Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

A jaké trasy jezdíš? Koukal jsem na nějaké testy, že jsou mírně horší na suchu, jak se chovají na sněhu nevíš? :)

Jezdim město a okresky, na hory vůbec. Na dálnici jsem s nima byl asi 4x, jednou byla docela vánice a žádnej problém. Na sněhu sem s nima taky byl spokojenej, žádný ustřelování, projel jsem vždy kam jsem potřeboval. Když to srovnám s Debica Frigo 2 a Barum Polaris 2 tak sem se na nich cítil nejjistěji. Za ty peníze myslím ujdou respektive já jsem s nima spojkojenej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

test zimních pneu dle DTestu 2012, rozměry trošku jiné, než jsou na fabii, ale snad to někomu pomůže.. já jdu pravděpodobně do Sava Eskymo 3, kdo je má je s nimi spokojen a ta cena... jezdím Moravu, kde je sníh tak týden v roce, na hory jednou za rok. kdyžtak mám řetězy.. jakýpak copak..

post-70462-0-63916500-1349114414_thumb.j

post-70462-0-93241800-1349114429_thumb.j

post-70462-0-42411500-1349114439_thumb.j

post-70462-0-73270200-1349114448_thumb.j

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JiVi - rozměr 185/65 R15 je povolenej na oktávu, NE NA FÁBULI. Pokud tě na nich něco neblahýho potká a kdokoliv odpovědnej se podívá na to cos měl na fábuli v danej moment obuto, budeš to ty kdo bude brečet nad rozlitým mlíkem...

Ty tabulky gum z D-testu jsem trochu upravil, aby byly přehlednější - sesadil co patří k sobě a ořezal zbytečnosti z print-screenů... Výsledek vypadá asi takhle:

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šikovnej, dík, mně se s tím už nechtělo..... babrat... každopádně- čím víc plusek, tím je to lepší, čím víc koleček, tím je to horší... celý test v pdf formatu přikládám.. nečetl jsem to, tak pokud by tam bylo něco zajímavého, hodte to sem.. :-)

test-zimnich-pneumatik-2012.pdf

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S GIMPem je to sloučení otázka několika minut, je mnohem přehlednější než jiný softy vystavěný na bázi Pinďous (GIMP je Linuxovej program, ale funguje i pod Pinďous). Můžu ho jen doporučit pro jakoukoliv práci hlavně s grafikou. Na fotky jsou asi lepší specializovaný foto-softy (Zoner, Adobe Fotokrám atd), ale třeba geometrický zkreslení odpovídající perspektivnímu posunu rozměrů například při stočení obrázku do jinýho úhlu než kolmo k ose pozorování se zase dělá líp v GIMPu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-44: o testech si myslim svoje.....me zajima osobni zkusenost a co si budeme povidat. Jestli je nekdo jelito, tak muze mit treba pneu s hreby a bude mit problem...samozrejme, ze trosku prehanim. Rocne najezdim cca 40.000km, takze auto je v pernamenci den co den.

Zima nezima. Pochazim z hor, tak dobrou pneu poznam. Mam kopce kde vzdy danou pneu pomerim od minule. A tam kde ostatni stali, tak ja jel dal. Jak jsem vsak rikal, hodne dela to mezi volantem a pedalem. A jelikoz jsem byl maximalne spokojen s dvojkou, tak jsem ani trochu nevahal a objednal trojky. Jen doufam, ze budou minimalne tak dobre jak dvojky. Zkusenosti ridicu s jednou z nejlepsich zimnich gum /dle testu atd/ Continental WinterContact TS 830 je ohodnocena /1280 posudku/ znamkou 1.79. Michelin Alpin 3 /859 posudku/ stejnou znamkou 1.79

Vredestein Snowtrac 2 ma 1.91 a Snowtrac 3 je hodnocena /1989 posudku/ znamkou 1.87 Neverim, ze je nekdo schopen poznat rozdil mezi znamkou 1.79 - 1.87 Udaje jsou prevzate www.Tyretest.com . Vrele doporucuji. Nejakou dobu jsem zil venku a co jsem poznal lidi, tak tyto stranky jim vzdy pomahali pri rozhodovani jakou pneu koupit. A zkusenost je vzdy jina nez test.

