nebo ne. A kdyz ne, tak se to nalakuje, kdyz jo, tak budou menit tesneni dokud se to nebude zhorsovat. Jinak muzes lakovat taky do nekonecna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to zapeklitý problém, ale hold někdo průkopníkem zase musí být, tedy pokud už se Miklis rozhodl, tak ať to dokončí, ať pak máme z čeho my ostatní čerpat. Já jsem zvědav jestli bude mít nějaký důsledek léčebná kůra v podobě Panoilu. A až na základě toho se rozhodnu, i když má už po záruce, ale to by v tomto případě nemuselo mít vliv a ze zkušeností se silentblokem vím, že pak se bude Mikliskovo VINko jako řešeného vozu hodit v případě problémů s řešením, jako že ty problémy čekám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...