Přejít na obsah

Dexon kvalita


DKx

Doporučené příspěvky

Ahoj,ahoj !

Zajímal by mě váš názor, zkušenosti a rady ohledně kvality autoozvučení od firmy Dexon. -_--_--_-

Sám jsem s SAA 4050 na BSS 2255 ve Fabce jezdil a velká spokojenost, nicméně to jsem měl origo repro (navíc jen vpředu) a SONY autorádio, takže žádný zázrak a Octu chci zvukově radikálně předělat, tak nevím, zdali stávající Dexony jenom rozšířit, či se toho raději úplně zbavit a začít od píky. :band

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,ahoj !

Zajímal by mě váš názor, zkušenosti a rady ohledně kvality autoozvučení od firmy Dexon. -_--_--_-

Sám jsem s SAA 4050 na BSS 2255 ve Fabce jezdil a velká spokojenost, nicméně to jsem měl origo repro (navíc jen vpředu) a SONY autorádio, takže žádný zázrak a Octu chci zvukově radikálně předělat, tak nevím, zdali stávající Dexony jenom rozšířit, či se toho raději úplně zbavit a začít od píky. :band

Rekl bych ze vse je otazkou penez. Zalezi na tom kolik do toho chce clovek investovat. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,ahoj !

Zajímal by mě váš názor, zkušenosti a rady ohledně kvality autoozvučení od firmy Dexon.  -_-  -_-  -_-

Sám jsem s SAA 4050 na BSS 2255 ve Fabce jezdil a velká spokojenost, nicméně to jsem měl origo repro (navíc jen vpředu) a SONY autorádio, takže žádný zázrak a Octu chci zvukově radikálně předělat, tak nevím, zdali stávající Dexony jenom rozšířit, či se toho raději úplně zbavit a začít od píky. :band

Rekl bych ze vse je otazkou penez. Zalezi na tom kolik do toho chce clovek investovat. ;)

To je relativní.

Chci dobré ozvučení, tak aby vynikla hlavně kvalita a né rambajs.

Doma mám magnaty 7.0 set 507 a to mi stačí.

Investice tak počítám 50 000 Kč vč. autorádia. Je to sice ještě hodně daleko - půl roku a víc, než přejdu z 1. fáze - interiér, do fáze 2. - zvuk, ale už se rozkoukávám a mám trochu nějakou představu :

- komplet precizní odhlučnení mirelon (kufr, střecha atd.) / profi (dveře .. možná ten kufr)

- nějaký 6RCA Clarion

- subáč co jsem měl ve Fabce (je to dost kráva, 2x 25cm repro, 500W RMS / 1000W max, 100db)

- ten 4x70W jako 2x250W/500W max pro ten subáč (ano, polovinu výkonu zahazuju, ale 1kW zas tak často v autě nepotřebuju :t)

- ten samý (pro optiku) 4x70W pro ozvučení interiéru

- silné vedení +/- přímo od baterky na kapacitor 2F (asi, musím někde najít výpočet)

- 3-pásmové výhibky Dexon

- 4x středové repro Beyma (sice 8ohm, ale smůla)

- 2x výškové Blaupunkt z hedvábí (už mám)

- 2x výškové Beyma (dozadu)

- 2x nějaký menší basáky Beyma dopředu .. asi pod palubovku .. jen aby vše nešlo zezadu, experiment.

Dexon byla také volba v tom, že jej prodávají v Ostravě, což mám kousek.

Trochu se bojím toho, že přecejenom ty repro jsou zamýšleny do beden (Beyma jsou profi) a né do auta. Jenže třípásmové do auta jsem nikde nenašel, všude jen ty středobas a přece jenom by to asi to 3. pásmo chtělo. Komponentním nevěřím.

Rozdíl ohm jsem už řešil, shodli se tu v tom co jsem si myslel - a to že akorát nevyužiju plného výkonu, což myslím ani nebude zapotřebí, nechci s tím jezdit na technopárty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 - Na Mirelon se vykašli. Ten patří pod podlahu. Na odhlučnění jsou jiné materiály. Např. Zealum ZNBS-BA10 nebo ZNBS-SP08. Ve dveřích ale nemá ani tento materiál co dělat. Tam patří bitumenové nebo polymerové pláty.

2 - dobrá volba. Doplnil bych ještě Alpine a Pioneer.

3 - bez komentáře.

4 - nesouhlasím. Výkon je nutný a raději krotit zesík než aby chyběl. Osobně mám 1900 W RMS. Na poslech je to zbytečně moc ale je to výkon odpovídající parametrům mých reproduktorů, který je spolehlivě zvládne.

5 - opět bez komentáře.

6 - mínus od baterky je zbytečnost, napájení samozřejmě musí být správně dimenzované.

