Přejít na obsah

rozvody


Doubek

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím

Mám dotaz,mám 1.9tdi,66 kw.V servisní knížce je napsáno,že rozvody byly udělány v 60000Km.Všichni mi tvrdí,že je to blbost v 60tkm rozvody.Tedy,pokud je to pravdive tak by to mělo vyjít,že ve 150tkm další výměna.Mám najeto 147 a nějaké drobné,na řemen sem se díval,a nevypadá nějak opotřebovaně,široky je dost,takže nevím,jestli ten udaj 60000km je pravda a nebylo to děláno později a do servisky napsano jinak,Nevím čemu věřit,jestli to radši udělat nebo jak.Díky:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj asi pred tydnem jsem koupil Octavii rv98, motor 1,6 74kW, najeto cca "99000" (moc tem km neverim, ale mechanik co na auto koukal rikal ze je to mozny). Chystam se na vymnenu rozvodu, ale nevim jestli vymnenit komplet a nebo jen remen a napinaci kladku. V servise mi rekli ze rozvody sezenou za nejakych 2700,- (myslim ze rikali conti?) a prace cca 1500,- ale nevim jestli ta cena za rozvody je i s pumpou ci nikoliv. Poradte jestli je lepsi nechat udelat kompletne celou vymnenu remen, kladka a pumpa a nebo jeste pockat s tou pumpou. A jestli jde treba za 2 mesice po vymnene remene a kladky vymnenit jen samotnou pumpu. Podotykam ze vymnena oleje a veskerych filtru je pro mne priorita, stejne tak nakup kompletniho obuti. Dekuji za info :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj asi pred tydnem jsem koupil Octavii rv98, motor 1,6 74kW, najeto cca "99000" (moc tem km neverim, ale mechanik co na auto koukal rikal ze je to mozny). Chystam se na vymnenu rozvodu, ale nevim jestli vymnenit komplet a nebo jen remen a napinaci kladku. V servise mi rekli ze rozvody sezenou za nejakych 2700,- (myslim ze rikali conti?) a prace cca 1500,- ale nevim jestli ta cena za rozvody je i s pumpou ci nikoliv. Poradte jestli je lepsi nechat udelat kompletne celou vymnenu remen, kladka a pumpa a nebo jeste pockat s tou pumpou. A jestli jde treba za 2 mesice po vymnene remene a kladky vymnenit jen samotnou pumpu. Podotykam ze vymnena oleje a veskerych filtru je pro mne priorita, stejne tak nakup kompletniho obuti. Dekuji za info :-)

rozhodne vymen vse. cena bude bez pumpy. pumpu vymen hned stoji par stovek a kdyz uz je to rozdelany tak je lepsi to udelat. i pumpa se muze zadrit a adios.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zeptam se na jednu vec, kterou jsem tady nemohl nikde vycist... chystam se na vymenu rozvodu, ale...

- mam koupenou vodni pumpu (aukro) na motor 1.9 81kW (auto pred vymenou ukradeno), nacez mam ted auto 1.9 PD 4x4 74kW.. bude mi vodni pumpa sedet nebo bude treba koupit typ presne na PD motor?

- dale, kdyz si koupim rozvody z aukra original na PD 74, muzu tem rozvodum verit? nebo si koupit radeji nejaky typ jako je napr na autokelly.cz - SKF, FEBI, GATES, KIT INA, TIMKEM. ja se v tech znackach nevyznam... tak at treba zbytecne nepreplatim zejo. to same plati o tech znackach pri vymene napinaci kladky rozvodoveho remene... taky nevim ktery typ.

