Přejít na obsah

Chiptuning


Návštěvník

Doporučené příspěvky

Tady nějaký počteníčko na téma aditiva ano, ne a kde tankovat...z diskusního fóra na serveru oleje.cz ;)

Jednoznačně platí, že všechny nafty ve všech druzích a kvalitách, jsou dnes aditivivány přímo od výrobce - je to standard, který nařizuje i norma.

Jednak se dává cetanový zlepšovač, přísada pro zvýšení mazivosti a přísada pro snížení TVP (pro potlačení teplotního bodu pro vylučování parafínů).

K probíranému tématu zda přidávat ještě další přísady do paliv - jednoznačně ano. Vždy se vyplatí koupit aditivum, které zvyšuje cetanové číslo (osvědčí se zejména v zimních měsících), dále které zvyšuje mazivost a čistí palivový systém - hlavně vstřikovací trysky a čerpadlo. Při dlouhodobém používání je přínos těchto aditiv jednoznačně znát.

Samozřejmě, že jsou odběratelé paliv, kteří si odebrané palivo ještě navíc aditivují - někteří (těch je ale velmi málo) aditivaci provádějí na svých pumpách, ale mnohem více se dodatečná aditivace provádí přímo u výrobce paliv a to tak, že odběratel má u výrobce (např. Česká rafinérská) svůj malý zásobník s aditivy a při plnění do autocisterny je mu k odebíranému množství současně dávkováno i jeho aditivum.

Nemyslím si však, že se vyplatí takto aditivované palivo kupovat - myslím si, že přínos neodpovídá vloženým nákladům. Je rozhodně lepší si příslušné aditivum koupit a dávkovat sám. Velmi přehledný leták k aditivům má myslím f.STP, ale mohou být i jiné firmy a já nechci nikomu radit nic konkrétního - to musí každý spotřebitel zkusit sám, co mu vyhovuje - cena/přínos.

Kde tankovat: nebojte se tankovat i u firemních čerpacích stanic - Makro, HyperNova atp. Tyhle stanice mají velmi vysokou výtočnost, tzn. že jsou denně zaváženy novým palivem. Jejich stavba je nového data a tudíž musí i splňovat požadavky příslušných norem na skladování, odvětrávání a systém rekuperace odsávaných par. Pravděpodobnost výskytu vody je velmi malá. Tyhle pumpy nejedou na zisk z paliv, tak jako ostatní. Tyhle pumpy mají nákupní cenu paliv navýšenou jen o příslušnou daň a takovou marži, která pokryje nutný provoz této stanice a náklady na údržbu a plat obsluhy. Tyhle pumpy neživí jednoho či dva majitele a jejichž krédem je být co nejdříve za vodou. Jsou provozovány za účelem získání co největšího počtu zákazníků do vlastního obchodního centra, kdy jste nuceni koupit zboží v určité hodnotě, abyste pak dostali příslušnou slevu na palivu. Tohle velké množství paliva pak musí kupovat stejně jen u důvěryhodného zdroje, protože jinak by ztratilů celý jejich obchodní řetězec kredit.

Jet je Conoco. Conoco,Agip a Shell jsou akcionáři České rafinérské.

Tihle tři berou jen u České rafinérské nebo u dalších drobných výrobců v rámci skupiny Unipetrol, kam patří i Česká rafinérská. Do Unipetrolu patří i Paramo a Koramo(jinak dnes již také Paramo).

Aral bere stejného dodavatele jako výše jmenovaní.

OMV také tak nebo případně vozí palivo přímo z Německa, ale rovněž min. stejně kvalitní - nicméně dnes se jim vyplatí brát palivo u nás, což také dělají. Benzina bere výhradně u České rafinérské - je také ve skupině Unipetrol. Palivo od Slovnaftu je totožné s naším.

Můžete celkem bez obav tankovat i u čerpacích noname stanic, ale jen u takových, kde víte, že je vysoká výtočnost.

