Přejít na obsah

Zaseknutý bezpečnostní pás


miro84

Doporučené příspěvky

  • o 4 roky později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny,

Mám problém se zaseknutým pásem u řidiče. Nejde ani odvíjet ani navíjet. Je proste zaseklý v jedné poloze. Mohl byste mi nekdo poradit, jak se k tomu navíjecímu mechanismu dostanu. Je krytý plastem a ten plast nejde zaboha sundat. Je na to nejaký grif nebo tak? Mám Fabii Sedan.

Děkuji moc za pomoc.

S pozdravem Lukas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nikdo nedokáže poradit? Mám nabídku na celý pás jde to vyměnit v pohodě? Nikdo se s tímhle nesetkal?

Ahoj tak jsem zrovna pás opravoval, jen sundat plasty a tu cívku jak se pas namotává očistit a trochu namazat tam kde se kraje cívky otírají

ne tam kde se pás namotává . Sprej WD-40 a ono to zase chodí jak má.

jirkazlin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ďakujem za radu, bojím sa v tejto zime demontovať tie plasty čo zakrývajú pás. Riziko ulomenia tých úchytov plastov je v zime dosť velké. Plasty si dával dole iba ich potiahnutím, alebo si im pomohol plochým skrutkovačom zboku a páčil si priamo tie plechové zobáčky na ktorých to drží ? Díki.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ďakujem za radu, bojím sa v tejto zime demontovať tie plasty čo zakrývajú pás. Riziko ulomenia tých úchytov plastov je v zime dosť velké. Plasty si dával dole iba ich potiahnutím, alebo si im pomohol plochým skrutkovačom zboku a páčil si priamo tie plechové zobáčky na ktorých to drží ? Díki.

já jsem je sundával taky venku před panelákem u řidiče a taky u spolujezdce a jen jeden ten horní u stropu praskl. Kdo nic nedělá nic nepokazí,dá se sehnat ale není to moc poznat tak to neřeším ,první sundat ten horní pak prostřední a spodní ,opatrně ho odloupneš od okraje a pomáháš si plochým šroubovákem zabereš

a páčíš ty plechové zobáčky . Na horním plastu první zapač ten spodní plechový zobáček,další plasty stačí potáhnout.

jirkazlin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pustil som sa do opravy navíjania pásov.

Po odstránení plastov som demontoval aj navíjač pásu.

Foto zadnej strany plastov a ich systém uchytenie na rám auta / horný a stredný diel /:

post-10764-0-60479700-1297380142_thumb.j

post-10764-0-47498700-1297380203_thumb.j

navíjač pásu :

post-10764-0-28202500-1297379847_thumb.j

potom som demontoval lavý plastový čierny kryt a podla obrázku som nastriekal spray do miesta kde ukazuje modrá trubička, pri striekaní zasunte trubičku čo najviac donútra do mechaizmu.

Striekal som tam teflonový spray, ale vyhovovalo ba aj klasické WD-čko. Striekať stačí fakt len velmi krátko.

post-10764-0-25605300-1297379999_thumb.j

post-10764-0-75697900-1297380078_thumb.j

na pravej strane navíjača pásu je tiež čierny plastový kryt označený žltou nálepkou. Tento kryt v žiadnom prípade neodstraňujte, je pod ním stočená pružina navíjača a hrozí jej vystrelenie !

Tento plastový kryt len opatrne nadvihnite a dovnútra nastriekjte trochu hustej vazeliny, WD-čko a ani silikón tam nestriekaje.

post-10764-0-31492400-1297379919_thumb.j

po tejto oprave sa navíjač pásu rozbehol a návíja ako nový.samozrejme nedovolte navíjaču navinúť celý pás, mohol by sa mechanizmus zablokovať.

Editováno: , autor: lars
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...