Přejít na obsah

Škubání motoru při neutrálu a klepání


rossler

Doporučené příspěvky

Tak dotřetice příspěvků, jsem tu novej, stejně jako má nová ojetá fábka 1.4 MPI 50 KW.

Ten motor, to je fakt děs, nebo snad jsem koupil takevou "past"?..

Startování: studenej motor - buďto hned chcípne, nebo naskočí, ale má pár vteřin naprosto divnej chod, řekl bych tak třetinu výkonu..

Když se rozjedu (vše už vypadá ok), při větším točení otáček jsou "propady" výkonu, na pikovteřinu přestane motor táhnout, pak dobrý, pak zas, až po nějaké době vše ok.

zahřátej motor: jízda ok, ale starty pořád nic moc. Občas chcípne, jindy zase podobné propady výkonu jak za studena.

Chjo, já vím, někde se to tu řešilo, ale vždycky pár slov kolem a kolem.

Je tohle teda standard, nebo může být někde problém.

A závěrem, to poškubávání na volnoběh, to už mě nebere, když pustím klimu, otáčky se zvednou na 1000 a je to lepší,hi, takovej trik..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moja 1.4 mpi 50kw ma tiez uz serie... kupil som ju ojazdenu cca 90 000km a kazdy mesiac sa nieco serie. Len pre tvoje info:

1/ volnobeh sklbe ako rodeo uz som si zvykol)

2/ prepalil sa mi kontakt na baterii

3/ nesli ostrekovace

4/ spinac na pedali brzd nefungoval

5/ pri studenom motore kasle

6/ volant trase ajo svina (chystam sa ist na vymenu capov)

atd...

je fakt ze vacsina veci sa dari riesit hned (vdaka aj za pomoci tohoto fora -fakt diky ludia)...ale co ma najviac serie je to ze auto som kupil a prvy tyzden som mal pocit ze jazdim uplne v novom aute... po tyzdni sa zacalo vsetko postupne srat...viem ze vacsinou to neboli velke problemy (vdaka bohu) ale cakam kedy sa nieco poriadne poserie!!!

ale to je tak ked clovek ponahla s kupou auta a este chce aj usetrit par korun...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ha, no to je jak já.. dva dny jsem se radoval, dokonce jsem byl v "šoku", jaká ja Fabia docela dobrý auto, nikde nic nevrzalo, motor šlapal jak hodinky, jediné destičky jsem hnedle měnil, protože byly již totálně rozsypané.

Pár dní uběhlo, rozvrzala se totálně palubka atd., motor se zbláznil.. (viz. výše).. a navíc teď začíná tuhnout řazení, třeba jeničku tam občas vůbec nenarvu (ostatní rychlosti dobrý)...

A to neřeším to, že 14 dní auto stojí na sídlišti, a za tu dobu dva nové "šrámy" + pokus o vloupačku, poškozenej zámek dveří + poškozenej zámek kufru (teda né zámek ale otvírání).. hezký ne?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro Ceannu:

Známá měla Fabku, a pořád řešila klepání volantu. Jako první se kontrolovaly gumy, prý vše OK, pak ve značkovém servisu několik dní "promýšleli" čím to asi bude, na nic se nepřišlo.

Po půl roce koupila nové gumy a co?.. žádný třesot.. njo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se vím, každou zkušenost zde zaznamenám, abych byl taky trochu užitečnej.

Jen je to fakt pech, kolega z práce má stejné auto 1.4 MPI 50kw, někdy mě sveze domu, a to je fakt "voňavka".. žádné poškubávání, snad jen při studeném motoru, starty léto/zima napoprvé, lehoučké a přesné řazení..jj..tak by to mělo být, ale zřejmě je to kus od kusu nebe a dudy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ha, no to je jak já.. dva dny jsem se radoval, dokonce jsem byl v "šoku", jaká ja Fabia docela dobrý auto, nikde nic nevrzalo, motor šlapal jak hodinky, jediné destičky jsem hnedle měnil, protože byly již totálně rozsypané.

Pár dní uběhlo, rozvrzala se totálně palubka atd., motor se zbláznil.. (viz. výše).. a navíc teď začíná tuhnout řazení, třeba jeničku tam občas vůbec nenarvu (ostatní rychlosti dobrý)...

A to neřeším to, že 14 dní auto stojí na sídlišti, a za tu dobu dva nové "šrámy" + pokus o vloupačku, poškozenej zámek dveří + poškozenej zámek kufru (teda né zámek ale otvírání).. hezký ne?...

Co se týče toho řazení, vlez pod to a zkus nahoru a dolů jemně zakvedlat tím závažím, které je nad převodovkou - pod baterkou. Dost často se to povoluje, stačí dotáhnout a je po problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mne volant neklepe pri brzdeni ale prenasaju sa na neho hodne otrasy od nerovnosti. ked som auto kupil nerobilo to... zacalo to tak cca 2mesice dozadu...trochu pomohlo nastavenie polohy volantu ale nemyslim ze to ma na to velky vplyv... ale teoreticky to moze byt cokolvek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...