Jump to content

Tempomat - nefunkcny


Recommended Posts

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

OIII facelift, klasický tempomat.

Včera zřejme tato chyba i u mě. Jízda cca 300km tahem, většinu dálnice a tempomat. Posledních 30km do cíle a najednou nešel tempomat kolíbkou nastavit, neblikla zelená kontrolka, že je aktivní a nefungoval. Tak jsem jej páčkou úplně deaktivoval a zase zapnul. V tu chvíli vyskočila na palubovce ikona tempomatu a vykřičníku. Zkusil jsem jej několikrát vypnout a zapnout a po zapnutí vždy ikona s chybou. Zastavil jsem, chybové hlášení vyfotil, vypnul motor, nastartoval a chyba zmizela. Vše v pořádku.

 

- Nevíte někdo co je to za chybu tempomatu ?

- Co to mohlo být za problém ?

tempomat.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ahojte, také se mi tato chyba už jednou stala (r.v. 12/2018). Dojel jsem do cíle a cca po pěti hodinách jsem jel zpátky - zase vše fungovalo OK. Taky jsem si řekl, že pokud by se to dělo nějak víc, tak to budu řešit, ale pokud to bude výjimečně, tak řešit nebudu.

Mimochodem zkoušel s tímto někdo do servisu? Dostal nějaké vyjádření?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Zdravím. Mě se to děje s tempomatem taky. Mám 2013, s klasickým tempomatem. Na začátku Září mi v autorizáku dělali výměnu chladiče a pomocného chladiče. Druhy den jsem jel delší trasu a když jsem na dálnici přepnul tempomat tak mi rozsvitilo oranžovou kontrolku. Po zhasnuti motoru a startu tempomat funguje ale pak když ho neaktivuju opět po chvíli kontrolka sama naskočí. Takhle se to děje neustále. 
dneska mi nezávislý mechanik přes VAG potvrdil ze mu to hlásí chybu u tempomatu a přepínačů světel (jinak ale vše ostatní krom té chyby tempomatu funguje), ale taky ne stále. A VAG taky ukázal datum prvního výskytu této chyby a přesně to odpovídá dni kdy jsem si auto vyzvedl v autorizaku :-/ 

tak nevim jestli tam mohli něco podělat, protože mě napadají různé možnost....ale u výměny chladiče snad nemůžou poškodit něco s tempomatem nebo jo? Nějaké zkušenosti?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...