Přejít na obsah

Rapid MR 2017


LT38

Doporučené příspěvky

Zdravím, začínáme uvažovat o pořízení nového auta místo stávající jedničkové Octy a Rapid je jeden z kandidátů. Chci se zeptat, zda už má někdo informace o změnách které budou v MR 2017? Co jsem zatím našel, tak by měla přibýt parkovací kamera, ambientní osvětlení a černý strop do Spacebacku Monte Carlo.

Dále se chci zeptat, jestli už je znám termín ke kterému nepůjde objednat 1.2 TSI, ale pouze tříválec 1.0? Někdo mi tvrdí, že to bude právě s náběhem MR2017, ale oficiální info jsem nikde nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týče motoru, zatím to bylo myslím potvrzené pouze pro Fabii a náběh v roce 2017. O Rapidu se zatím moc nepsalo.

Osobně si myslím, že v Rapidu se budou 1.2TSi doprodávat  a pak bude otázka, jestli Rapid 2 dostane také 1.5TSI ( nejslabší verzi ), nebo pouze 1.0TSI a 1.2TDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Rapidu 1.2TSI ještě nějakou dobu zůstane. Zatím mizí jen z Octavie ve verzi 81kW. Jako 63kW varianta ještě zůstává. Podstatné změny viz vlákno o akčních nabídkách - parkovací kamera, adaptivní tempomat a další drobnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změny k MR 2017 od 22. týdne:

 

  • místo schránky pod sedadlem řidiče schránka na deštník s deštníkem
  • Spaceback MC - černý strop, liftback zůstává šedý
  • 12V zásuvka v zavazadlovém prostoru
  • rozšíření chromových prvků pro Active (kliky, výdechy)
  • rozšíření Light Assistu o osvětlení předních končetin, středové konzoly a výplní v předních dveřích
  • pro MC vkládané koberce bez obšití
  • odpadnutí tlumení v kapotě pro 1.2TSI
  • volitelně parkovací kamera s ostřikem
  • v Octavii nedostatkový... pro Rapid nově k dispozici chrompaket (lišta pod bočními okny)
  • volitelně LED osvětlení RZ
  • redukce některých variant volantů, modifikace ruční brzdy bez koženého paketu
  • sjednocení stylu potahů, pro některé verze už třetí verze potahů (sedadla zůstávají původní odlišné od Fabie)
    • pro Ambition nově černo-šedý z Fabie Ambition
    • pro Style nově černý z Fabie Style/Superbu Active
    • pro Style nově černobéžový z Fabie Style
    • pro Ambition a Style nově modrý Jeans
  • nově polokožený interier černý nebo béžový (kombinace látka, kůže, umělá kůže)
  • mírně upravený design řadících pák
  • pro některé výbavy dvojité prošití loketních opěrek ve dveřích a středové loketní opěry vpředu
  • s tempomatem nove "omezovac rychlosti"

Promítnutí do ceníku a související cenové změny už brzo. Investigativní novinařině zdar, bulváru méně :-)

  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkouknul jsem to a při stejné konfiguraci, o které uvažujeme, je oproti MR 2016 nárůst  4710 Kč.  Popravdě jsem se obával, že to bude ještě víc, ale našel bych lepší způsob, jak těch 5 litrů utratit. I když je tam navíc LED osvětlení  SPZ, ambientní osvětlení a deštník :kol-48:

Oproti MR 2016 se nově připlácí za kotoučové brzdy vzadu (+2000 Kč), kvůli rozšířeným funkcím je dražší light assistant (+700 Kč) a podražila mobilita plus (+1000 Kč). Motorizace 81 kw je pak dražší o 1000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to LED osvětlení značky stojí 240 korun originál... Jen nesmíš mít u baráku blbej servis jako mam já, aby to neuměli zprovoznit :D A že dali ambientní osvětlení spolu s automatickými světly, to mě mrzí. Nechápu proč to nejde objednat zvlášť. Nejsou někde fotky jak to aspoň vypadá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abusklibi a FUMIHA, čtěte pořádně. Chrom lemování vydechů a chrom kličky už od verze Active. Nic o lemování horních vydechů resp. ofuků bočních oken. Škoda toho černého lesklého lemování. To je nejlepší. Holt chrom působí luxusněji a ve finále ŠA uspoří, bude dělat jen jednu verzi a ve větších sériích tudíž levněji a taky s menšími nároky na logistiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Horní výdech alias ofuk bočního okna je ta malá mřížka na horní straně palubky. Výdechy topení jsou dvě boční mřížky a ta dvojitá středová. Active měla šedý plast, Ambition černý lesk, Elegance chrom. Active měla černé plastové páčky otevírání. To vše bude chrom pro všechny.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba tady je to vidět, ta bílá čára v levém zrcátku (resp. na skle) - to je spodek rámečku, pokud se nemýlím:

http://im.sauto.cz/image/201603/2413/d0/56f3ec46d06a8c05fa1a0100.jpg?type=im2
...a pokud se mýlím, tak je to jedno, protože asi tak nějak jsem ty ráměčky viděl ve skutčnosti, kde to bylo jasné.

 

Je to vidět na všech fotkách z tohoto úhlu. Ve skutečnosti je to horší, a chrom bude ještě horší.

 

No nic, je to už skoro OT... to jen, že zrovna tohle bych MR2017 nezáviděl.

Editováno: , autor: abusklibi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o náhradu starých. Cílem je sjednocení napříč některými modely a tím úspora nákladů. Např. design černého interieru Fabie Style nebo Citigo Style je v Superbu Active. Teď se nemám kam podívat, ale mám pocit, že Yeti Active má s FIII a Citigem taky stejný vzor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konfigurátor už běží. Novej ambition interiér mě teda opravdu moc nenadchnul, starší černej se mi líbí o hodně víc. Uvidíme po setkání naživo, třeba změním názor. Nebo se vykašlu na Fresh půjdu do Style. Zjistil jsem, že když do obou nahážu stejnou o výbavu o který uvažuju, je Style jenom o 13tisíc dražší.  Navíc má ale tempomat, zadní loketku a textilní koberce. Holt budu mít zase o čem přemejšlet :kol-48:

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...