7 - chyba. Mizerné výrobky s mizerným zvukem. Investice 50.000,- kaček si zaslouží něco jiného.

8, 9, 10, 11 - zbytečně komplikované se ztrátou výkonu díky vysoké zatěžovací impedanci reproduktorů. Na zadní reproduktory bych se buď vykašlal úplně nebo dal jen nějaké obyčejné pro zadní pasažéry. Na předních sedadlech nemá zvuk zezadu co dělat.

Pokud bych měl udělat nějaký závěr řekl bych, že celá koncepce je poněkud nešťastná. Každý pes jiná ves. Chaos postavený na mizerných Dexonech. Beyma dělá bezesporu solidní repráky ale pokud už chceš mermomocí tuto značku koukni se na jejich sety do aut. Tohle "a to že akorát nevyužiju plného výkonu" je chyba. Polovina výkonu o kterou přijdeš ti může hodně chybět a jestliže zvažuješ zesíky 4x 70 W RMS bude to výkonová bída, kterou s úspěchem dokáží suplovat trochu lepší autorádia u nichž jsou dosahovány výkony cca 4x 30 W RMS. Za peníze, které chceš investovat to jde líp. Podstatně líp. Pokud bys to neměl daleko ke mně do Přerova přijeď na kus řeči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 - Na Mirelon se vykašli. Ten patří pod podlahu. Na odhlučnění jsou jiné materiály. Např. Zealum ZNBS-BA10 nebo ZNBS-SP08. Ve dveřích ale nemá ani tento materiál co dělat. Tam patří bitumenové nebo polymerové pláty.

2 - dobrá volba. Doplnil bych ještě Alpine a Pioneer.

3 - bez komentáře.

4 - nesouhlasím. Výkon je nutný a raději krotit zesík než aby chyběl. Osobně mám 1900 W RMS. Na poslech je to zbytečně moc ale je to výkon odpovídající parametrům mých reproduktorů, který je spolehlivě zvládne.

5 - opět bez komentáře.

6 - mínus od baterky je zbytečnost, napájení samozřejmě musí být správně dimenzované.

7 - chyba. Mizerné výrobky s mizerným zvukem. Investice 50.000,- kaček si zaslouží něco jiného.

8, 9, 10, 11 - zbytečně komplikované se ztrátou výkonu díky vysoké zatěžovací impedanci reproduktorů. Na zadní reproduktory bych se buď vykašlal úplně nebo dal jen nějaké obyčejné pro zadní pasažéry. Na předních sedadlech nemá zvuk zezadu co dělat.

Pokud bych měl udělat nějaký závěr řekl bych, že celá koncepce je poněkud nešťastná. Každý pes jiná ves. Chaos postavený na mizerných Dexonech. Beyma dělá bezesporu solidní repráky ale pokud už chceš mermomocí tuto značku koukni se na jejich sety do aut. Tohle "a to že akorát nevyužiju plného výkonu" je chyba. Polovina výkonu o kterou přijdeš ti může hodně chybět a jestliže zvažuješ zesíky 4x 70 W RMS bude to výkonová bída, kterou s úspěchem dokáží suplovat trochu lepší autorádia u nichž jsou dosahovány výkony cca 4x 30 W RMS.  Za peníze, které chceš investovat to jde líp. Podstatně líp. Pokud bys to neměl daleko ke mně do Přerova přijeď na kus řeči.

AD1: mě šlo spíše o ekonomické hledisko, celkem se to tu chválilo a bral jsem to jako lepší mirelon než nic. Profi tapety na odhlučnění samozřejmě jsou o něčem jiném (teda asi), ale zase poctivé odhlučnění celého auta .. 10 tisíc ?

AD Dexon: poto ta diskuse, protože nevím

AD výkon: máš pravdu, souhlasím. Ale zase jsme u toho - 1900W RMS .. to se asi s celou sestavou do 50 000 Kč nevejdu, to už jsou pěkné pálky, nechci-li koupit nějakého šmejda.

AD mínus od baterky: bral jsem to jako "lepší". Nevím jak je to nutné.

AD Beyma: ne, tuto značku mermomocí nemusím, hledal jsem něco třípásmového, kvalitního, dostupného a za přijatelnou cenu.

AD Přerov: jsem od Ostravy, tedy 100 kiláků. Tedy Ale zanedlouho pojedu k Cosbymu do Štramberka, tak když tak bych to mohl protáhnout.

