Přejít na obsah

Problém se zavíráním / otevíráním elektrického víka kufru


Erik_CZ

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

mám na svém S3 problém se zavíráním / otevíráním el. kufru.

 

Jak to vzniklo

Nastartováno, spolujezdkyně vystoupila z auta a šla otevřít kufr, nemohla nahmatat tlačítko otevírání kufru, tak jsem po pár vteřinách zmáčkl od řidiče tlačítko na otevření kufru.

V ten moment spolujezdkyně vzala za víko a pěkně hodně mu pomohla nahoru.

 

Od té chvíle se kufr chová nepředvídatelně, jakoby elektronika netušila jak má nastavené polohy.

 

Každý den se to chová jinak, dnes (viz. video) se nedovře a při otevírání zas netuší kde má horní polohu. Lze vidět jak se víko kufru otevře do maxima a "nebrzdi" ke konci. Při zavírání si zas myslí, že už je na konci dráhy. Jindy zas otevírá kufr po třetinách, takže se vám otevře místo doplna po 1/3 pak při zmáčknutí tlačítka se otevře na 2/3 a na třetí zmáčknutí se otevře naplno.

 

Umí si tu někdo s tím poradit?

Dá se to seřídit přes diagnostiku?

 

Předem díky za rady

 

Erik

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že základní nastavení bude vše, co je potřeba. 

Ještě co bych zkusil, jestli náhodou nepomůže, ale pochybuji o tom.. nechat dojet do plného otevření a podržet tlačítko zavírání kvůli nastavení koncové polohy, třeba to něco změní, ale nedávám tomu velkou naději.

Základní nastavení není složité, lze provést prakticky "jakoukoliv" diagnostikou v jednotce 6D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Problém se zavíráním / otevíráním elektrického víka kufru

Ahoj chlapi, 

 

díky za rady, ale osobně nemám diagnostiku, takže budu muset někoho sehnat.

 

1. @p2p Co si mám představit pod "základním nastavením"? To vyresetuju celého Superba do nějakého výchozího stavu (smažou se všechna nastavení), nebo se to týká jen toho kufru?

2. @Krosta Tím tlačítkem myslíš to vnější na dveřích, nebo to vnitřní zespod dveří?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základní nastavení mají určité funkce v autě, které jsou v nějaké jednotce. Třeba základní nastavení elektrické sedačky, základní nastavení automatického dojezdu bočních oken apod.

Tady je to myšleno specificky pro jednotku pátých dveří (diagnostická adresa 6D).

A to je fakt, zapomněl jsem napsat, kterým tlačítkem. Myslel jsem to na kufru, zevnitř. 

Dělal jsem to základní nastavení pouze jednou a absolutně si nepamatuji už, jak ta procedura byla. Vím, že u Octavie stačilo zapnout základní nastavení a nechat dojet ty dveře do obou krajních poloh, ono si to na mě zapípalo, že je to úspěšné a bylo hotovo. Zda to jde nějak spustit bez diagnostiky, to netuším

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Krosta napsal:

Základní nastavení mají určité funkce v autě, které jsou v nějaké jednotce. Třeba základní nastavení elektrické sedačky, základní nastavení automatického dojezdu bočních oken apod.

Tady je to myšleno specificky pro jednotku pátých dveří (diagnostická adresa 6D).

A to je fakt, zapomněl jsem napsat, kterým tlačítkem. Myslel jsem to na kufru, zevnitř. 

Dělal jsem to základní nastavení pouze jednou a absolutně si nepamatuji už, jak ta procedura byla. Vím, že u Octavie stačilo zapnout základní nastavení a nechat dojet ty dveře do obou krajních poloh, ono si to na mě zapípalo, že je to úspěšné a bylo hotovo. Zda to jde nějak spustit bez diagnostiky, to netuším

 

Děkuji za upřesnění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spojit se s řídící jednotkou 6D - výklopné dveře
04 - Základní nastavení
vyberte položku v menu – IDE02176 - nastavení úhlu výklopných dveří

nepřerušovat komunikaci

stisknout spínač kliky dveří, dveře se začnou otevírat a po celou dobu je slyšet pravidelné pípání
dveře dojedou na koncovou polohu, zde je nutné dveře ponechat až po dobu, než se ozve dvakrát rychlé pípnutí
stisknout tlačítko na dveřích pro zavření, po celou dobu zavírání bude slyšet opět pravidelné pípání až do doby úplného zavření a zajištění zámku

ukončit základní nastavení
06 - ukončení komunikace

 

 

