Jump to content

Folie na oknech a stmívání zrcátek

Recommended Posts

Zdravím. Mám dotaz (jako laik). 

Mám na SIII automatické stmívání zrcátek při oslnění zezadu a i v závislosti na světelných podmínkách.

Rád bych nechal na auto nalepit folie na okna (zadní a boční zadní).  Má toto velký vliv na viditelnost a stmívání zrcátek? 

Na funkci stmívání jsem si fakt zvykl, ale folie se mi taky dost líbí :)

Děkuji za názory a případně reální zkušenosti.

Tam nejde ani tak o oneskorenie, ako o intenzitu stmievania, tá je znížená, keďže senzor je ovplyvnený fóliou - hlavne vonkajšie zrkadlá preto nestmavnú tak ako by mali...

Už sa to niekde riešilo, autá so sunsetom majú inak kalibrovaný senzor, aby to správne fungovalo.

Niekto sa vtedy vyjadril, že údajne sa to dá nakalibrovať aj dodatočne, ale už nepamätám kde, ako alebo či naozaj...

• Like 1

Obecne, ine auto / svetelny zdroj musi byt blizsie, aby auto zareagovalo. Pred foliami, zrkadla na stmievanie zareagovali skor. Nicmene, nie je to ziadna tragedia, ale rozdiel je poznat, hlavne bocne zrkadla...

Patral som aj po dodatocnej kalibracii/nastaveni ale neuspesne.

• 2 weeks later...

Jen pro informaci má zkušenost. Folie jsem si dát nechal (propustnost 15%).  Středové zrcátko není potřeba, aby se zatmavovalo, což je i logické :) Ale boční jsem nezaznamenal jakékoliv zatmavení. 

Nicméně auto vypadá o dost lépe a nezatmavení zrcátek se dá přežít. Jezdím stejně víc ve dne, než za tmy :)

Zvykl jsem si na to, to každopádně, proto jsem váhal a ptal se zde. Nepsal jsem, že jsem to potřeboval. Spíše chtěl :) 

Ale ve finále jsem zjistil, že se dá bez toho žít :)

• 2 weeks later...