Přejít na obsah

Aplikacia Carista OBD2 + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

Predpokladam, zes vybral Bluetooth ELM, ne wifi. A v tom pripade uz bude treba, aby se do reseni zapojil nejaky odbornik 🙋‍♂️🤔 Ja jsem jen chtel, abys mel tady z fora nejakou reakci a nebyl na to sam. A jeste jeden posledni napad : zkus to v jinem aute, jestli Carista naskoci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná tvůj adaptér nepodporuje všechny příkazy, které nová Carista používá. Vyzkoušej ELM327 Identifier co ti ukáže, pokud nebudeš mít zelené všechny příkazy do verze 1.4 tak je to tím. Předchozí verze Caristy třeba nemusely používat všechny ty příkazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtel bych podekovat za pripravu souboru a sdileni jednoducheho postupu, co s tim :)

 

z neceho jsem nadsen

- zruseni pipani vika kufru

- zhasnuti dennich svetel pri rucni brzde a ovladaci na 0

- prime ovladani plynu (odezva plynoveho pedalu)

(luxus, auto konecne dela, co ma .. negativa jsem v kolone ve meste s adaptivnim tempomatem nezaznamenal)

- zruseni polozek z budiku - telefon, eko spotrebice (virtual kokpit)

- zruseni zobrazeni kompasu z horni radky budiku (virtual kokpit) (VRACENO, vysvetleni nize)

- zadni svetla spolu s dennim svicenim (mam LED .. premyslel jsem nad tim a nenasel jsem negativa ... )

- zapnutí vyhřívání volantu v závislosti na jeho teplotě (to se dnes udělalo, tak funguje :) )

 

co naopak nedocenim

- ukazatel dotankovani (virtual kokpit)

(ukazuje 50, dotankuju 60 nebo mi po 200km ukazuje 10l .. ) proste je o 10l mimo .. 

- blikani start tlacitka mi prislo jako by to byla vylozene chyba v matrixu :)

- jednoduchy nastup-vystup (posun sedadla) je fajn funkce, ale jsem tak velky, ze kdyz se to posune jeste vice dozadu, je to uz moc .. 

 

co mi chybi

- zavirani kufru zevnitr

- vypnuti pipani, pokud otevru dvere ridice a nemam zarazeno P

 

a co preziju, ale libilo by se mi
- start-stop (to tlacitko po startu to resi dobre :) )

- pamatovani si MODE rezimu (to tlacitko 2x po startu beru taky jako automatiku :) )

 

- zrusit lap timer na obrazovce vpravo

 

co asi nejde

- hodiny na budikach uprostred (virtual kokpit) v pripade, ze jsou zobrazeny znacky (videl jsem az u MIB3)

 

co se mi nepovedlo

- nastavit ostrik svetel tak, aby se spinal pri delsim podrzeni packy ostriku bez  ohledu na pocet ostriknuti celniho skla

- 4 blik místo 3 bliku ... pořád to dělá trojblik 

 

pres CarScanner (zakoupeno) se mi podarilo

- rozsirit paletu barev pro podsviceni interieru 

- zbavit se DriveGreen obrazovky :)

 

jeste jednou diky :)

 

edit 7.1. : pri vyuziti navigace jsem zjistil, ze nemam zadne navigacni info ve virtualnim kokpitu a chybi volby i pro nastaveni variant virtualniho kokpitu v columbusu. tak jsem hledal a .. je to jasne. jakmile se vypne sipka kompasu z virtualniho kokpitu, bere to sebou i navigaci. ono se to taky jmenuje - kompas a navigace .. no .. 

takze vrace zpet. mam zas kompas, ktery nechci, ale mam i navigaci pred sebou (nebo sipky, navadeni, .. co zrovna chci :) )

Editováno: , autor: hamoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

pokud se ptas na nastaveni v ramci Carista, tak ono to po pripojeni k autu ukaze, co lze (a co je videt) ... a co nelze. kazde auto to ma jinak ... pak (po pripojeni) se da "zkouset" ...

 

pokud jde o adaptace jinymi programy, ktere toho umi vice, ptal bych se v odpovidajicim vlaknu ...  

Editováno: , autor: hamoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 1. 2. 2020 na 15:20, schimicz napsal:

Carista 4.1-beta 6 + LP bez problémů.

Dnes konečně nastaveno rozsvícení zadních obrysových světel při denním svícení bez použití Scandinavian modu.

Octavia 3 2017 FL, full-led

Use left inner taillight as daytime running light

Use right inner taillight as daytime running light

 

Takže svítí vepředu bílé proužky bez těch řas jako při normálním denním svícení.

Vzadu svítí jen červené koncové, nesvítí osvětlení RZ.

Na ovladači světel v poloze AUTO se rozsvěcuje symbol obrysových světel podle toho zda svítí či nesvítí potkávací světla.

Při Scandinavian DRL svitily vepředu i řasy, vzadu osvětlení RZ a na ovladači symbol svítil trvale bez ohledu na to zda automatika zapla tlumené.

 

Třeba tenhle tip někdo použije.

20200201_151220.jpg

Zdravim.resim sviceni zadnich svetel pri dennim ale kdyz zapnu to co mate na obrazku,tak nesviti.je potreba k tomu jeste neco zapnout?Rapid 9/2016.Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Carista  Pro 6.4 beta_10

 

What’s New:

– More live data for older VW/Audi/Seat/Skoda models.
– Bug fixes.

• Paid functions are open
• Blocked collection of analytics, statistics
• Unlinked from Google services
• Cleaned and optimized resources
• Disabled sending data to developers
• Check for updates is disabled

Carista Pro 6.4 beta_10.apk

Editováno: , autor: Langusta 2018
uaktualnienie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...