Rád bych si poslechl tvůj výtvor lol

Celkově (a taky to svýma odpověďma potvrzuju) jsem v tom hodně neználek a proto to tady rozebírám se dle mě zkušenými lidmi. Nechtěl bych totiž zbytečně investovat a pak si rvát vlasty co jsem to koupil, je to asi jen o zkušenostech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tak je to správně. Raději pár týdnů chytat rozumy než vyházet prachy oknem. Jak říkám, za ty peníze jde postavit hodně slušná muzika. Řekl bych tak slušná, že ji většina lidí v našem okolí nikdy neslyšela. Proto jsem do toho všeho taky začal kecat. Těch 1900 W jsem uvedl jen jako příklad. Kdybych je využíval naplno už asi nežiju. Význam to ale má především kvůli reproduktorům, které jsem do auta nacpal. Na slušné ozvučení oktávky bez soutěžních ambicí ti stačí 4x 50 W RMS. Myslím si ale, že protože jde o dost velké auto chce to trochu víc výkonu pro subwoofer a především to chce vhodně zvolit kombinaci zesík-woofer. O tom to celé je. O vhodnosti komponent a o efektivně vynaložených nákladech. Koupit vynikající drahé rádio umí každý blbec. Pak ho flákne na OEM repráky a je celý divý, že to nehraje. Méně je někdy více.

Stavit se samozřejmě můžeš kdykoliv budeš chtít. Co mám v autě ti pustím. Užitečnější jsou i osobní diskuse. Na psaní je toho moc. Trvalo by mi hodiny než bych z toho poskládal nějaký smysluplný elaborát. Takže pokud se budeš chtít stavit zavolej mi na 776 116 949 a domluvíme se. Ta domluva je nutná. Dost courám po okolí a nemusel bych mít čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když si chci poslechnout kvalitku, tak si sednu do obýváku a pustím si domácí kino. V autě si to člověk pořádně nevychtuná nikdy. A raději ty peníze nacpu do funkčních věcí. A nacpat 50.000,- jen do audia v autě... No to bych fak nesměl vedět co s penězma.

Editováno: , autor: Matrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...All 01...to už jsi si mohl vymyslet něco lepšího.Snad tě nenajdu na jiném fóru pod 07 ;)

Matrix - je vidět, že jsi neseděl v dobře ozvučeným autě.Hned by jsi změnil názor na to co jsi napsal.

K těm Dexonům, je to finančně nenáročné řešení autohofi, ale v této oblasti je už narváno takže výběr je široký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bych musel jezdit s vypnutým motorm, neslyšet pneumatiky a vítr... Já raději poslouchám hudbu tam, kde na to mám klid a né v autě. Tedy samozřejmě poslouchám, ale nedělám si z toho zase tak hlavu. Já se raději zaposlouchám do zvuku motoru, abych veděl že je stále OK :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DKx:

pokud bys koupil to co si popsal, tak bych rek, ze vytvoris muziku v hodnote cca 10tis.

Nemyslim to blbe ale to co si popsal, tak vse je spatne. Investovat 50tis do hudby, tak muzes postavit opravdu hodne slusnou hudbu, s kterou se nemusis stydet jet i na soutez.

Tlumeni:

Zapomen na Mirelon. Uz jsme to psal jednou ale napisu to znova. Ucelem tlumeni je zpevnit plech a zabranit jeho vibracim. Opravdu si myslis, ze Mirelon ti zpevni plech? To snad nemuze nikdo myslet vazne. Pokud by si tim chtel utlumit zvuk, tak to taky nejde. Zvuk utlumis, tak ze ten material ma otevrene pory a nebo kanalky a tam se ten zvuk "ztrati". Mirelon je ale uzavrenej a tak to neni mozny. Proste opravdu to nema zadnej vyznam.

Toto je spickovy tlumeni a neni zase tak drahy.

http://www.ryves.cz/montazni-material/tlumeni/tbp-pd-p26.php

nebo levnejsi:

http://www.ryves.cz/montazni-material/tlum...csound-2-mm.php

Nikdo nerika, ze je nutny investovat 10tis do tlumeni. Ale chce to nepodcenit.

Repra:

Pokud ti jde o kvalitu zvuku, tak bych na Dexon (vlastni zkusenost) urcite nekoukal. Jaky repra je konzultaci. Zalezi na nekolika aspektech. Je potreba vedet co za hudbu poslouchas a podobne. Pokud by si mel zajem, muzem to klidne porbrat.

Zesiky:

urcite sladit s reprama. ne kazdej zesik se snese s kazdym reprakem (mysleno charakterem zvuku)

Kabelaz:

privodni kabel urcite nepodcenit! Kostra staci dat nekde v kufru ale poradne ocistit na kov a pak je nutne jeste prikostrit baterku. Original "-" bude slaby.

repra:

Pokud chces 3pasma, tak neni problem. Dela to dneska spousta firem a neni v tom zadny problem. Koupis komponentni set a mas tam uz vyhybky primo urceny k danym reprakum. Kupovat zvlast vyhybky je risk. Co kdyz delici frekvence bude nastavena jinak nez to zvladne vejska?

