Přejít na obsah

Karoq kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

Pokud se nepletu, tak ano, asistent vyparkování je vyžadován pro trailer assist, jelikož trailer assist je "nadstavba" nad automatické parkování.

 

V 12. 8. 2021 na 21:36, mich41v4294 napsal:

Podarilo sa niekomu nakodovat citanie dopravnych znaciek na Karoq MY21 s kamerou 2Q0?

Nelze, je k tomu potřeba SWaP klíč a ten legální cestou získat nejde. Musí to mít auto od výroby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte. Vie mi niekto poradit ako mam nakodovat Surround na Swingu (výbava Ambition). Podla návodov sa koduje

Řidič informačního centra 5F

 dlouhé kódování

 Bajt 11 Bit 0-7 pozice 04

Problem je v tom ze Moj VCSD 18.2. mi neponukne popisy dlhého kodovania (kalkulačku s popismi). Takže neviem ktorý bit zo siedmich treba zmenit. Zaškrtnutý je bit 0 (binary 00000001). Nie je tam výberova roletka s popisom a neviem ktorý treba zmeniť. Dá sa však začiarknuť aj viac bitov naraz , nie len jeden ako je v navodoch na nete (napr. https://www.youtube.com/watch?v=b8XFqh-p5gU).

Zdroj youtube

obrazek.thumb.png.84c12d25f7899c25ec113e5c4d920525.pngobrazek.thumb.png.354fbcf653e004d3c6664aa4ee433e2e.png

sken ako by to malo vyzerať pri kodovani.

Prosím o radu ako to mám nakodovať bez popisov v labeloch kalkulačky a VCDS 18.2.

Tu je ako to vyzera u mna. Ked som skusil začiarnut bit 4 tak výsledok binarny nebol  00000100 ale iný!!!! Musí byť výsledný binár rovnaký alebo nie??

IMG_20210928_173657.thumb.jpg.acfd7922d59dc950a04d5c637f3d8fc4.jpgIMG_20210928_173144.thumb.jpg.7251ff1aced12b2bdb8522c83347a492.jpg

ďakujem.

Editováno: , autor: Peppo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vie prosím niekto overiť či rovnaký postup aktivácie Surround pre F3 je rovnaký aj na Karoq??? 

Řidič informačního centra 5F

 dlouhé kódování

 Bajt 11 Bit 0-7 pozice 04 = 00000100

Nemôžem to identifikovať nakoľko mi chýbajú popisky pre túto jednotku vo VCDS 18.2.

Ako tu  video .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusal som Caristu cez ELM 327, ale nie je tam  voľba na povolenie Surround. V nijakej Beta verzii možno no neviem v akej.

V akej verzii Carscaneru to je možné? Google play píše že je to Free aplikácia, alebo je to nijaká platená? Vieš mi ju cez SZ poslať?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

To Krosta:
Mrknu na tu adaptaci a dám vědět.

 

To Kubasta:
Měl jsem podezření na starou verzi kabelu, proto jsem zakoupil V2, jen si nejsem jistý, zda mě Číňan neošidil, protože jsem očekával v okně "Port test" typ HEX-V2, ale mám tam HEX-USB+CAN. Obal kabelu je V2, ale bůh ví, co je v něm. Prý je tišťák osazen ATMEGA162+16V8+FT232RQ, ale kdo ví?

 

 

HEX-V2.jpg

Port test CAN.jpg

Port test V2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem čet,tak ten čínský kabel se jen tváří jako V2,ale není to V2. Já měl origo hex a vyměnil jsem ho za orig.V2. A vše maká na 1. Je opoznání rachlejší a naprosto bez problému. Podle mě ta čína nebude nikdy fungovat spolehlivě. Ještě jsem takovou neviděl. Vždycky tam byl nejakej renonc. Zajeď k někomu kdo má orig.V2 a uvidíš

Editováno: , autor: kubasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To Krosta
Na tu adaptaci jsem kouknul, ale nemá kalkulačku, takže to bude složitější.

 

To Kubasta
S těmi Číňany máš pravdu, je s nimi problém, jen se nechám vždy zlákat cenou.

 

To Viewer
Na ty tzv. "realy" kabely jsem koukal, ale vzhledem k tomu, že nekóduji na kšeft, ale jen pro svoji potřebu, zdály se mi tyto kabely, začínající na částce přes 90 dolarů, jako zbytečný luxus.

 

Každopádně všem děkuji za odpovědi.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj když dokoupím do Karoqu r.v. 2022 před FL(je to tedy spíš nějaká poslední verze roku 2021 ale bude vyrobená během tohoto měsíce) rozpoznávání dopravních značek tak mi půjde dokodovat Lane Assist a Traffic Jam Assist? ACC i DSG mám ve výbavě. Předem díky za info! Díky tomu mi pak z výroby musí dát za čelní sklo velkou kameru, pokud ano jaké je její označení? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Vcera som si objednal Karoq FL Style Plus a prihodil vsetky dostupne asistenty a kamery (travel asist, parking plus s area view..) a columbus a dnes s hrozou zistil, ze sa nikde nespomina side assist (do 70m) alebo aspon blind spot warning (tusim do 20m). Vyzera to tak, ze to z FL uplne vyhodili, povodne to bolo myslim sucastou toho Travel asist paketu. Pritom side assist je pre mna asi ten najdolezitejsi asistent. Bude sa to dat nejak dorobit? 

 

Tiez by ma zaujimalo ci sa da zapnut / dorobit AUTO LIGHT ASSIST na automaticke vypinanie dialkovych

Editováno: , autor: Kamahl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, f.r.a.n.t.a napsal:

to ti opravdu šlo nakonfigurovat? Objednávl jsem Sportline se vším kromě panoramy, bufika a Columbusu a 360°kamera nikde

Prikladam konfiguraciu ktoru som si tento tyzden vyklikal na webe. Vcera mi ju predajca vyklikal aj u nich v systeme a uz je to objednane. Mam tam nieco, co tebe neslo? Mna najviac stve, ze som zistil ze tam nemam ten Side assist, ale ani asistent vyparkovania (alebo zeby to bolo sucastou Area view? pochybujem) a ani automaticke dialkove svetla a canton. 

karoq.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjevně je slovenský konfigurátor jiný než český ... a teď babo raď ... co jsem si vlastně objednal. V českém jsou jiné položky než ve slovenském. Tvůj kód konfigurace nenačte.

Klikám si ve slovenském konfigurátoru a narozdíl od českého tam je více možností. V českém je u Spotrline jen jediná možnost kol a to 18", není 360° kamera, chybí parkovací asistent a třeba tažné zařízení, nebo Travel assist jsou po přepočtu euro/25Kč podivně levné. Na druhou stranu v CZ konfigurátoru je DCC u Sportline v základu. Čert aby se v tom vyznal.

Editováno: , autor: f.r.a.n.t.a
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdiel medzi old a FL porovnavam v tomto prispevku https://forum.skodahome.cz/topic/139302-nová-škoda-karoq/?do=findComment&comment=2569151  Kludne tam hod svoje postrehy, mozno som nieco vynechal alebo mylne oznacil za chybajuce.

 

V tomto topicu by sme mali riesit kodovanie.. Cize by som sa vratil spat k teme - daju sa dorobit niektore z chybajucich funkcii karoq FL? Konkretne:

1. SIDE ASSIST – asistent zmeny jazdného pruhu (toto je vratane blind spot)

2. EMERGENCY ASSIST

3. REAR TRAFFIC ALERT (asistent vyparkovania)
4. AUTO LIGHT ASSIST – automatické prepínanie diaľkových astretávacích svetiel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...