Jump to content

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter

sk0d@

Recommended Posts

1 godzinę temu, pizzamann napisał:

Zdravím, používal jsem caristu cca 3 roky zpět a už si to moc nepamatuji. Mám vypnutý startstop metodou A na 12.1, když to chci zrušit tak postupují jak? Vracím to na jinou hodnotu nebo jak ?Děkuji za radu.

Disable auto start/stop system (method A) (may not work on 2019+ models)

*YES (12.1V LIMIT)* / YES (12.0V LIMIT) / NO (9.0V LIMIT) / NO (8.2V LIMIT) / NO (8.0V LIMIT) / NO (7.8V LIMIT) / NO (7.6V LIMIT) / NO (7.4V LIMIT) / NO (7.0V LIMIT)

Musíte se vrátit na 7,6V

• Thanks 1

• 4 weeks later...

Zdravím, 

caristu mám už ve starší verzi, dříve jsem ji použil jen na základní věci jako možnost zavření kufru i vzdáleně a tlačítkem v autě, nebo možnost zamknout i s nastartovaným motorem, ale měl bych dotaz na 2 věci, zda nějak půjdou, třeba v nové verzi, nebo zda už chci moc

1) v režimu ECO je nastavený limit 130km/h pro jízdu na neutrál, při jeho překročení se automaticky zařadí rychlost. Jde ten limit nějak zvednout?

2) Mám DSG, adaptivní tempomat, asistenta jízdy v pruhu, ale nemám asistenta jízdy v kolonách. Fyzicky si myslím že to auto splňuje, jde to nějak zapnout?

Díky

• 2 weeks later...
Godzinę temu, juraj79m napisał:

Ahojte, ktorú položku mám nastaviť, aby pri denných svetlách sa zapli aj zadné svetlá? Skúšal som všetko ale neviem na to prísť. Mám Fabiu 3.

Lights: Daytime Running Lights (DRL)

Scandinavian DRL: daytime running lights activate taillights and parking lights

*YES* / NO

před 50 minutami, juraj79m napsal:

To som skúšal, ale zadné svetlá svietili potom stále, aj keď som dal prepínač svetiel na nulu...

Však ano, DLR svítí ikdyž je vypínač na nule, proto svítí i zadní světla. Jinak ten "Scandinavian" režim způsobuje to, že svítí i osvětlení interiéru a SPZ, potom je tam něco jako "Left" a "Right real light" nebo tak něco (jsou to dvě volby) kdy každá rozsvítí příslušné zadní světlo spolu s DLR bez osvětlení interiéru a SPZ.

Řešil jsem také svícení zadních světel při DLR a skandinávský způsob mi nevyhovoval, neboť trvalým rozsvícením spínače bych přišel o kontrolu nad rozsvícením světel. V Carista v položce: LIGHTS: DAYTIME RUNNING LIGHTS jsou položky které to umožňují nastavit včetně intenzity podsvícení. Printscreen přikládám. Funguje mi na Superbu III 11/16.

Screenshot_20210904-102910.png

Screenshot_20210904-102407.png

PS: A ještě se dá nastavit intenzita světla, já mám 60%. 

Edited by Mira96
doplnění info

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By spof
      Nabízím dodávku a montáž tažných zařízení nejen na vozy Škoda. Nabízím i konzultaci při výběr vhodného tažného zařízení a elektroinstalace po telefonu.
      Svým zákazníkům nabízím i telefonickou podporu při montáži tažného zařízení svépomocí a to i o víkendech.
      Disponuji kódovačkou Westfalia pro správné offline nastavení řídících jednotek vozu pro jízdu s přívěsem. Dále plnou oficiální a vždy aktuální verzí programu VCDS.
      Zde mohu nabídnou dokódování některých funkcí a nastavení.
      Také na mě můžete směřovat všechny dotazy týkající se tažných zařízení formou soukromých zpráv.
      Pneuservis provozuji jako doplňkovou službu zákazníkům. 
      Dále po dohodě provádím výměny olejů, filtrů, menší opravy podvozku, brzd, výfuku a podobně - v podstatě rychloservis.
      Vše v Havlíčkově Brodě.
      Kontaktní telefon: Luboš Vácha 604 529 753
      www.tazny.cz
    • By Michael11
      Dobrý den, jelikož jsem to nikde na fórech nenašel, tak to sem přidám. Co vše se dá na S2 před fl. upravit přes Caristu.
      Rovnou bych se rád zeptal zdali, když u kolonky Electronic differenciál lock (if equipped) dám enabled, aktivuji tím XDS?
      Děkuji

• By ferda25
      Co lze zatím nastavit kódováním na nové Scale:
      1. volby ESC Sport /OFF
      2. zadní světla s denními + možnost vypnout/zapnout denní světla
      3. akustická signalizace odemčení/zamčení vozu
      4. dálka funkční i při nastartovaném motoru
      5. vypnout start/stop
      6. kufr zavírá krátkým stiskem + dálkou ze stejné vzdálenosti jako lze páté dveře otevřít
      7. položka: "Množství k čerpání" v palubním počítači
      8. protočení ručiček po zapnutí zapalování
      9. aktivace čtení značek + přepínání dálkových světel(to jsem nemohl otestovat) 
      10. paměť nastaveného jízdního módu

Většina funkcí se aktivuje hodně podobně jako u celé platformy MQB u některých to dá jen trochu víc hledání, ale i BCM 2Q0 je strukturou hodně podobná BCMku 5Q0 od softwaru 0200

Bylo by zajímavé zkusit dodělat VIP pedál, zda i BCM typu 2Q0 ho bude podporovat, kessy ho podporuje.

Co jsem trochu postrádal bylo menu asistenti řidiče v jednotce MIB, jak bylo původně, nyní je přímo položka v hlavním menu: Asistenti řidiče
    • By Saidlik
      Zdravím,

mam fabii 3 combi 1.2 - 2016. Bourana na pravý zadek mou nepozorností. 

vystrelil mi stropní airbag i airbag u sedadla spolujezdce. Auto nejdříve šlo bez problému nastartovat, nyní nejde - točí, ale nenastartuje.

na fórech jsem se dočetl ze při vystřelení airbagů se zablokuje přívod čerpadla aby neunikalo palivo, takže logicky auto nejde nastartovat. 

Má otázka zní, lze ho nějak referovat mimo smazání crash dat přes diagnostiku? Napr renault, ford na to mají sekvenci klicku nebo tlačítko. Potřebuji auto převést ke klempiri. 

zadruhe, pokud nejde, přijede mi někdo s diagnostikou, nebude ten samy problém i poté? Jelikož stropní a v sedadle budeme měnit až po návratu od klempire. 

Případně mě opravte, jestli se v něčem pletu. Děkuji moc za každou radu :) 

• By PTiCA
      Pro známého jsem učil nové ovladače. Rovnou jsem udělal screenshoty kdyby to někoho zajímalo.

Použil jsem jako návod přiručku VIS (Vag Info System)

Spojit se s řídící jednotkou 09 - centrální elektrika 10 - Přizpůsobení kanál 00 - Vložit hodnotu: 000 (Testovat -> Uložit) 10 - Přizpůsobení kanál 01 - Vložit hodnotu: celkový počet klíčů (například pro 3 klíče zadat: 003) (Testovat -> Uložit) do 3 s po uložení hodnoty postupně stisknout tlačítko (Zamkni) na dálkových ovladačích Hotovo  

`
      Poznámky:
      Musí se přizpůsobit všechny (tedy i již fungující) klíče Je možné přizpůsobit max. 8 klíčů  
  • Create New...