  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde udělat toto základní nastavení i pro okno řidiče? V podstatě od nového auta mi často nefunguje druhá poloha (úplné stažení nebo vytažení okna). Do servisu jsem to v záruce nedal, s nějakou tehdy obavou, aby se nerozdělávalo čalounění dveřích, aby to pak třeba nevrzalo. Teď mě to už ale trochu rozčiluje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, vcelku dost často otevírám z jistých důvodu právě zadní okno z místa řidiče. Otevře se normálně až dolů bez držení vypínače , ale když ho chci zavřít, dojede automaticky cca do necelé 1/2, tam se zarazí, jako by sklo najelo na prekážku a sjede kousek dolů. Opakovaným stiskem cvakne a zůstane stát, jako by bylo sklo nahoře. Pak pomůže jen manuální nastavení koncových poloh... a zase je chvíli klid. Blbé je, že když se rozjezdu a nepostřehnul jsem, že se to stalo podle zvuku, zjistím že nemám zavřené okno až když je v autě průvan nebo když mi cinkne maxidot upozornění. A když zrovna prší... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
V 1. 2. 2022 na 19:03, p2p napsal:

Spojit se s řídící jednotkou 6D - výklopné dveře
04 - Základní nastavení
vyberte položku v menu – IDE02176 - nastavení úhlu výklopných dveří

nepřerušovat komunikaci

stisknout spínač kliky dveří, dveře se začnou otevírat a po celou dobu je slyšet pravidelné pípání
dveře dojedou na koncovou polohu, zde je nutné dveře ponechat až po dobu, než se ozve dvakrát rychlé pípnutí
stisknout tlačítko na dveřích pro zavření, po celou dobu zavírání bude slyšet opět pravidelné pípání až do doby úplného zavření a zajištění zámku

ukončit základní nastavení
06 - ukončení komunikace

 

 

Ahoj, dveře mám resetovány, bohužel mi to vydrželo jen pár dní a zase to začalo dělat, vypadá to na špatný mikrospínač v el. zámku, takže jsem objednal nový zámek dveří. Každopádně ten popis nastaveni ve VCDS je OK, jen se Superb chová trochu jinak oproti Octávii v těch projevech nastavení dveří, viz. níže.

 

stisknout spínač kliky dveří, dveře se začnou otevírat a po celou dobu je slyšet pravidelné pípání // žádné pípání není
dveře dojedou na koncovou polohu, zde je nutné dveře ponechat až po dobu, než se ozve dvakrát rychlé pípnutí // v koncové poloze dveře nepípají (je to bez zvukové signalizace)
stisknout tlačítko na dveřích pro zavření, po celou dobu zavírání bude slyšet opět pravidelné pípání až do doby úplného zavření a zajištění zámku // dveře nepípají až do doby úplného zavření, kde 2x pípnou, tím se potvrdí nové nastavení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
před 8 hodinami, DanekJ napsal:

Ahoj, můžu se zeptat, jak to teda dopadlo s tím zámkem, zda se problém vyřešil ? Mám úplně to stejné.

Diky 

Ahoj,

původce problému se nakonec ukázal trochu jinde, než v zámku (ten jsem vyměnil za nový a chyba se stále projevovala).

 

Nakonec se ukázalo, že problém je v jedné vzpěře víka kufru, kde se nalomil drátek, sledující polohu vzpěry.

 

Oprava doma svépomocí 35 minut vč. montáže a domentáže vzpěry (bez nutnosti diagnostiky).

 

Více ti napoví toto téma: https://forum.skodahome.cz/topic/128951-závada-servomotor-vzpěra-5dveří/?do=findComment&comment=2411396

 

 

Níže fotka opravy přeřušeného drátku vzpěry..

IMG_20220619_110245.jpg

Editováno: , autor: Erik_CZ
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Dobrý den, mám problém s elektrickým kufrem u Superba III v combi. Jednou jsem ho otevřel přes klíč, jenže se nedootevřel a následně jsem mu pomohl rukou. Od té doby nejde otevřít ani přes klíč a ani od řidiče. Musím otevírat ručně až nahoru. Při zavírání v určité poloze začne pípat a zavírá se sám, pak se zase zastaví, přestane pípat a musím dovřít opět ručně. Má s tím někdo zkušenost nebo dá se nějak zkalibrovat? Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Bondurant napsal:

Dobrý den, mám problém s elektrickým kufrem u Superba III v combi. Jednou jsem ho otevřel přes klíč, jenže se nedootevřel a následně jsem mu pomohl rukou. Od té doby nejde otevřít ani přes klíč a ani od řidiče. Musím otevírat ručně až nahoru. Při zavírání v určité poloze začne pípat a zavírá se sám, pak se zase zastaví, přestane pípat a musím dovřít opět ručně. Má s tím někdo zkušenost nebo dá se nějak zkalibrovat? Předem děkuji.

Ahoj, zkontroloval jsi ty kabílky (elektriku) od pružin? Když otevřeš kufr, pružina má ochrannou krytku (guma) elektriky, ta jde stáhnout i bez demontáže a je tam vidět asi 5-6 drátků, 2 silnější a pak myslím 3-4 slabší. Jeden z těch drátku má ve zvyku se lámat, už jsem to řešil 2x a tenhle kabílek je od hallovy sondy, které zjišťuje polohu pružiny. Pokud to máš nalomené, tak se to chová tak, že to nejde zkalibrovat, nebo to zkalibruješ a jde to třeba 2 dny a pak to zase nefunguje.

 

image.thumb.png.0d36fe85d87f2ce6b4c2fb8b8929f5e7.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...