Nejvíce opatrní ale buďte hlavně v zimě - týká se dieselu - pokud máte pochyby, protože cena se vám zdá nízká, pak chtějte po obsluze, aby vám dala do ruky doklad o tom, jaké palivo expeduje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT: Mello ty jak nevysíráš nemáš svůj den coo? :kol-98:

Kibi: už jsem přemýšlel, že bych přešel na Top Q u benziny a doplňoval ji VIFem, ale to až bude u mě 3. stupeň finanční krize.

Jinak VIF prodává Auto Štangl asi za 170 Kč, takže nebuď gumídek a nekupuj to za 250,- ;)

Editováno: , autor: pentadius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pentadius: ja VIF kupuju na benzínce, z důvodu pohodlí - je to nejblíž, Štangla mám 25km a to se mi kvůly aditivu nechce ;) Hele krize sice je ale zároveň "díky" ní padá cena ropy, tak se to zas srovná :p Jo a když už jsi ten "snadno zmanipulovatelnej", tak to ti musím napřat, že to VIFko z benziny za těch 250,- je kvalitnější než od Štangla, tak víš jak...no manipuluju tě :smich: :smich:

Mello: nebuď podrážděnej, dyť je každýho věc kdo čemu věří....ty zas máš určitě na palubce figurku svatýho kryštofa viď lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže Marku, ty taky jo? :-) kdepak do toho půjdete? U koho? A za kolik? ;) Na kolik? :smich:

Ještě by mě třeba zajímalo, jakej je rozdíl mezi chipem od cimbu a chipem z "garáže" ? Furt jde jen o soft a pochybuju, že by tam někde v "garáži" nahrávali něco špatnýho co by nefungovalo nebo od cimbu bylo nějak lepší, bezpečnější či co... ? Co myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže Marku, ty taky jo? :-) kdepak do toho půjdete? U koho? A za kolik? ;) Na kolik? :smich:

Ještě by mě třeba zajímalo, jakej je rozdíl mezi chipem od cimbu a chipem z "garáže" ? Furt jde jen o soft a pochybuju, že by tam někde v "garáži" nahrávali něco špatnýho co by nefungovalo nebo od cimbu bylo nějak lepší, bezpečnější či co... ? Co myslíte?

Já nejsem ten "zasvěcenej" co by na tuhle otázku měl odpovídat, ale dle mě je skrátka firma (nemyslím jen CIMBU, ale třebas DIESELPOWER, popř. TDI FUN co čtu má dobrý reference) líp vybavena s lepším zázemím a každopádně s více zkušenostma = zákonitě musí být práce líp odvedena. Nehledě na to, že přeci jen u těchto fy existuje pojem "záruka" - chtěl bych vidět, jestli se s tebou bude nějaký, byť solidní "chipar" z garáže chtít po nepovedený práci s radostí vyrovnávat. Dle mýho právě pro tu možnost "záruky a reklamace" si spousta lidí (hlavně s novějšíma autama ještě v záruce) nechává chipovat auta třebas právě u CIMBU, který je dost drahý ale možnost reklamace a záruky je právě v ceně.

Já bych rozhodně auto nechal chipnout od nějaký firmy, která se zabývá hlavně chiptuningem a vým že má nějaké zázemí a dobré reference.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

néééé, pneumatiky néééé!! :smich: o těch máš v tématu několik stránek lol

já bych to řekl asi tak, ne každej "garážista" vytváří chipy doma na koleni ;) někdo má možnost sehnat právě ty chipy od Sportmotoru, Cimbu atd. akorát je neprodává za takový nehorázný prachy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

néééé, pneumatiky néééé!! :smich: o těch máš v tématu několik stránek lol

já bych to řekl asi tak, ne každej "garážista" vytváří chipy doma na koleni ;) někdo má možnost sehnat právě ty chipy od Sportmotoru, Cimbu atd. akorát je neprodává za takový nehorázný prachy ;)

Jenda ty pneumatiky procpe vážně všude....tak co Dunlop, nebo Infiniti? :smich:

