Přejít na obsah

Špatné startování (při vlažném motoru)


Johnny

Doporučené příspěvky

aj ja som ho kupil v kramku - kuoli zaruke keby nieco, potom napis ci to este blbne. mne to uz nerobi

Já to teď testuji, abych mohl s jistotou říct, jestli je to už v pořádku nebo ne. Zatím mi to od té výměny neudělalo..... Ale nechci to zakřiknout... Ještě jsem tolikrát nestartoval v těch kritických chvílích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem zakladat nove tema, tak preto sa spytam v tomto vlakne.

Uz asi mesiac pozorujem nasledovne:

Vzdy iba pri startovani studeneho motoru (garazujem je tam +10°C) mi motor naskoci uplne v pohode (do sekundy) ako zvycajne, avsak po pusteni klucika motor bud zhasne, alebo poklesnu otacky na polovicu a bud ich udrzi (teda sa naspat vratia a motorm mierne skubne), alebo ich neudrzi a teda ako popisujem zhasne.

Neviem si toto vysvetlirt co by to mohlo sposobovat.

Pri teplom motore mi to nerobi, a nerobi mi to ani po opakovanom starte ked prtedchadzajuci bol "neuspesny".

Este by som podotkol, ze mi to nerobi stale ale sporadicky tak 30 az 50% studenych starov za posledny mesiac (celkove ich bolo cca studenych 8 startov)

Mate nejaku ideu, co by to mohlo sposobovat, kde by mohol byt problem, alebo co skusit?

dakujem za cenne rady a pripomienky

BTW: jedna sa o HTP 47kW 3r a 47tkm (v 46tkm bola prehliadka pri ktorej som stal, ale vyskytovalo sa to uz pred prehliadkou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ani ja nebudem zacinat s novym tematom(pre istotu),takze to skusim tu.

Popisem iba dnesny pripad,bo ten naposledy si uz v detailoch nevybavym,nestava sa mi toto casto.

Takze.Cesta po dialnici stabilne 120km/h+-5km ,po 122km -_- pauza ;)

Po asi 10 minutach startujem a otacky po nastartovani (pustenie kluca a spojkoveho pedala) na najspodnejsiu ciarku,motor sa dusi.Podvedomo som stlacil spojkovy pedal aby motor nezhasol a asi po 5 sekundach sa otacky / motor vratilo do normalu.Keby nie co 1,4 44kw.

A ted babo rad.

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám něco podobnýho za problém. Při vlažnym motoru nechce chytit, a když už chytí, tak otáčky jsou tak na 300-500 a motor se dusí. Pak se pomalu vyšplahaj až na 1000 a držej se. Když to konečně chytne, tak z výfuku lítaj saze jak z komína. Motor je 1,4 16V a VAG v servisu prej nic neukázal. Žádnej protokol jsem ale neviděl, nicméně mi trvdili, že tam žádný velký závady nebyly.

Díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám něco podobnýho za problém. Při vlažnym motoru nechce chytit, a když už chytí, tak otáčky jsou tak na 300-500 a motor se dusí. Pak se pomalu vyšplahaj až na 1000 a držej se. Když to konečně chytne, tak z výfuku lítaj saze jak z komína. Motor je 1,4 16V a VAG v servisu prej nic neukázal. Žádnej protokol jsem ale neviděl, nicméně mi trvdili, že tam žádný velký závady nebyly.

Díky za každou radu.

Mě ta výměna teplotního čidla tu závadu odstranila.

Takže bych vám všem chtěl moc poděkovat za rady, protože pár týdnech od výměny se zdá, že už problém není! Díky moc. Ať žije teplotní čidlo. :D

Editováno: , autor: Johnny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám něco podobnýho za problém. Při vlažnym motoru nechce chytit, a když už chytí, tak otáčky jsou tak na 300-500 a motor se dusí. Pak se pomalu vyšplahaj až na 1000 a držej se. Když to konečně chytne, tak z výfuku lítaj saze jak z komína. Motor je 1,4 16V a VAG v servisu prej nic neukázal. Žádnej protokol jsem ale neviděl, nicméně mi trvdili, že tam žádný velký závady nebyly.

Díky za každou radu.

Mě ta výměna teplotního čidla tu závadu odstranila.

