Přejít na obsah

Kontrolka motoru + vysoká spotřeba


Tyro

Doporučené příspěvky

Zdravím, nedávno se mi rozsvítila kontrolka motoru (exhalací), zároveň už nějakou dobu vnímám vyšší spotřebu a velmi neklidný chod zvlášť po nastartování. Už jsem tu trochu projížděl forum a byla tu několikrát zmíněna lambda sonda. Jelikož mám motor AZF, tedy 2 lambda sondy, jaká je šance, že technik zjistí, která z nich je vadná? Jde mi o to, abych nedal skoro 4K za výměnu obou sond.

Taky bych se rád dotázal, jak dlouho výměna té sondy asi trvá? Nerad bych odstavil auto na více než den. 

Poslední dotaz se týká výmazu ŘJ. Jeden servisák mi říkal, že je poté nutné najet cca 200km, aby se do jednotky znova načetly veškeré potřebné údaje, jinak auto na STK neprojde. Nevíte o tom něco? Samozřejmostí je, že se mi kontrolka rozsvítila 9 dní před vypršením STK... 200km nenalítám jen tak :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co jsi tam měl za chybu? Ono rožnout check se ti může z mnoha důvodů a rovněž spotřeba se ti může třeba zvednout i kvůli vadnému teplotnímu čidlu, takže bych zatím labdy neřešil, pokud teda jsi je neměl diagnostikované a jen jsi to nezmínil tady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem byl v servisu. Chybové hlášky se týkaly lambd (dokonce obou). Technik mi vymazal chyby, kontrolka se po pár kilometrech zatím nerozsvítila, tak uvidíme. Říkal, že může být vadná jen jedna lambda a ovlivňovat tu druhou, nebo špatný benzín. Když si ale všímám své spotřeby, docela by mi tam i vadná lambda seděla. Případnou změnu dopíšu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...