zkuste mi to nekdo objasnit prosim. diky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdravim Vas, mam octavu 1.9 tdi 96 kW, r.v. 2004, najazdene nieco malo cez 100 000km a rad by som vedel, kedy menit rozvody, hladal som, cital som, no a je tu tolko nazorov a rad, ze sa neviem rozhodnut, ktory je ten pre mna help.gif takze, pri kolko km by som mal u svojej octavky menit rozvody??? filtre mam nove, tak isto aj olej, olejovy filter a naftovy tiez. vdaka za radu smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim Vas, mam octavu 1.9 tdi 96 kW, r.v. 2004, najazdene nieco malo cez 100 000km a rad by som vedel, kedy menit rozvody, hladal som, cital som, no a je tu tolko nazorov a rad, ze sa neviem rozhodnut, ktory je ten pre mna help.gif takze, pri kolko km by som mal u svojej octavky menit rozvody??? filtre mam nove, tak isto aj olej, olejovy filter a naftovy tiez. vdaka za radu smile.gif

mel by jsi menit po 120 000... nebo se podivej, jak rozvody vypadaji, jestli je remen tak trochu "vydreny, popraskany" ...to poznas okem, jestli je ok nebo ne. a filtre jsis menil sam nebo ti nekdo rikal, ze jsou vymeneny?

Editováno: , autor: nohic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tie som menil "sam" ;) ale nakolko som neni technik tak s dopomocou ale boli filtre menene za mojej prítomnosti. a co sa tyka kladiek na rozvodoch?? tie nebude treba, alebo spravim kompletku pri 120 000?

no klaska je nastavena na 240 000, ale to asi nevydrzi, takze jistota je menit i s kladkou, nadale s vodni pumpu a nevim jestli i s vahou vzduchu... at je klid :)

dalsi vymena remene by mela byt uz po 90 000...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no klaska je nastavena na 240 000, ale to asi nevydrzi, takze jistota je menit i s kladkou, nadale s vodni pumpu a nevim jestli i s vahou vzduchu... at je klid :)

dalsi vymena remene by mela byt uz po 90 000...

no tak to asi neham na 120 000, cize mam ete cca na 20 000 km pokoj :p a pustim sa do toho, diky moc za rady :) ave octava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no takže páni, poctivo som si prečítal celú túto tému a teraz otázka na vás, mám Octavku r.v. 99, 1,6 / 55kW, benzín, motor AEE, rozvody menené pri 90tis km, má najazdených 133tis. km, otázka na Vás, ked by som sa rozhodol pre výmenu povedzme pri 140/150tis. km spravím zle? a ešte sa chcem spýtať, na stránke autodimexmarketu u nás na SK som našiel rozvody 036919081A SADA Rozvody 55kW 1.6 FEL/OCT 37.5 € / ks, ale cena sa mi zdá byť nízka, takže by som sa opýtal tu, že teda aká je tá cena myslím len tej sady a či spravím dobre ak to vymením pri tých 140/150tis. vtedy mám naplánovanú aj vymenu oleja...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

mám Octavii r.v. 2001 81 Kw a čip na 96 Kw auto má najeto 171 000 km. Rozvody byly pravděpodobně dělané někdy při 90 000 Km...Auto jsem koupil při 160 000 Km. Mám raději rozvodu udělat nyní nebo ještě počkat... Ten čip jsem dělal já někdy při 161 000Km.

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám Octavii r.v. 2001 81 Kw a čip na 96 Kw auto má najeto 171 000 km. Rozvody byly pravděpodobně dělané někdy při 90 000 Km...Auto jsem koupil při 160 000 Km. Mám raději rozvodu udělat nyní nebo ještě počkat... Ten čip jsem dělal já někdy při 161 000Km.

Díky :)

tak to je otazka teda:) jasne ze rozvody si udelej hned, vymen vodni pumpu, kladky atd. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove mam otazku ohledne rozvodu a to kdyz se rekne vymena rozvodu mysli se tym rozvodovej remen s vodni pumpou nebo komplet kola atd.??nechce se mi verit ze ve skodovce v liberci si reknou za rozvody s vodny pumpou 13 000kc a prace na 5 hodin,jelikos jsem ve skotsku a kamarad daval delat jakoze rozvody v neorigo servise na 1.6 75kw a zaplati pouze 70 liber-tady se to totis rekne v preklade casovy pas nebo tak nak.

Je lepsi origo servis cize skodovka nebo neorigo a vyjde to levnejs. Jo a jde o octu rs AUQ naj.120t km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...