Takže bych vám všem chtěl moc poděkovat za rady, protože pár týdnech od výměny se zdá, že už problém není! Díky moc. Ať žije teplotní čidlo. :D

Tak to je dobrá zpráva, vyměním ho a snad mi to taky pomůže. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Také jsem měl problém s teplotním čidlem. Koupil jsem ho v Kladně v autodílech i s O kroužkem za cca 320,-.

Řekl jsem jen, že chci k čidlu i těsnění. Při výměně jsem ale zjistil, že původní těsnící kroužek byl asi silikonový (namodralý)

a já k čidlu dostal klasický černý O kroužek.

Chtěl bych se proto zeptat, jaké těsnění jste dávali (máte) vy a jestli bych nemohl mít s tím černým problém.

Zatím to vypadá, že těsní dobře, ovšem bude zřejmě dost namáhané.

Při výměně mi vytekla trocha kapaliny (u mého motoru je čidlo dost nízko).

Teploměr po výměně zatím funguje jak má ani kontrolky se nerozsvěcí :palec2:

Díky za rady zde na fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, že reaguji v tomto threadu, ale zdálo se mi, že se zde nejvíce diskutuje o výměně čidla.

Se startováním jsem problém neměl, "jen" se mi občas rozsvěcovala kontrolka "auto ve smyku" a jednou

dokonce elektronika motoru. Ručička teploměru mi zůstávala dole nebo najednou padla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Mám trošku jinej problém, ale myslim, že se to sem aspoň trošku hodí. V zimě jsem měnil teplotní čidlo, protože odešlo a nešlo ani nastartovat (venku -10°C a pískalo mi to, že je to přehřátý:D ) Od té doby studenej start úplně super ajko nikdy předtím. Startér se nestačí ani nadechnout ;) Ale horší je to s teplým startem - háže to a trvá dlouho než naskočí. Je to normální? Nevíte kde by mohla bejt chyba ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám trošku jinej problém, ale myslim, že se to sem aspoň trošku hodí. V zimě jsem měnil teplotní čidlo, protože odešlo a nešlo ani nastartovat (venku -10°C a pískalo mi to, že je to přehřátý:D ) Od té doby studenej start úplně super ajko nikdy předtím. Startér se nestačí ani nadechnout ;) Ale horší je to s teplým startem - háže to a trvá dlouho než naskočí. Je to normální? Nevíte kde by mohla bejt chyba ?

[/quote

palivový filtr jsi měnil,mě to dělá to samý a myslim si že je to tim.Tak to zkus .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svíčky mam měněný půl roku a filtr asi rok. Ještě se mi tam děje jedna věc, ale nevim, jestli je to s tím nějak společný. Někdy když jedu a zastavim, tak to prostě začne škubat jak na 3 válce a jednou to dokonce i chcíplo. Teď už mi to třeba měsíc neudělalo. Ale to bych spíš sved na zapalovací lištu, kabely atd... Ale ten teplej start je špatnej prostě vždycky. O co se ten studenej zlepšil, o to je teplej horší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Trošku víc jsem se to snažil vnímat a když startuju a je ten motor teplej, nebo ani nemusí bejt moc teplej, ale stačí, že jsem s ním třeba před půl hodinou jel a špatně to chytá. Jakoby to chytlo v jednom válci a další zas ne a pak už jo a děsně to s autem zaškube. Ale jak říkám, studenej start je úplně bezchybnej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, mam 1.4 MPi 50kW, a niekedy mi nechce nastartovat. Stane sa to iba obcas, iba toci a nenastartuje, ked skusim druhykrat, uz vsetko v pohode. VAG nehlasi ziadnu chybu, motor sa inak sprava normalne, pocas jazdy v poriadku, kontrolky nesvietia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nechce mi nastartovat, aj ked je motor studeny. Starter toci a nic.. To nie ze zle startuje, ono to vobec nechce nastartovat. Musim skusat aspon 2x-3x kym to ako-tak chyti.. Ked to uz nastartuje, vsetko ide ako ma, aj pocas jazdy je vsetko ok..

Editováno: , autor: Bady
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, promiň. Takže předpokládám, že nemáš aktivaci paliv.čerpadla při otevření dveří. Takže zkus, jestli má vliv když začneš startovat hned po otočení klíčku a zhasnutí kontrolek, nebo když ještě třeba půl minutky počkáš. jestli v tom bude nějaký rozdíl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...