Jump to content

Hledání příčiny hluku

norbou
 Share

Recommended Posts

Posted (edited)

Ahoj vespolek,
mám Octavii III 5E5 08/2015 a auto začalo být hlučnější bez ohledu na otáčky motoru.

Hluk se projevuje od cca 70 km/h a nejsilnější je při cca 120 km/h.
Nejprve jsem si myslel, že o nic nejde a dělají to zimní pneumatiky, nicméně problém přetrval i po výměně na letní.

Co mě ovšem zaráží je fakt, že ten hluk se projevil prakticky skokově. Vše bylo ok a při další jízdě už bylo auto hlučnější.

A nebylo možné identifikovat, odkud hluk přesně jde.

Další domněka byla, že budou opotřebovaná ložiska a nechal jsem vyměnit oba zadní náboje s ložisky, nicméně se to zlepšilo jen nepatrně. Od té výměny mám subjektivní pocit, že hluk jde spíše zpředu.

Dnes jsem zavolal do autorizovaného servisu a prý mě vezmou za tři týdny na diagnostiku za 2 000 Kč...

Není tu náhodou někdo, kdo něco takového již řešil a vyřešil?

Letní i zimní pneu mám z roku 2016, takže je také budu měnit, ale že by byla příčina v pneumatikách se mi k výše uvedeným skutečnostem úplně nezdá.

Díky,

Jirka

Edited by norbou
formální

neni uvolneny kryt pod motorem nebo na podvozku? pripadne polystyreny v predni masce? muze to byt neco, co rozechveje naporovy vzduch - to mi tak navozuje ten hlubsi ton

Zmíním to v servisu, ale vibrační charakter to podle mě nemá, asi tedy vyměním i ty přední ložiska a náboje, pneu se bude muset vyměnit do roka určitě tak jako tak. Pak už to snad zase bude v pohodě.