Přejít na obsah

Onboard kamera - zapojení


amirinda

Doporučené příspěvky

Přemýšlel jsem kam jsem to dával a jsou tu dva témata o kamerách:

 

U některých kamer může u dojít k tomu, že po nabíjení neorigo přislušenství se zapínají v rěžimu mass storage. Origo kabely a nabíjěcky to mají ošetřeno odporem mezi piny 4 a 5. U garminu je to 18 až 22 kOhm. U FIII je v pojistkách možno použít pozici 25, která je pod napětím po zapnutí zapalování. Míst k ukostření je tam několik. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 01/22/2017 at 9:07, Malta napsal:


Ale to rozsvěcení zajišťuje komfortka. Jakmile otočíš klíčkem komfortka světlo postupně zháší

Ahoj. Já mám napájení kamery připojeno na osvit prostoru řidiče. Po zamknutí auta, se po nějaké době automaticky zhasíná vnitřní osvětlení a tím i vypíná napájení kamery. Stropní lampičku nepoužívám, takže jsem ji obětoval. A pokud jedu někam nebo nějak tak, že nechci aby to bylo na záznamu, tak kameru (napájení kamery) vypnu tlačítkem lampičky na stropě :D

Ale mám to asi poskládané ze špatných dílů (měnič 12V na 5V) - žere mi to signál rádia.

Už jsem si koupil origo spešl prodlužovací napájecí kabel ke kameře i s integrovaným měničem a budu napájení tahat z pojistkové skříně. Samozřejmě opět přez vypínač stropního světla prostoru řidiče :D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Konečně jsem se rozhodl zapojit kameru do pojistkovky. Už mě neskutečně štvalo pořát dokola zastrkávat zástrčku do 12V a kabel se mě furt motal do brýlí apod. 

 

Chvilku jsem se cítil jak lama, když jsem multimetrem hledal spínanou pojistku po nastartování, protože všechny pojistky měly na sobě + i bez nastartovalní a už jsem si myslel že neumím s multimetrem pracovat :D Nakonec jsem našel jen 3 pojistky bez napětí! Zadní stěrač, vyhřívání sedaček a klima+ventilátory. Tady jsem se dočetl že jste to zapojovali na stěrač, ale tam se mě nevešel adaptér z ali, na vyhřívání sedaček se mě to moc nechtělo dávat, protože má jen 7,5A tak jsem to dal na 20A od klimy, tam adaptér padl jakoby tam měl svoje místo.Snad to bude OK. K tomu aby se adaptér do pojistkovky prostrčil je potřeba jednu stranu pojistkovky odšroubovat "hvězdičkou".

IMG_1349.thumb.JPG.9234556445dd85770e2240cb7c9a74b1.JPGIMG_1350.thumb.JPG.742c2800dbfff4e2c5887c15c258253a.JPG

Očko jsem dal z boku na "držák" palubky, využil jsem jednu díru co tam je a šroubem s matkou a podložkama tam očko připevnil. Pak stačí jen svázat přebytečný dráty k sobě, zastrčit pod polubku a stahovacíma páskama připevnit kam to jen jde. Mě tam zavazí už krabička od T-mobilu tak jsem to připevnil k jejímu uchycení a na zástrčku jsem nalepil oboustranku pěnovou aby nedrnčela o palubku. 

IMG_1355.thumb.JPG.f3188ec13d218c030242d28d96da8952.JPG

Drát od kamery mám prostrkaný pod stropnicí, zastrčený za těsnění a plast A sloupku a svedený bokem pod palubku. jedině kde je drát viďet je kolem středového zpětného zrcátka. S výsledkem jsem spokojenej, nečekal jsem že to půjde nakonec tak dobře a vypadat jakš takš k světu.Teď už jen časem pořídit kvalitnější kameru ;)

 

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem večer vyjel tak po pár vteřinách kamera vypla a větráky se netočily!

