Přejít na obsah

Dlzka dodania novej octavie


SaHo

Doporučené příspěvky

Já tomu nerozumím: 

  

Automobilka Škoda Auto vyrobila před covidem, asi 1,2 milionů aut ročně. Podle stejného zdroje vyrobí tento rok o zhruba 250 tisíc aut méně. To odpovídá tedy zhruba o 20% nižší produkci. Předpokládám, že výroba tak nějak jede, tedy zpoždění 20%. Pokud někdo dříve čekal na nové auto řekněme 4 měsíce, tak bych teď očekával čekací dobu měsíců 5. A budu velkorysý – řeknu 6. Víc ne.

  

Nebo mohu připustit, že se prostě nevyrábí některé modely. Ti, kdo si ho objednají, budou čekat o dost déle. Třeba ten rok. Ale ti ostatní by neměli čekat o nic déle. Přesto na všechny modely čekáte rok. To je první věc, kterou nechápu.

  

Všude po republice vidíte plné odstavné plochy nehotových škodovek. Ale pak se, opět ze stejného zdroje (a potvrdil to i předseda škodováckých odborů Jaroslav Povšík v nedělním rozhovoru na Radiožurnálu) dozvíte, že na těch plochách je odstaveno celkem asi 50 000 aut. To je ale 14denní výroba automobilky! Proč tedy zdržení dodávek nikoliv půl měsíce, ale rok?

 

No a pak se v jiném článku dočtete, že při vší té bídě, nedostatku, odstávkách, nuceném zastavení výroby, plných ploch nedodělaných aut, firma Škoda Auto za letošek zdvojnásobila zisk.

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dalo by se to vysvětlit třeba tím, že náš lokální trh má nejmenší prioritu a na jiné trhy, hlavně na západ od nás se ty termíny příliš nezměnily, zkrátka lepší marže plus zdejší Pepík si rád počká, když ještě nedej bože dostal před půl rokem nějakou slevu... Jinak ty počty samozřejmě nějak nesedí... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak nějak nevím, kde se vzaly termíny dodání 11 měsíců zde nedávno prezentovány. Čekal bych, že to jsou termíny na auta nyní nebo nedávno objednané. Bylo by to hodně, ale ok. Jak pak ale chápat, že moje auto objednané 1. týden v březnu 2021 půjde do výroby první týden v dubnu 2022 => 13 měsíců čekačka. A to pominu, že jsem od srpna do března čekal, než vůbec pujde 2.0 tsi do Škodovky objednat😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 11. 2021 na 11:27, boban1108 napsal:

Já tomu nerozumím: 

  No a pak se v jiném článku dočtete, že při vší té bídě, nedostatku, odstávkách, nuceném zastavení výroby, plných ploch nedodělaných aut, firma Škoda Auto za letošek zdvojnásobila zisk.

 

No to máš jednoduché, když vybírají zálohy na auta, který ani v účetním období nevyrobí tak ani nemají žádný náklad, to ti pak zisky rostou velmi snadno :-D - kasíruješ ale nevyrábíš :-D

 

Já bych tedy rozhodně nevysolil ani 10 % ceny za vůz, který možná bude za 13 měsíců :-D

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původní termín mi dali září. Ještě v říjnu neměl nikdo ani tucha co kdy a jak. Dnes potvrdili duben a to se nezapomněl prodejce zmínit, že ani za tento termín nedá ruku do ohně. Když všude čtu ten brutální tlak na nízké emise, tak je na snadě, že motorizace 2.0 tsi do těchto plánů nezapadá a je tak na absolutním dně pořadniku. A je to vůbec ještě pořadník, když vozy objednané později jsou vyrobeny dříve?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To tvrdí i předseda představenstva Škody Auto Thomas Schäfer :

 „Doufáme, že se to v krátkodobém horizontu vyrovná. Už teď vidíme, že v listopadu a prosinci můžeme vyrábět skoro jako normálně, a doufám, že v prvním čtvrtletí příštího roku se vrátíme k normálu.“

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už mám objednáno od Února Octavii 1.5 TSI Style DSG, bylo mi řečeno ze v září bude. V září řekli že v na konci října. Nakonec prý do konce listopadu že dokončili cca 20K aut na parkovištích a ta moje má být mezi nimi. Největší paradox je že známý si objednal Superba v létě a už ho má.  

Editováno: , autor: MarcianoMLK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 11. 2021 na 20:02, boban1108 napsal:

To jsou vyhlídky, to jsou vyhlídky.... Já mám objednáno 2.0 TSI od půlky dubna. Takže to bude v květnu.... . U nás jsem na ní ještě nenarazil, ale na Slovensku je má Škoda už i jako skladovky. 

Tady píší, že už měli dodanou, ale motor neukázali.

https://m.youtube.com/watch?v=ehu0xFzBSgw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpoveď na poradovník/neporadovník je asi jednoduchá - chýbajú niektoré komponenty takže napríklad socka s obyčajnými LED svetlami sa vyrába, iné auto s matrixami nie. Superb ano pretože nemá infotainment poslednej generácie a nepíšeš v akej výbave ho objednal. Porovnávame jablká a hrušky.

Môj kolega v Nemecku má objednané BMW525 (no trochu iný limit na kúpu auta než my) a volal mu predajca, že pokiaľ vyhodí z konfigurácie paket v ktorom je bezdrôtové nabíjanie mobilu auto môžu dodať behom 14 dní. Pokiaľ na pakete trvá, dodacia doba sa nedá určiť. No.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...