Přejít na obsah

Infotainment Columbus 10


Doporučené příspěvky

@Rapid1.0ako ti funguje s týmto SW Laura?

Mám rovnaký HW, ale SW 1889 - zo začiatku to bolo celkom OK, teraz väčšinou len odpovie "prosím čekejte" a potom sa vypne alebo mi vymenuje čo môžem ovládať a aj tak sa nedá v podstate dať povel vôbec na nič.

Možno som ju nejako "nasral" ? Ale sprosté slová som doteraz nepoužíval :) no teda okrem spojenia "kráva sprostá"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od Laury nejde po posledných asi troch OTA aktualizáciach prakticky nič.

Na výzvu OK Lauro, alebo stlačenie tlačítka na volante sa objaví na displeji "co by jste chtěli dělat?". Na aj jednoduché výzvy, ktoré pred tým fungovali dobre ako je napríklad "volej XY" alebo "naviguj" povie Laura "prosím o chvíli strpení". Na obrazovke sa točí kolečko. Potom to povie ešte 1÷2x znova a všetko z obrazovky k Laure zmizne.

Pred mesiacom aspoň povedala, že "zopakujte" a potom to skončilo väčšinou, že mi menovala príkazy, ktoré mám použiť ale keď som ich použil aj tak skončila bez odozvy.

 

Tak skús jednoduché navigovanie niekam na konkrétnu adresu - napr. Praha, Václavské náměstí a vytočiť nejaké telefónne číslo napr. 158 :) ne to je hloupý žert, nejaké meno z telefonu - manželku, přítelkyni, kolegu a tretiu vec nejakú úpravu nastavenia klimatizácie - neviem či funguje príkaz na AIR CARE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

celkom nerozumiem aké nastavenie máš na mysli.

Ja mám dve nastavenia v Columbuse - hlavného užívateľa a hosť. Jedno aj druhé nastavenie drží - napríklad nastavené rádio stanice, tiež ktoré rádio bolo posledne naladené u každého užívateľa, predvolené ciele, nastavenie jazyka, asistentov atď.

SW 1896, H56

Pred "veľkým upgrade" sa mi stalo asi v 10% že som naštartoval a počujem že hrá iné rádio než som počúval. Užívateľ sa prepol na hosť.

Teraz po "veľkom upgrade" je prvé keď sadnem do auta oznámenie, že O4 víta hlavného užívateľa XY.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm...

Skúsil by som:

- reset infotainmentu

- nastavenie volantu a sedačky na nejaký iný stav než tam máš teraz

- reset infotainmentu

- kontrola či drží v nastavení to, čo si tam zadal

- zamknúť auto, nechať cez noc a ráno zase skontrolovať. samozrejme s použitím stále rovnakého kľúča a rovnakého užívateľa. Máš viacero užívateľov než hlavného a hosťa?

Editováno: , autor: OpelInsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kontroluješ občas, aký užívateľ je prihlásený?

občas si octáfka urobí po svojom.

Ja to poznám tak, že mám vo svojom profile naladené väčšinou Rádio Slovensko a u hosťa je nejaké DAB rakúske. Keď sadnem do auta a hrá niečo iné než Slovensko tak viem, že sa profil prepol na hosťa. To sa urobí samo bez toho že by ťa auto informovalo alebo chcelo po tebe prihlásenie.

Potom musím do menu užívateľ a chvíľu bojovať s infotainmentom pretože to väčšinou znamená niekoľkokrát kliknúť kým sa spamätá.

Mohlo by sa teda stať, že u hosťa máš nastavené 3 čárky a u tvojho profilu jednu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@OpelInsi to vim ze tam vzdycky mam hlavni profil, jak sem psal tak jednou tam byl host a tam bylo uplne jime nastaveni🤷🏻‍♂️ A nevim estli delam vzdycky dobre, ale u hlavniho uzivatele je tlacitko refresh na zaktualizovani. 
zkousel sem dnes i vypnout prirazeni klicku, a furt stejne🤷🏻‍♂️ No zkusim dat tovarni nastaveni, ikdyz do toho se mi moc nechce🙈

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No máš možnosť vytvoriť X profilov v aute - ty, manželka, syn, dcera, kočka, pes atd.

Po továrnom nastavení si tam mal zrejme len HOST a musel si pridať tvoj profil ktorý máš už vytvorený na škoda connect. Ten potom môžeš pomocou oboch kľúčov v aute definovať ako hlavný profil.

Nastavenia, ktoré boli naposledy urobené v tom aute než si dal továrne nastavenia sa uložili v oblaku a ty si ich naloudoval do auta. Možno je problém na tomto spojení, resp. uložení údajov tohto profilu v škoda connect.

 

Môžeš vytvoriť ďalší profil a potom ho v aute pridať - napríklad manželku alebo inú kočku. Zrejme budeš musieť vytvoriť novú e-mailovú adresu, ale to nie je problém.

Myšlienka bola, že do každej škodovky kam nasadneš tak si môžeš zadať tvoj profil a budeš mať nastavené automaticky rovnako rádio, klímu, sedačku, zrkátka atd. Či to tak funguje netuším, ale ďalší profil tam pridať určite môžeš.

 

Editováno: , autor: OpelInsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než zmažeš svoj profil tak by som najprv vytvoril iný nový účet na Skoda Connect.

Najprv musíš mať e-mailovú adresu, napriklad moje.kocka@gmail.com + samozrejme heslo "Zeru_4mysi_denne"

 

Potom v aute v menu vyberieš "užívatelé" a stlačíš "+" na vytvorenie nového užívateľa v aute.

Tu zadáš mailovú adresu a heslo. Je možné že nového užívateľa môžeš vytvoriť aj priamo v aute bez Skoda connect. Môžem to zajtra vyskúšať keď chceš.

Budeš mať potom troch užívateľov HOST, XYZ-tvoj terajší, MOJE K

Začni používať KOČKU, nastav tam čo potrebuješ a uvidíš či to s ňou funguje.

 

Keď ti t obude vyhovovať tak môžeš pomocou oboch kľúčov prevziať na MOJE KOCKA hlavného užívateľa a tvoj pôvodný buď zmazať alebo proste nepoužívať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je na odistený granát pod prístrojovku....

 

ešte ma napadajú dve veci:

- pokiaľ máš možnosť vyskúšať na inom aute s MIB3 prihlás sa tam tvojim profilom a vyskúšaj či drží nastavenia.

- preber ako hlavného užívateľa nový profil a vymaž pôvodný hlavný profil z auta

 

teoreticky, keby som mal tvoje prihlasovacie údaje do toho skúšobného profilu a prihlásil by som sa s ním v mojom aute, mali by sa mi nastaviť všetky parametre podľa toho ako si to posledne nastavil.

Editováno: , autor: OpelInsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@OpelInsi dneska sem zkusil prepnout profily tak jednou v pohode, pak sem se prepnul zpatky na hlavni a ten uplne vymazane nastaveni🙈🙈🙈 Velky spatny Skodovko😂

 

Ted mi tak prijde ze ta synchronizace s cloudem probiha s hodne velkym zpozdenim😅

Editováno: , autor: RDMBR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nevíte náhodou někdo, jestli jde nějak nastavit, aby mi navigace ukazovala maximální povolenou rychlost a nadmořskou výšku? Ve všech předchozích Oktávkách to normálně ukazovalo samo a tady to nemůžu nějak najít? Moc dekuji za pomoc !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...