Dakie: jasný, nesnažim se shazovat "garážový kutily"....jen si dovolim tvrdit, že to zázemí a technologie je u profi firem trošku jinde - stejně tak v případě reklamace je fy výhodou. Je mi jasný kolik na tom třebas zrovna "CIMBU" rejžuje - jen píšu, že já osobně bych se bál si to nechat chipnout u kde koho - člověk může být sebevíc šikovnej, ale něco se podělat může a nevím nevím jak bych reklamoval "odkouřenej motor" u človíčka, kterej si chipem sem tam rád přividělá :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenda ty pneumatiky procpe vážně všude....tak co Dunlop, nebo Infiniti? :smich:

Dakie: jasný, nesnažim se shazovat "garážový kutily"....jen si dovolim tvrdit, že to zázemí a technologie je u profi firem trošku jinde - stejně tak v případě reklamace je fy výhodou. Je mi jasný kolik na tom třebas zrovna "CIMBU" rejžuje - jen píšu, že já osobně bych se bál si to nechat chipnout u kde koho - člověk může být sebevíc šikovnej, ale něco se podělat může a nevím nevím jak bych reklamoval "odkouřenej motor" u človíčka, kterej si chipem sem tam rád přividělá :feve:

A jakou technologii ma Cimbu treba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TDIfun: mně bylo jasný že si rejpneš ;) Pročti si alespoň jednu stránku nazpět, než se do mne začneš obouvat...viz přízpěvek č. 372. Třebas CIMBU, DIESELPOWER, nebo ty máte určitě brzdu na změření výkonu, popř další "vyfikundace", nejsem žádnej expert a ani se za něj chválabohu nepovažuju :) Jen si myslím že ohledně chipování je spoolehlivější nechat si to chipnout od někoho, kdo se tím živí - tím nemyslím jen fy CIMBU, ale již zmiňovanej DIESELPOWER a třebas i tebe TDIfun :p . Pokud mi to chceš vyvracet, tak mi prozraď proč to vlastně ty děláš? Chválíš se výborným zázemím, prověřeným softwarem a zkušenostma v oboru...já to beru a právě z toho důvodu, bych si chip nechal udělat od někoho jako jsi ty, nebo právě tvoje konkurence. Sorry ale já osobně bych prostě auto nesvěřil někomu, kdo má inzerát v anonci a za 3ku ti na počkání chipne vůz...a o tom celá tahle diskuze je.

Ale pokud se mýlím a chipování od lidí, který to dělaj jako koníčka, s tím že si sem tam přividělaj a někde obšlehnou software je stejně kvalitní, stejně bezpečné a se stejnou zárukou při špatně odvedené práci, tak mě oprav.

PS: je mi jasný že narážíš na moje vychvalování fy CIMBU, já si auto už chiplý koupil, ano je to od CIMBU a ano jsem spokojenej...to ale nic nemění na tom, že bych si to u nich za tu udávanou cenu chipnout nenechal - je to prostě nehorázně drahý a myslím si že jak ty tak DIESELPOWER od nás z CV jsou za lepší peníz při srovnatelně dobře odvedený práci

. PPS: tím co píšu o tobě se ti nesnažím "lízt do prdele" konstatuju reakce na tvoji práci,co jsem zatím četl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na druhou stranu, pokud to ten z "garáže" nahrál do několika desítek aut a nebyl žádný problém.. ;) no ne? :)

