Přejít na obsah

Píská mi zadní pravé kolo


Shaarky

Doporučené příspěvky

Lidi, poraďte. Při studených brzdách mi píská pravé zadní kolo. Po zahřátí pískání zmizí, ale ráno je to vopruz. Brzdy jsem čistil, obložení se mi zdá ještě dost silné, hrany jsou zkoušel trochu zbrousit a nic - píská stále. Nejhrorší je, že se to stupňuje. :( Byl jsem na testu brzd a vše je OK, co se účinku týče.

brzdaev1.th.jpg oblozenizvrchurs4.th.jpg bubenbw3.th.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zkus vystříkat buben přípravkem na čištění brzd. Třeba to pomůže,když ne tak bych asi měnil pakny(možná bych je jenom zkusil prohodit a pak bych věděl jestli to nedělá třeba buben) ale rozhodně bych napřed vyčistil bubny a odmastil pakny,možná budou jenom trochu zamaštěné. Víc ti asi neporadím hodně zdaru při opravě Honza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umej to cele vodou. Myslim to vazne. Pak nakonzervuj kov

Prostrikal jsem to cisticem brzd (jak oblozeni tak buben), zkousel jsem srazit vnejsi hrany. Porad to same :( Dneska to opet zacalo piskat vic. Je to k nevydrzeni, lidi se pak divaji, co to jede za plecku. :smich: No nic, asi budu muset pockat a pak to vymenit a bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi, poraďte. Při studených brzdách mi píská pravé zadní kolo. Po zahřátí pískání zmizí, ale ráno je to vopruz. Brzdy jsem čistil, obložení se mi zdá ještě dost silné, hrany jsou zkoušel trochu zbrousit a nic - píská stále. Nejhrorší je, že se to stupňuje. :( Byl jsem na testu brzd a vše je OK, co se účinku týče.

brzdaev1.th.jpg oblozenizvrchurs4.th.jpg bubenbw3.th.jpg

Odkud jsi, neřeš to prodám ti velmi levně celou zadní nápravu , která je uvnitř podle te tvé jako nová. Přehodit celou nápravu máš rychlejší než laborovat. Ta moje zcela jistě nepíská. vyměnil jsem ji za jinou s kotoučovými brzdami.

Jsem z Prostějova

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi, poraďte. Při studených brzdách mi píská pravé zadní kolo. Po zahřátí pískání zmizí, ale ráno je to vopruz. Brzdy jsem čistil, obložení se mi zdá ještě dost silné, hrany jsou zkoušel trochu zbrousit a nic - píská stále. Nejhrorší je, že se to stupňuje.  :( Byl jsem na testu brzd a vše je OK, co se účinku týče.

brzdaev1.th.jpg oblozenizvrchurs4.th.jpg bubenbw3.th.jpg

Odkud jsi, neřeš to prodám ti velmi levně celou zadní nápravu , která je uvnitř podle te tvé jako nová. Přehodit celou nápravu máš rychlejší než laborovat. Ta moje zcela jistě nepíská. vyměnil jsem ji za jinou s kotoučovými brzdami.

Jsem z Prostějova

:D diky, ale zatim to zkusim jinak - treba vymenit oblozeni a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi, poraďte. Při studených brzdách mi píská pravé zadní kolo. Po zahřátí pískání zmizí, ale ráno je to vopruz. Brzdy jsem čistil, obložení se mi zdá ještě dost silné, hrany jsou zkoušel trochu zbrousit a nic - píská stále. Nejhrorší je, že se to stupňuje.  :( Byl jsem na testu brzd a vše je OK, co se účinku týče.

brzdaev1.th.jpg oblozenizvrchurs4.th.jpg bubenbw3.th.jpg

Odkud jsi, neřeš to prodám ti velmi levně celou zadní nápravu , která je uvnitř podle te tvé jako nová. Přehodit celou nápravu máš rychlejší než laborovat. Ta moje zcela jistě nepíská. vyměnil jsem ji za jinou s kotoučovými brzdami.

Jsem z Prostějova

:D diky, ale zatim to zkusim jinak - treba vymenit oblozeni a tak.

nebo to zkus ještě jinak-prodám ti celé auto :smich: kol7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co prasátka ? kdyby byli zatuhlí, tak by se špatně vracely pakny, mohli by škrtat o buben a pískat

zkusit je rozvýbat...

A teplota by pak na to mela vliv ? To se mi nezda - proste 4x trochu vic zabrzdim a je po piskani (zatim vzdycky :D ) . Po delsi jizde kola nejsou nijak vic zahrata. Jeste mi brzdy "vrzou", kdyz je velice jemne poustim v momente,kdy uz skoro nebrzdi - ale to je asi normalni....?? Byl jsem brzdy otestovat na STK a vse je v naprostem poradku. Jak budou finance, vlitnu na to a jak budou pakny venku, cele to prohlidnu. Ale kdyby jeste nekde neco prihodil do dizkuze, budu rad. :w00t1:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik máš km. To je měněné obložení? Není to něco neorigo příliš tvrdého, anebo to potom o sebe někdde chytá pakna-buben.