Mrknul jsem na pojistky a nevím jestli jsou čínský pojistky (5A byla v balení) takový šit nebo jsem to tam strčil obráceně do adaptéru. Pojistka není přepálená ale jakási pokroucená a plast spálený(vyboulený). Budu muset dokoupit 5A pojistky, protože v náhradních je minimálně 7,5A. Tak jsem pojistky prohodil, druhou jsem dal 7,5 a uvidím zítra jestli zase při jízdě pojistky exnou, na místě to funguje.

IMG_1356.thumb.JPG.f7cec032f192fed6823f8df67431fc1b.JPG

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, myslím si, že spodní pojistka je původní a horní pojistka je na kameru. Alespoň tak je to tak u toho mého provedení co jsem koupil v ČR. Asi to bude taky Čína. A tak si myslím, že jsi měl prohozené pojistky, alespoň podle fotky. Tím se nechci zastávat čínských pojistek. Podívej se na obvody a proměř.

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky záleží jak ten držák tam strčíš, kde je přívod v pojistkovce a kde odvod na jištěný obvod. Když to dáš opačně tak vlastně zapojíš dvě pojistky do serie.

Ale není žádný rozumný důvod proč by to mělo  prát pojistky pokud tam nemáš někde zkrat, nebo vadný ten napájecí adaptér. Kamera zase tak moc nebere.

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem z toho jelen co jsem udělal špatně :wacko: Teď jsem ty pojistky prohodil tak snad to pošlape. Jestli jsem adaptér dal správně nebo vzhůru nohama to nevim jak poznat, pokud jsou v serii tak hrozí nějaký kix s elektronikou nebo se pouze sčítají a nic nehrozí? Jestli byly prohozený tak právě 5A byla na větráky a místo aby se přepálila tak se drátek pokroutil a dotýkal se plastu.

 

No do volné to nebylo, trefil jsem se dobře do větráků, to jsem kontroloval když jsem to montoval :D

Oni do toho číňani dávají letáček kde je popsaný kde která pojistka patří ale asi jsem ho zahodil:rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když na ty fotky tak koukám tak to byly určitě prohozený pojistky. To jestli je to i správně natočený vývodem dolů nebo nahoru netuším.

Jak je to například s garančkou, může se to takto nechat nebo je lepší ten adaptér vytáhnout? Já to mám teda do garanční daleko ale tak celkově když to uvidí v servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle fotek výše to máš jednoudrátem nahoru a podruhé dolu. Správně by to mělo být tím červeným drátem dolu. (ale já mám FII tam jsou přívody pro pojistky shora) A funguje to tak, že spodní pozice držáku pojistky je propojena na nože, takže tam příjde ta původní pojistka a horní pozice je propojena na horní nůž společně propojena s tou původní pojistkou  a druhý konec je ten červený drát.

Si to změř a namaluj.

Protože jsi to měl špatně tak jsi vlastně okruh klimy jistil 5A a za ní byla přes tu druhou napojena kamera. Proto ti to umřelo celé.

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proměřoval vsem svůj adapter na pojistky. Spodní pojistka propojuje původní pojistku a přivadí napětí na horní pojistku. Zasunutím horní pojistky se teprve napětí dostává do odvodního červeného kablíku. Přes spodní pojistku pak jde původní proud plus proud tekoucí přes horní pojistku. Je tedy otázka, jaká je rezerva proudu původní pojistky, zda vydrží přidaný proud odebíraný doplněným zařízením.

Opravdu spálením spodní pojistky, dojde k odpojení původního zařízení i nově napojeného zařízení.

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dyť to tady celou dobu píšu. A co se stane když někdo do okruhu 20A dá místotoho 4x menší hodnotu ?

Jak prosté. A jak složité zapojit blbou kameru. (nic osobního).  Jen že i taková věc chce trochu znalostí a přemýšlení.

 

Ohledně garančky mám to taky (ten adaptér) a nikdo neřekl vůbec nic a vidět to museli, protože dělali diagnostiku. Ale pokud bych měl reklamovat nějaký "elektrický" problém,tak bych to asi před servisem zrušil.

Oni když neví tak se chytají všeho co se jim hodí.

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...