Editováno: , autor: Misubaro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdim město a okresky, na hory vůbec. Na dálnici jsem s nima byl asi 4x, jednou byla docela vánice a žádnej problém. Na sněhu sem s nima taky byl spokojenej, žádný ustřelování, projel jsem vždy kam jsem potřeboval. Když to srovnám s Debica Frigo 2 a Barum Polaris 2 tak sem se na nich cítil nejjistěji. Za ty peníze myslím ujdou respektive já jsem s nima spojkojenej...

tak jsem je objednal, děkuji za postřehy :) měl jsem Barum Polaris 2 a chtěl jsem něco trochu lepšího, tak snad s nima budu spokojený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nejhorší to právě je s těma, co si koupili "gumy do nížin", když se vypraví na vejlet někam, kde opravdu NACHUMELILO. Žiju v oblasti, kde se v zimě "trojky" naprosto běžně nesypou, jen pluhujou - inert se sype jen do prudkých kopců, zatáček nebo do míst, kde jsou autobusový zastávky. Sůl se dává jen od "dvojek" vejš. Není přitom problém tady zimu co zimu potkat "rekreanty", kteří přijeli právě odněkud "z nížiny" - a na autě mají když ne rovnou sjetý letní gumy, tak nějakou tu "levnou alternativu". Pak je tu taháme z pankejtů a nebo vytlačujeme z parkovišť, kde leží na zemi jen udusaná tvrdá vrstva sněhu, často zledovatělá - a oni s tou "levnou alternativou" nejsou schopní se ani rozjet. Když už teda nespáchají nějakou jinou lumpárnu, která by končila v servise nebo nedej pámbu ve špitále...

Ne nadarmo mě můj táta už dlouhý léta zpátka naučil jednu poučku: Zimní Praha má jedno výhradně místní pravidlo - říká se mu "1 + 2 = 3" . Znamená to "1 stupeň pod nulou + 2cm sněhu na silnicích = 3 prdele problémů"....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ekkare, mám na mysli Barum polaris 3, kleber krisalp, sava eskimo.. to jou levnější gumy a jsou dobré.. na hory si koupmí Micheliny, goodyeary, nokiany.. rekni mi, proc budu kupovat gumu za 1700, když jezdím v Brně, kde je sníh tak 5 dní v roce a to ještě jen ráno.. když jedu na hory, beru řetězy, který nasazuju a klidně s nimi odjezdím celé hory, nejsu debil, který jezdí na hory s 3mm zimákama z chiny... nesmíš mě chytat hned za slovo.. já mám klebebr krisalp HP2, maj 5mm a vloni na horach jsem s nima vyjel vse... když jsem si nebyl jistý, hodil jsem řetězy a byl pokoj.. guma za 1100 korun..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna Krisalpy nejsou to, co jsem levnou alternativou myslel. Polarisy a Eskima taky. Kléber je totiž dost dobrá značka, jen populární v poněkud jiný oblasti. Já právě myslel ty hovňousy z Číny, který si někdo koupí stylem "jé, hele, zimáky, a jsou pod tisícovku i na moje auto - ty musím mít, to zase ušetřím...!" - a pak vyrazí i bez těch řetězů na víkend do Špindlu, Čenkovic nebo na Červenohorský sedlo zaslepen hlášením Zelený vlny "Všechny silnice a dálnice na území ČR jsou sjízdné"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normální člověk jede na hory vlakem/busem nebo si pořídí odpovídající vybavení.

Už jsem to tady psal, nejvíc jsem kroutil hlavou nad Mondeem kombi s pražskou registračkou, naloženým až po střechu rodinkou i s labradorem a vybavením na lyže, zapíchnutým v lednu 2008 do závěje na I/11 na sedle mezi Jablonným n/O a Suchým Vrchem - měl na tom letní Dunlopy s asi tak 1,5mm vzorku. Nedokážu do dneška pochopit, jak dokázal na těch skoroslickách doplachtit z Prahy po D11 přes Hradec a po I/11 až nad Čenkovice a nezabít přitom ani sebe ani někoho dalšího...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den. Mám dotaz ohledně pl. disku a pneumatiky (pardón jestli jsem zvolil nevhodný topic). Koupil jsem na svou Fabii II 1.2 HTP 51kW zimni pneu Continental TS800 165/70 R14 81T. A také jsem koupil jeté disky z Fabie I - 6J R14 ET43 5x100 (zkoušel jsem, sedí nedrhnou, ale obávám se, že mám moc úzká pneu). Otázka zní, jestli budou zmiňované pneu sedět na daný disk? Myslím si že ne, ale potřeboval bych ubezpečit (asi jsem tu koupi uspěchal, začátečnická chyba :kol-32: ). Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem si oddechl, díky za ujištění jenal. Ty pneu jsou o 20mm užší. Myslíš, že to jen nebude vypadat dobře, nebo se zhorší jízdní vlastnosti? Jestli to chápu dobře pneu se roztáhne víc než je normál do šíře, nebu problém se sjížděním pneu, výdrží?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php

Jinak, užší pneu na širším disku vytvoří efekt "A-čka" a "díky" tomuto tvaru pneu na disku je přilnavost pneumatiky v kritických situacích snížená.

http://forum.skodahome.cz/topic/4829-miss-alu/page__view__findpost__p__1519731

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...