To původní obložení tam už nějakou dobu bude...přesně nevím, ale auto bylo servisováno pouze v "autoriz." servisech - tzn. měl by tam být originál. Pakna také nechytá, byla by někde dodřená - stejně tak buben je OK. Na tu tvrdost mám ale podezření také - obložení není rovnovměrně opotřebováno - v jednom místě je malinko (opravdu málo) vyhlodlé... najel jsem na tom osobně 11000km a až při asi 10500 to začalo dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik máš km. To je měněné obložení? Není to něco neorigo příliš tvrdého, anebo to potom o sebe někdde chytá pakna-buben.

To původní obložení tam už nějakou dobu bude...přesně nevím, ale auto bylo servisováno pouze v "autoriz." servisech - tzn. měl by tam být originál. Pakna také nechytá, byla by někde dodřená - stejně tak buben je OK. Na tu tvrdost mám ale podezření také - obložení není rovnovměrně opotřebováno - v jednom místě je malinko (opravdu málo) vyhlodlé... najel jsem na tom osobně 11000km a až při asi 10500 to začalo dělat.

Bylo by asi dobré ty brzdy zkusit na válcové zkušebně. třeba na STK. Ale pokud jak říkáš není někde něco odřené o sebe tak potom můžou být neorigo tvrdé pakny a ještě tomu může napomáhat např ovalita bubnů Když jsem mluvil tom, že ti prodám nápravu za směšnou cenu, která je jako nová tak by to pro tebe bylo nejjednodušší řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik máš km. To je měněné obložení? Není to něco neorigo příliš tvrdého, anebo to potom o sebe někdde chytá pakna-buben.

To původní obložení tam už nějakou dobu bude...přesně nevím, ale auto bylo servisováno pouze v "autoriz." servisech - tzn. měl by tam být originál. Pakna také nechytá, byla by někde dodřená - stejně tak buben je OK. Na tu tvrdost mám ale podezření také - obložení není rovnovměrně opotřebováno - v jednom místě je malinko (opravdu málo) vyhlodlé... najel jsem na tom osobně 11000km a až při asi 10500 to začalo dělat.

Bylo by asi dobré ty brzdy zkusit na válcové zkušebně. třeba na STK. Ale pokud jak říkáš není někde něco odřené o sebe tak potom můžou být neorigo tvrdé pakny a ještě tomu může napomáhat např ovalita bubnů Když jsem mluvil tom, že ti prodám nápravu za směšnou cenu, která je jako nová tak by to pro tebe bylo nejjednodušší řešení.

STK zkusebnou jsem prave prosel uplne bez problemu - i brzdy. Diky, ale zatim pakny jsou pro me levnejsi reseni myslim. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik máš km. To je měněné obložení? Není to něco neorigo příliš tvrdého, anebo to potom o sebe někdde chytá pakna-buben.

To původní obložení tam už nějakou dobu bude...přesně nevím, ale auto bylo servisováno pouze v "autoriz." servisech - tzn. měl by tam být originál. Pakna také nechytá, byla by někde dodřená - stejně tak buben je OK. Na tu tvrdost mám ale podezření také - obložení není rovnovměrně opotřebováno - v jednom místě je malinko (opravdu málo) vyhlodlé... najel jsem na tom osobně 11000km a až při asi 10500 to začalo dělat.

Bylo by asi dobré ty brzdy zkusit na válcové zkušebně. třeba na STK. Ale pokud jak říkáš není někde něco odřené o sebe tak potom můžou být neorigo tvrdé pakny a ještě tomu může napomáhat např ovalita bubnů Když jsem mluvil tom, že ti prodám nápravu za směšnou cenu, která je jako nová tak by to pro tebe bylo nejjednodušší řešení.

STK zkusebnou jsem prave prosel uplne bez problemu - i brzdy. Diky, ale zatim pakny jsou pro me levnejsi reseni myslim. :D

Nejseš sám.Mě to taky píská občas.. :disgust: a to jsem vyčistil,obrousil,vyměnil.Chvilku byl klid a už si to zas občas pískne.. :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Problem vyresen - vymenil jsem pakny. Nicmene - problem byl opravdu v hrane, ja jsem nemyslel na vnitrni hrany  :D A takhle to vypadalo po vytazeni :

brzdahranaoznacenahx0.th.jpg

Takze ,pakny vymenene,a je po problemu ???

No ted to nepiska, ale zda se, ze to opet zacne. Pry existuje nejaka pasta proti piskani na ty hrany...pasta a brzda sice nejak nejdou dohromady, ale asi se po tom jeste poptam...nebo je rovnou srazim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...