8ohmu urcite nepouzivej. Ten zesik nebude mit vykon aby mohl fungovat na 8 ohmech.

Hedvabnej vejskac je super ale neni dobry takle mychat repra. Opravdu kup uz kompletni set.

Vykon neni o tom jezdit na technoparty ale o tom, ze zesik nemusi bezet na plno a tim padem ma mensi zkresleni a kvalita zvuku je lepsi.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Aby si nerek, ze tlumeni je drahy tak udelam jeste jednu nabidku. Pokud by si neco koupil na www.ryves.cz (repra, zesik, radio nebo SW), tak dostanes desku tlumeni Autoleads v hodnote 670,- za 1korunu.

http://www.ryves.cz/montazni-material/tlum...ads-k-80-10.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fancarhifi: možná i najdeš. Je to ale tím, že mi to nechtělo vzít můj všude používaný nick bez čísla.

K tlumení bych dodal jednu drobnost. Podle mého se jedná o dvě věci. Jednou je to, co popisuje Ryves, tedy zpevnění plechů, zabránění jejich vibracím, absorbci zvukových vln a jejich prostupu ven z auta. Druhou je asi to k čemu chtěl tazatel Mirelon. Tím je odhlučnění auta, tedy úprava přepážky motoru, podlahy atd. Pokud by mělo být tlumení dokonalé mělo by podle mého názoru vypadat tak, že se auto kompletně vylepí polymerovými plýty a na exponovaných místach se doplní pěnovými, tlumícími materiály v druhé vrstvě. Materiály, které jsem jmenoval a kterých je jistě široký výběr.

Vzhledem k tomu, že se na různých fórech potkáváme už léta myslím, že Ryves, Fancarhifi i já dokážem v autě vytvořit zvuk naprosto srovnatelný se zvukem domácího kina. Abych nebyl příliš sebevědomý dodám, že bych si tolik nevěřil pokud jde o DK v ceně nad 200.000,- Kč. Do této hranice to, myslím, dokáže každý z výše jmenovaných. Ze strany některých diskutujících by to chtělo méně skepse a jen poslouchat opravdu dobře udělaná auta. On by se ten názor asi maličko poopravil ať už jde o stereo poslech nebo o produkci vícekanálových formátů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fíha, to jste se tu rozjeli.

RyVeS: týjo vlastní obchod .. no tak to budu při koupi hodně zvažovat .. dobrý výběr !

Jinak nabíka je fajn, ale to je vše ještě hódně daleko, nejsem zas tak bohatý, aby se mi 50 000 naakumulovalo přes noc. Musím ještě dodělat pár věcí na interiéru (komplet strop, nový volant, ručka, koberce), takže teprve pak začnu šetřit .. no vlastně ještě budu muset kupovat letní 17" pneu :(. Takže reálně to vidím asi až tak po novém roce, uvidíme jak mě vysají Vánoce.

Jak jsem psal, šlo mi spíše o ucelení představy, těch 50litrů byl nástřel, chci prostě aby to dobře hrálo, ale na soutěže to nemusím.

K těm třím pásmům .. zeptám se raději zkušených, zdali to má vůbec smysl - v autě ? Moc se mi líbily takové ty laminátové boxy na předních dveřích na dva repro .. nemůžu to najít, kde to bylo .. tam se evidentně dají tři pásma v poho udělat, ale pochybuju, že se to dá někde rozumně sehnat.

Co jsem se letmo díval nba RyVeSův obchod, tak žádné 3-pásmové sestavy jsem nenašel.

Ten Mirelon už neřešte. Nikam ho dávat nebudu. Já jsem to tu jen někde četl, že prý je to levná alternativa. Není, tak OK.

Co poslouchám za hudbu ? No to je těžko říci, kromě dechovky a hard metalu asi všechno .. ale dobře, nejvíc si zvukově asi vychutnávám instrumentálky (různě), symfonický/gotický metal (Nightwish, Within Temptation).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komponentní třípásma můžu nabídnout třeba já. Najdeš je tady - http://autoaudio.wsc.cz/Kompo/RA/fr0.html.

Nemáš to ke mně do Přerova daleko tak se stav. Pustím ti svoji instalaci abys věděl o čem píšu.

Žánrově jsme dost blízko. K Nightwish bych připojil Crematory, Korpiklaani ale třeba také Waltari, starý Accept i Arch Enemy. Ostatním žánrům mimo jazzu a české lidovky se nebráním ale právě na metal a rockovou muziku jsem svoji instalaci stavěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...