Jump to content

Stierače - založenie do základnej polohy po vypnutí

Recommended Posts

Ahoj, nechápem, prečo stierače (bežiace pri vypínaní motoru / elektriky) nedôjdu do základnej polohy, ale zostanú v strede čelného skla. Je na to nejaký dôvod a dá sa to zmeniť?

Edited by HugoSVK
  • HugoSVK changed the title to Stierače - založenie do základnej polohy po vypnutí

U koncernu vlastnost. Ale treba Opel to ma tak, ze to vzdy dojede zpet na misto. Proste to maji v BCM udelane jinak. Vetsina napajecich okruhu se tam vypina az po zamceni a uspani BCM tj. cca 15-20sec.

Ale jinak jsem nikde nevidel, ze by se toto chovani dalo u koncernu prekodovat.

Edited by OnMiT312

Mě teda u O3 nedávno překvapilo, že jsem vypnul motor a stěrače se pod okno při stírání složily. I po každém vypnutou motoru slyším, že ve stěračích trochu hrnce a "rovnají" se i když důvod proč nechápu když jsem je třeba vůbec nepoužil.

Já si myslím, že by to snad mělo jít nakódovat. Mě teda se stěrače vždycky zaparkujou.  A to cuknutí je vlastnost. Je to aby nelehly gumičky na jednu stranu.

Edited by Vápno

V sekcii Fabia 3 sme zistili, že asi do MR2017 stierače po vypnutí motora zostanú na svojom mieste. Až od cca MR2018 sa zaparkujú do základnej polohy. Neplatí to pre zadný stierač. Ako písal wirer, dá sa to dokódovať aj pre staršie MR... predpokladám, že to bude platiť aj pre O3.