jasný jendo, vždyť já to nikomu neberu a věřím že existuje spousta šikovnejch kluků...jen si myslím že když už se něco posere, tak se za to (svoji chybu) fy postaví líp ;) PS: např. lakování, fólie na autě a jiný "blbosti" si taky nechávám dělat od lidí co to maj jako "koníek" nebo občasnej "přivídělek" - nerad podporuju bohatý firmy, ale zrovna ten chip je investice kterou se vyplatí zvážit...přecijen odchlíplou folii rozdejchám líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TDIfun: mně bylo jasný že si rejpneš ;) Pročti si alespoň jednu stránku nazpět, než se do mne začneš obouvat...viz přízpěvek č. 372. Třebas CIMBU, DIESELPOWER, nebo ty máte určitě brzdu na změření výkonu, popř další "vyfikundace", nejsem žádnej expert a ani se za něj chválabohu nepovažuju :) Jen si myslím že ohledně chipování je spoolehlivější nechat si to chipnout od někoho, kdo se tím živí - tím nemyslím jen fy CIMBU, ale již zmiňovanej DIESELPOWER a třebas i tebe TDIfun :p . Pokud mi to chceš vyvracet, tak mi prozraď proč to vlastně ty děláš? Chválíš se výborným zázemím, prověřeným softwarem a zkušenostma v oboru...já to beru a právě z toho důvodu, bych si chip nechal udělat od někoho jako jsi ty, nebo právě tvoje konkurence. Sorry ale já osobně bych prostě auto nesvěřil někomu, kdo má inzerát v anonci a za 3ku ti na počkání chipne vůz...a o tom celá tahle diskuze je.

Ale pokud se mýlím a chipování od lidí, který to dělaj jako koníčka, s tím že si sem tam přividělaj a někde obšlehnou software je stejně kvalitní, stejně bezpečné a se stejnou zárukou při špatně odvedené práci, tak mě oprav.

PS: je mi jasný že narážíš na moje vychvalování fy CIMBU, já si auto už chiplý koupil, ano je to od CIMBU a ano jsem spokojenej...to ale nic nemění na tom, že bych si to u nich za tu udávanou cenu chipnout nenechal - je to prostě nehorázně drahý a myslím si že jak ty tak DIESELPOWER od nás z CV jsou za lepší peníz při srovnatelně dobře odvedený práci

. PPS: tím co píšu o tobě se ti nesnažím "lízt do prdele" konstatuju reakce na tvoji práci,co jsem zatím četl

Ne neslo o rejpani, ale zajimalo me jestli proste nevis jakou technologii maj. Ja do technologie narval moc penez.A hodne mi to pomohlo v tom abych odvadel pro vas lepsi a lepsi praci. Pocitam online simulator coz mam zatim jako jedinej v CR pocitam to ze kupuji brzdu abych mohle odvadet lepsi a lepsi praci. Ten kdo nevi kolik stoji vse mit ofiko atd ten tomu ani neuveri. A to nepocitam, to mi ver ze nekecam, ty tisice hodin nad PC kdy lamu ty 0101110 aby me to poslouchalo :) :) . Cimbu je prukopnik v tom ze to dela dlouho a alespon na dobre urovni. Je tady hromada dalsich okolo co tenhle obor dost likviduji, at jiz kvalitou tak tim ze pouzivaj sw postahovane na netu a nelegalni kabely atd a hlavne si takovou fuserinu nemuzou nechat ocenit na vic jak nakou tu tisicovku. Kazdej nejak zacina, ale jen vemi malo jde nekam dal.. Kdo byl spokojenej u Cimbu tak se k nemu vrati zas a to je dobre odvedena prace. A tak nejak to je i u mne. Mozna to moc prehanim a fakt to moc zeru to lazeni ale diky toho auta jezdi a nemam reklamace atd. Delam tuning hlavou a poradne!!!! Precijen jednotka snese cokoliv co tam nahrajes ale ten motor uz treba ne. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TDIfun: ale vždyť přesně tohle se tu už asi dvě stránky snažím napsat - ty a ostatní, kdo se tím zabývají na "profesionální" úrovni jsou na tom prostě "někde jinde", než garážoví "ladiči" ;) Jak jsi sám napsal, věnuješ tomu dostt času a nemalé množství financí...můj názor jsem tu napsal snad tisíkrát, bez urážky všech domácích "kutilů", já bych prostě svoje auto ohledně chipu do jejich rukou nesvěřil.

PS: jem rád, že si to uvedl na pravou míru...někdo tu psal, že by ho zajímal zrovna tvůj názor - a já ho plně sdílím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...